Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindent a tanuláshoz...

A szüleim mindent a tanuláshoz kötnek?

Figyelt kérdés
Megkérdezem anyát, hogy elmehetek-e kozmetikushoz. A válasza nagyon egyszerű: majd ha javulnak a jegyeid! Apám dettó ugyanez: Apa, pénteken időpotom van körmöshöz. Apa válasza: Majd ha javulnak a jegyeid! És még nagyon sok példát tudnék mondani de egyszerűen mindent a tanulásho kötnek és már nagyon elegem van.

2020. febr. 26. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem szeretnék, ha 5-10 év múlva itt a GYK-n írogatnád a kétségbeesett kérdéseket, hogy nem vesznek fel sehová dolgozni, mert nincs semmiféle képzettséged....
2020. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Biztos úgy látják, hogy a piperészkedésed a tanulás rovására megy...
2020. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Te? Miként tennél a helyükben?
2020. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Ha jó tanuló lennél nem hiszem hogy ehhez kötnék. Próbálnak motiválni hogy elérj valamit az életben.
2020. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy és milyenek a jegyeid ?
2020. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Jé, van még olyan szülő akinek fontos hogy ne csessze el a gyereke az életét, mert smink, körmös, minden marhaság előbbre való mint a tanulmányai? De jól teszik. Tanulj jól, engedni fogják.
2020. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem a kozmetika, meg a műköröm és ezek a fontosak hanem a tanulás. Neked iskolásként csak ez az egy dolgod van. Majd ha már végeztél a tanulmányaiddal, esetleg egyetemre mész akkor költhetsz erre is ha megkeresed az árát nyilván.

Nyilván nem megfelelő a tanulmányi eredményed ahogyan ők azt elvárják, ezért nem engedik mert azt az időt tanulásra fordíthatnád amit eltöltesz. Nem a pénzről van szó, hanem arról hogy az idődet ilyenekkel pocsékolod. Egyébként nagyon helyesnek tartom én is hogy a mai szülők közt még vannak olyanok akik erre figyelnek hogy a gyerekük ne másra pazarolja az idejét tanulás helyett. Főleg olyan dolgokra ami felnőtteknek való. Különben is, kinek akarsz tetszeni? pasizni akarsz? Az hogy a barátnőid ilyenekkel foglalkoznak nyilván az ő szüleik hanyagabbak a nevelés terén, nyilván jobban is tanulnak mint te, ezért nekik elég kevesebb idő is a tanulásra, nem vagyunk egyformák.

Neked nyilván több idő kell ahhoz hogy jók legyenek a tanulmányi eredményeid, és azt az időt erre rá kell szánni!


Nyilván egy kamasznak hiába írunk ilyet mert úgysem akarja megérteni, pedig ez így van. A szüleid azért kötik a tanuláshoz mert mint írtam az idődet arra kell rászánnod nem egyéb dolgokra amik nem létszügségesek.

2020. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
NBiztos, mert olyan fényes a bizonyítványod.
2020. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

Tanulj, hogy leléphess ebből az országból.

Ha majd a saját lábadon állsz és a saját fizetésedből élsz senki sem szólhat bele semmibe!

2020. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Régebben itt a gyk.-án nagyon le lettem pontozva mert volt egy olyan kérdés,hogy mitől függ az,hogy a gyerek mennyi zsebpénzt kap. Ên mertem azt írni,hogy minden héten az ellenőrzőben lévő jegyek szerint adok zsebpénzt. Mások szerint pedig azért kell adni,mert hogy mennyit vállal be a házimunkából a gyerek. De ezt csak azért írtam le,mert már lekakkantom,ha megint lepontoznak.de próbáld megbeszélni a szüleiddel ,hogy ha nincs elhanyagolva a tanulás,akkor ennyit kaphatnál. Én anyaként nem bántam meg ezt a módszert,mert nagyon ösztönzöm ezzel a lányomat. Plussz így látni fogja,hogy az életben semmi nincs ingyen. Úgyhogy lehet a tanuláshoz kötni a pénzt. Már mint azt,hogy a szülők milyen luxus dolgot fizessenek ki a gyereknek. Luxus:amire nem lenne szüksége a létfenntartáshoz
2020. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!