Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 6 éves kislány miért szereti...

6 éves kislány miért szereti jobban az apját aki alig keresi, mint az anyját aki napi szinten vele van?

Figyelt kérdés
A kislányomat én nevelem, az apja nagyon ritkán látogatja, telefonon kéthetente ha eszébe jut felhívja mégis velem viselkedik ellenségesen és az apjáról meg csak jókat mond, volt hogy több hónapon keresztül nem kereste, utána se haragudott rá, rám meg minden apróságért megsértődik, mindenen összeveszünk. Mi lehet ennek az oka?
2020. febr. 27. 16:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Akit ritkábban lát, az érdekesebb.
2020. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Mert a kislányok úgy vannak beprogramozva, hogy ilyen idősen épp szerelmesek legyenek az apukájukba. Egészségesen fejlődő kislány, örülj neki.
2020. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem szereti jobban.

Csak apuka az "ünnepnap", amikor csak játék van, édesség, és bulizás.

Te meg a "szürke hétköznap" vagy, aki nevel, rászól, és nem csak a jobbik-szebbik arcodat látja.

Az apja sose tudja, hogy mikor jön, mindig meglepetés (számára). Te vagy a fix, biztos pont, fel se merül benne, hogy mész-e érte. Olyan biztos, mint a napkelte.

Majd lesz még fordítva, ha kicsit nagyobb lesz.

2020. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2es valahol azt olvastam hogy ennek a korszaknak már le kellett volna csengenie nála
2020. febr. 27. 16:27
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

"valahol azt olvastam hogy ennek a korszaknak már le kellett volna csengenie nála"

3-6 éves korra teszik, tehát még simán benne van - de eleve nem fejlődik minden gyerek egyformán. Ráadásul a válás is bezavarhatott nála (bár tényleg nem furcsa szerintem 6 éves korban). (Pedagógus vagyok.)

2020. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
De az is benne van tényleg, amit a többiek írtak, hogy az újdonság varázsa vs. a szürke hétköznapok, stb.
2020. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát oké, csak ennyi idősen még nem tűnik fel neki, hogy az apjának szinte csak púp a hátán? Ők nagyon jól elvannak az új élettársával csak akkor jön a gyerekért mikor már könyörög neki a kislány a telefonban.
2020. febr. 27. 16:55
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Nincs másik apja, aki jobban törődne vele, és még kicsi.
2020. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
Miért gondolod, hogy jobb lenne, ha még ennyi kapcsolata se lehetne szegénynek az apjával?
2020. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez majd idővel megváltozik. Téged is szeret. A jövőben jobban is fog szeretni. Egyetlen dologgal tudod eltávolítani magadtól. Ha szidod az apját. Előtte ne tedd. KB 6 év s mindent tisztán fog látni. Ha szereti az apukáját az sem baj. Te is szeretted...
2020. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!