Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám hozzám akar költözni...

Édesanyám hozzám akar költözni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a párommal és hazajöttünk a húgom esküvőjére.Mikor elköltöztem,akkor anya nagyon megharagudott és azóta is morog miatta.Az esküvőn viszont nagyon kíváncsi volt és kérdezgetett,hogy milyen kint,munka stb.Kiderült,hogy azért,mert ő kint szeretne dolgozni.A fejébe vette,hogy ő hozzánk(!) költözik és majd én szerzek neki egy jól fizető állást.Én nem vagyok hálátlan és szeretem őt,de ezt nem csinálom.Külföldre akar menni nulla nyelvtudással és képesítéssel, illetve a mi házunkban akar lakni.A másik dolog,hogy mi lesz édesapámmal? Hisz együtt laknak,ő meg csak úgy elmegy?

Mi 1 hét múlva megyünk haza és velünk akar jönni.Mondtam neki,hogy ezt jobb lenne átgondolni.Azóta megy a hiszti.


Mit lehet tenni? Nem szeretném,ha zsarolni kezdene megint.



2020. febr. 29. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Hogy hova megy, az az ő dolga, de egyértelműen meg kell mondani, hogy hozzátok nem költözik.
2020. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mond azt hogy támogatod,de egy jól fizető álláshoz kell nyelvtudás mindenképp és tapasztalat is ha ezt megszerzi jöhet.Hidd el ídőssen már nagyon nem fog sikerülni a nyelv tanulás se.
2020. febr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolja, hogy ha a legnagyobb jóindulattal és támogatással fogadnád is, tudnál szerezni egy jól fizető állást? Olyan a helyzeted?
2020. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Ez valami otthoni, házassági probléma előli gyerekes menekülési hiszti. Én kikérdezném, hogy ezt, hogyan gondolta, végighallgatnám, és kilőném érvekkel az elképzeléseit. Ha ez nem megy vagy nem megy bele az érvelésbe, akkor megkérdezném apámat, mi a véleménye. Veszekedjenek egymás közt! Ha ezután is jönni akarna, akkor megmondanám, hogy segítek, de hozzánk nem költözhet.
2020. febr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Húgomat kérdeztem,hogy volt-e valami köztük,de nem tud róla.Nem is tűnt úgy,hogy gond lenne,mert szokás szerint jól elvoltak.

Egy barátnője mesélte neki,hogy a fia is nulla nyelvtudással ment ki és szuperül keres,meg a neten is olvasta,hogy külföldön milyen jó fizetést adnak.Innen jött az ötlet,gondolta,hogy ő akkor milliomos lesz.A mi helyzetünk meg nem olyan,hogy betoljuk valahova.Nincs vállalkozásunk,nincsenek olyan kapcsolataink.

2020. febr. 29. 20:57
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Vidd ki. 1 hét és sírva rohan haza. Nyelvtudás nélkül majd letörik a szarvát.

Ráadásul nálatok a ti szabályjaitokat kell betartani, ami szerintem szintén nem fog neki tetszeni Egy próbát megér. Majd rájön, hogy az ő kis magyar pénzecskéjével nem tud költekezni, mert ugyebár ha rögtön el is kezdene dolgozni, 1 hónap után kapna fizetést.

Volt már kint nálatok amúgy?

2020. febr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Csak olyan ismerőseim vannak, akik legalább alapszintű nyelvtudással mentek ki, előre fixált munkahelyre, amit papírokkal, szerződéssel megerősítve kezdtek el kiköltözés után. Mind fiatalok és bevállalták, hogy munkásszállón indultak, a fizetésük ennek megfelelően az első kint töltött évben a megélhetésre volt elég. Anyukád álomvilágban él, ha egy példa után azt gondolja, hogy majd a hátatokon felmászva kényelmes munkát, magas fizetést és ingyen lakhatást szerez, főleg nulla nyelvtudással. Ezt kellene megértetni vele.
2020. febr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Külföldön élek én is. Most belegondoltam, ha anyukám előállna ezzel az ötlettel, mit szólnék hozzá. Őszintén, bármennyire is szeretem és hálás vagyok neki mindazért, amit értem tett, de lebeszélném róla. 0 nyelvtudással, képesítés nélkül semmire nem jutna. Sajnos ezért megtévesztőek a netes cikkek és a szájról szájra hallott történetek arról hogy ki milyen szuperül keres. Csak hogy ugye maga az élet is drágább kint és ezt sokan már nem veszik figyelembe, csak mikor személyesen is tapasztalják. Mint anyukám, amikor először kint járt nálam és teljesen el volt ájulva az áraktól. Kérdező, én a helyedben lebeszélném mindenképp. A végén valószínűleg úgy is az lenne - ha engedtek neki és magatokhoz költöztetitek - hogy nektek kell eltartani és minden kinti költségét fizetni.
2020. febr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért én ebben a sírva jön majd haza dologban nem bíznék ennyire. Nekem vannak olyan ismerőseim, akik évek óta kinn vannak, mégis csak makogják a nyelvet. Ennek ellenére valamilyen szinten eltudtak helyezkedni, és eleget keresnek ahhoz, hogy ha nem is a legjobb, de magyarnál magasabb színvonalon éljenek. Így szívesen mondják idehaza, hogy bejött nekik az élet. Ha anyád nálatok lakik majd, esetleg munkát szerzel neki, hidd el, soha nem fog tőletek eljönni, soha nem szabadulsz meg tőle. Vagy ha igen, később egy köszönömöt sem fogsz tőle hallani. És tedd a szívedre a kezed. Lesz szíved kirakni majd ha élősködik rajtatok, esetleg megfojt a természetével 1-2 év múltán? Ha nem, be ne engedd se a kocsidba, se a házatokba. Hadd hisztizzen.
2020. febr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Pedig vannak ám olyanok, akik nyelvtudás nélkül is elvannak kint. Hogy ki és hogyan szerezte nekik a munkát... nem tudom. De nem lehetetlen. Ahol én lakom Angliában, van egy olyan lengyel bolt, ahol az eladók jó része egy mukkot sem tud angolul.

Olyanról is hallottam, hogy valaki egy pékségben dolgozik, pedig nem pék a szakmája, és a nyelvet se igen beszéli.

Olyanokat pedig személyesen is ismerek, akik takarítanak hotelben, és pár szónál többet szintén nem tudnak.


Ilyesfajta melót azért segíthetnél keríteni az anyukádnak. Beszéld meg vele, hogy vállalna-e takarítást is akár, ha igen, akkor segíts neki elhelyezkedni. Átmenetileg sem lakhat nálatok? Azért ez nem szép dolog. Ha belemenne így is a kiköltözésbe, amit nemigen hiszek, akkor tisztázzátok le előre, hogy mihelyst spórolt elég pénzt, elköltözik tőletek.

2020. febr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!