Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szokassam rá a szüleime...

Hogyan szokassam rá a szüleimet (főleg az anyámat) arra hogy adjanak nekem szabad teret?

Figyelt kérdés

(kilencedikes vagyok)túlságosan féltenek nem adnak semmi szabad teret volt olyan az utóbbi pár hétben hogy anyám megnézte az mesenger beszélgetéseimet is,a hobbiim nélkül nem tudnák élni és ezt ő is jól tudja (horgászat bakácsolás)nem enged el egyedül horgászni amit pedig nagyon szeretnék.Vannak dolgok amire szépen megkértem rengetgszer és volt olyan is sokszor amikor már hangosan indulatosan kértem rá,PL:ne gyere be ha fürdök,ne aludj melletem,ne nézd hogy mit csinálok a gépemen,hagyd kicsit hogy azt csináljam amit akarok stb.1 barátom van ő erről tud mondtam neki sokszor sajnos nem tudott segíteni. (azt is szokta mondani hogy nem tud rólam semmit de nem érti meg hogy valójában nincs olyan dolog amiről nem tudna, mindent tud rólam).

Sajnos nem vagyok túl magas és sovány is vagyok (165cm 45kg)nem facebookozok,nagyon szeretek a szabadban lenni (falusi vagyok nem kéne nagyon féltenie,megtudom magam védeni).Imádom a késeket bicskákat készítek is jelenleg egy vadászkést,midig hordok magamnál anélkül nem is érzem magam jól(ez nálam olyan mint másnál az okostelefon).mi tanácsoltok?És mért van ez?Ha gond merülne fel a kérdésemmel kapcsolatba irjátok le mi az(ha nem értitek vagy valami).Válaszokat előre is köszönöm!


2020. márc. 2. 15:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Érdekelne egy nálam tapasztaltabb ember válasza is!
2020. márc. 2. 15:16
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs barátnőm pedig az változtatna a dolgon,nagyon vágynák is rá hogy legyen (nem várnák el sok mindent csak hogy szerseen és hogy megölelhessem),sokszor chatolok a barátommal erről emiatt és a többi dolog miatt nagyon elszomorodok(ilyenkor nagyon jól esne sírni,de nem akarok a szüleim előtt hirtelen csak sirni ezért inkább visszafogom,mert ebből utánna csak a variálás a bonyodalom lenne)
2020. márc. 2. 15:26
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Kilencedikes vagy, azaz jó esetben (ha nem volt ismétlés) 16 éves. De javíts ki ha tévedek. Ebben a korban még nem vagy felnőtt, hiába is hiszed azt. Nem tudod reálisan eldönteni, hogy mi a jó és mi a rossz, legfeljebb azt, hogy szerinted mi az, de közel se biztos, hogy az valóban úgy is van, mégha a haverjaid is meg vannak győződve róla. Nem utolsó sorban nem te dolgozol. A szüleid tartanak el, addig meg az van amit ők mondanak akkor is, ha már nagykorú lettél. Majd elmész szépen dolgozni, veszel egy saját házat, azt fenntartod, akkor majd azt csinálsz amit akarsz. Mire idáig eljutsz rájössz, megtapasztalod, megtanulod, hogy mi az élet rendje. Mert még fogalmad sincs róla, ezt garantálom.
2020. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem a kérdésre válaszoltál!
2020. márc. 2. 15:29
 5/18 A kérdező kommentje:
és nincs igazad mert nem ismersz(szeretek dolgozni fizikai munkát)
2020. márc. 2. 15:31
 6/18 A kérdező kommentje:
ha az én helyzetemben lennél rájönnél hogy ez nem ilyen egyszerű
2020. márc. 2. 15:31
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

A 3-assal ne foglalkozz, mert csupa hülyeséget ír!

Neked kell lépni, ha nem akarod, hogy ennyire be legyél korlátozva. A messenger meg egyéb oldalakra tegyél jelszót, és ne add meg anyádnak. (Esetleg, ha nagyon eröszakos, akkor csinálsz másik profilt mindenhol, ezeken pár semleges valami legyen csak és ezeket mutasd meg neki, az igazit meg ne)

A fürdöszobát zárd be (vagy belülräö támaszd be az ajtót, hogy ne lehessen bemenni, ha fürdesz, és a szobád ajtaját szintén zárd, akkor sem alvásnál, sem gépezésnél nem tud zavarni.


Az igen beteges egyébként, hogy anyád melleted akar aludni, egyértelmüen mondd meg neki, hogy nem vagy a férje és nem vagy kisbaba sem.

2020. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Van testvéred?
2020. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Kb ugyanannyi leány vár egy szerető fiúra, mint fiú, leányra. Csak rajtad áll, hogy megtalálod e? Ott vannak melletted, körülötted. Az iskolában, a szomszéd házban, mindenütt. Csak lásd meg őket. Sok sikert.
2020. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonymousreview60 ***** válasza:
54%

Kérdező, jól gondolod, hogy a gyereknek a felelősségvállalással párhuzamosan egyre nagyobb teret kell adni.

Legyen kettő Messenger fiókod. Az egyik, amit anyád ismer, azon legyenek a semleges dolgok, a másikon az, amit nem szeretnéd, hogy lásson.

Az, hogy édesanyád ennyi idősen bemegy hozzád fürdés közben azt mutatja, hogy nem tekint kamasznak/félfelnőttnek, akinek privátszférára van szüksége. Kérdezd meg, fordítva mennyire tetszene neki. Ha tetszik neki, hanem, mondd meg, hogy téged zavar.

Anyukád veled akar aludni?!: Eszerint valószínűleg egy szem gyerek vagy, akit egyedül nevel. Mindegy, ez nagyon helytelen, le kell szoknia róla. Keressen egy férfit, akivel nem csak együtt alhat!

2020. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!