Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még is, hogyan kezeljem ezt?

Még is, hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Az anyám 1 éve halt meg, én és a húgom nehezen is dolgoztuk ezt fel,de az apám a halála után 6 hónappal már járt egy nővel, akit 4 hete el is vett. Nem tudom elfogadni őt se anyámnak, sem pedig mostohámnak. Fiatalabb mint anyu volt és aputól is fiatalabb. Én jelenleg 20 éves vagyok, a húgom 9 és nagyon idegesít, amikor nekem magyaráz. Anyát akar játszani és ez feldühít, gyakran veszünk össze emiatt és néha már annyira, hogy inkább eljövök otthonról. Apu persze szereti és egyetért azzal, hogy elkell fogadnom hogy az anyám lett. De ez nekem nem megy, jelenleg tanulok és minden örömöm hogy nem látom a mostohám csak pénteken és a hétvégén. Miatta kolégiumba mentem, hogy ne kelljen elviselnem de a húgom szeretné ha otthon lennék.


Mit kéne most tennem?

Hogy fogadjam el ezt?

Volt valaki hasonló helyzetben?



2020. márc. 3. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem lett az anyád, de ettől még nem kell ellenségeskedni vele. Neki sem lehet könnyű egy új kapcsolat, amiből két "gyerek" ki akarja marni. Nem ő tehet róla hogy anyud már nincs.
2020. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Laylah ***** válasza:
92%

Ő nem lett az anyád, és a húgodé sem. Jogilag mostohaanyátok, gyakorlatban meg apátok párja.

Próbáld meg függetleníteni azt a személyt, aki az apád, attól a személytől, aki egy felnőtt férfi. Érthető, hogy társat akar maga mellé, senki nem akar egyedül lenni. Az új nővel pedig üljetek le egy kávé/tea mellé, és barátságos hangnemben beszéld meg vele, hogy elfogadod, hogy apád őt választotta, és tiszteletben tartod, ugyanakkor nem szeretnéd, ha anyátokként viselkedne, főleg úgy, hogy még friss a seb a szíveteken. Te ráadásul már lassan el fogod hagyni a családi fészket, önállósodni fogsz, nem szeretnéd, hogy anyáskodjon feletted akkor sem, ha azt jóindulatból teszi, de biztosítsd arról (még ha nem is úgy lesz), hogy ha bármi problémád adódik, amiben ő segíteni tud, akkor hozzá fogsz fordulni. Így nem érzi magát kizárva, kiutálva, de ha normális, akkor tiszteletben tartja azt is, amit te szeretnél.

A húgod nevében ne beszélj. Ő még kicsi, elfogadhatja (nem valószínű, de megeshet). Ráadásul egy külön ember, majd ő eldönti, hogy hogyan viszonyul a mostohájához. Persze beszélgess vele róla, de légy semleges, ne hangold ellene, ne is kampányolj mellette, csak hallgasd meg. Ő ugyanis téged fog másolni, ahogy te viselkedsz a mostohával, ő is úgy fog. Most lesz kiskamasz, ami amúgy is egy nehéz korszak, az csak plusz feszültséget és gondot okoz az életében, ha úgy érzi, a mostohája ellen is harcolnia kell ha akar, ha nem, mert tőled azt látta, hogy őt utálni kell.

Próbálj megértőbb lenni, 20 éves vagy, felnőtt, viselkedj is úgy. Veszekedéssel, ordítozással, ajtócsapkodással sosem oldottak még meg problémákat. Mindennek oka van, azokat kell elmagyarázni, megbeszélni, megvitatni az álláspontokat. Az is könnyen lehet, hogy azért akar felettetek anyáskodni, mert azt hiszi, hogy ezt kell tennie és nincs választása. Ne csak magadra gondolj! Neki ugyanúgy új a szitu, mint nektek.

2020. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Hogy fogadd? Felnőttként mondjuk. Húsz éves vagy. Ne mint egy dacos gyerek. Nehéz ez apádnak, nehéz annak a nőnek, nehéz a húgodnak is. Lelépni, hisztizni, acsarkodni a legkönnyebb.
2020. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem nem hisztizek de nem tudom neked tetszene e, hogy hazamégy pénteken. Azzal fogad, hogy á már megint itt vagy? Aztán meg jön a, na hogy megy a tanulás mutasd milyen jegyeid vannak. Nem vagyok alsós, akinek egy ilyen nőnek le kellene számolnom. De az is rátesz egy lapáttal, hogy ha egy barátom ( fiúbarát) feljön hozzánk tanulni vagy beszélgetni stb... Akkor azonnal jön a meddig marad? Mit fogtok csinálni? Később meg félóránként benyit, hogy na mit csinálsz lányom? Este amikor meg apu hazajön... Akkor jön azzal, hogy egésznap a haverjaival volt, semmit nem segít. De meg se kér csak engem állítbe a gonosz mostohalánynak. A húgommal is úgy bánik, hogy az förtelmes, ha elmegyünk pl a boltba vagy a játszótérre, akkor már hív, hogy mitképzelek én magamról, hogy elviszem a gyereket ő még kicsi és rosszhatást gyakorolok rá. Igen elfogadom, hogy ez a sárkány a mostohám apám nője, de ne akarjon anyucit játszani majdnem velem egykorú 24 éves kis nő apám meg 48 szóval, akkor hol van itt a mostoha anyuci? Az, hogy kúrogattak-e előtte nem tudom nem is akarom mert csak rontana a helyzeten. Szóval, ti hogy viszonyulnátok ehhez a nőhöz? Akkora nagy ügy ha elviszem a saját húgom játszani, szórakozni a hétvégén? Nem is iszom alkoholt nem is olyan haverjaim vannak, akkor megérteném ha olyan lennék. Apa meg őt tartja az apácának, mert ő csak jó anya akar lenni és óvni a húgomat. De az nem óvás, hogy mindig csak az udvaron, vagy a házba legyen. Max addig van kint még iskolába van, szerintem.
2020. márc. 3. 12:19
 5/21 Laylah ***** válasza:
Egyértelműen nem tudja, mit kezdjen a helyzettel. Apádat kérd meg, hogy próbáljon beszélni vele, hogy nem szeretnétek, ha ennyire rövid pórázon tartson, tőled meg amúgy is csak pár évvel idősebb, inkább lehetne a barátnőd mint az anyád, ne akarjon úgy viselkedni.
2020. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Apuval Pénteken megpróbálok vele beszélni, mert szerintem telefonba nem lenne hiteles.
2020. márc. 3. 13:15
 7/21 Laylah ***** válasza:
87%
Arra figyelj, hogy maradj higgadt, semleges, ne támadd a mostohát. Apádnak fontos az a nő, és ha azt érzi, hogy megint csak arra megy ki a játék, hogy sértegesd, lealázd, kötözködj, akkor csak megerősíted abban, hogy még inkább mellé álljon. Csak gondolj egy olyan helyzetre, mintha apád a te párodat, kapcsolatodat bírálná. Ahogy te szerenéd, hogy kezelje a helyzetet, úgy kezeld te is az övét. Legyél óvatos, sok sikert!
2020. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Nos, lehet pirosozni, de akkor is leírom.

Nem gondolnám, hogy az apádnak olyan marha nehéz lehet, mint itt valaki írta. Fél évvel a temetés után fele annyi idős nővel összejönni nem arra utal, hogy annyira megérintette őt a felesége halála.Valószínüleg nem is friss ismeretség volt.

Beszélhetsz apáddal, kell is, de sok reményt ne fűzz hozzá kérdező. Neki most az a fontosabb, hogy a lánya korú feleségének kedvezzen. Ezért képes lesz beáldozni a gyerekeit is. Az ilyen pasasoknál ez àltalánosan jellemző. A fiatal punci az etalon számukra,az teljesen mindegy, hogy a gyerekeivel hogyan bánik.

2020. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem pirosozok senkit, nem vagyok olyan azért tettem fel a kérdést hogy választ kapjak és kapok is. Lehet sok sok más és más véleményt, de megpróbálom megfogadni azokat. Hidd el nem fűzök hozzá reményt, mert tudom apa új kis nője milyen. Megpróbálok, higgadt és nyugodtan beszélni vele. De ha sikerül is, akkor is majd a kis csaj kihúzzamagát belőle hiszen ő nálunk a császárnő. 😞
2020. márc. 3. 14:27
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet itt a jó út, ha elmondod apudnak az érzéseidet. Azt is, hogy Te még nem dolgoztad fel anyukád halálát, akkor is nehezen viselnél el mellette egy új párt, ha nem lenne majdnem veled egykorú és mivel Te már nagykorú vagy, nem tudsz mit kezdeni egy olyan helyzettel, amikor egy korodbeli nő "anyát" akar játszani, de látványosan rosszul csinálja. Fektessétek le a játékszabályokat. Te akár már egyedül is élhetnél, tényleg nincs rá szükséged, hogy egy rád kényszerített "pótanyuka" irányítson. Nyilván kell valamilyen kompromisszum, ha apukád feleségül vette és együtt éltek, de ez semmi esetre sem lehet már ebben a korban a klasszikus "nevelőanya-lánya" kapcsolat. Azt is beszéljétek meg, mi lenne a legjobb a húgodnak, hiszen Neki Te vagy most a biztos pont az életében, ha apukád nincs otthon hétközben.
2020. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!