Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti helyesnek tartjátok ezt a...

Ti helyesnek tartjátok ezt a szülői viselkedést?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő, aki úgy éli az életét, hogy 5 évig dolgozik egy jó helyen, összegyűjt több millió forint megtakarítást, majd elege lesz az egészből, felmond és hónapokig nem dolgozik, ami alatt feléli az összegyűjtött pénzét. Amikor már kevés pénze van, akkor megint elmegy dolgozni, és ez így ismétlődik. Ezáltal mindig van pénze, nem él rosszul, amit akar meg tud venni és nem szorul a gyerekeire. De nem tud összerakni egy nagyobb összeget a gyerekeinek az életben való elindulásához. Itt leszögezném, hogy nem támogatom azt az elvet, hogy mindent toljunk a gyerek hátsója alá és vegyük el ezzel a motivációját. És mielőtt ezzel jönnétek leírom, hogy nem várok el semmit a szüleimtől. Csak olyankor elszomorodom, amikor hallom, hogy másnak mondjuk segítenek a házvásárlásba egy nagyobb összeggel. Jól esett volna nekem is, ha nem kellett volna diákhitelt felvenni, vagy ha picit segítenek és nem 150 lenne a törlesztője a házamnak, habem csak 100. Szóval ez így rendben van mások szerint vagy azért kellene segíteni a gyerekeket az életben?
2020. márc. 3. 12:22
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Habem= hanem
2020. márc. 3. 12:26
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Minden rossz indulat nélkül. Az ő élete. Elmúlt 18 éves. Sok ilyen van. Az is lehet, hogy elfáradt. Van olyan is.

Sajnos, mi a csóróbb szülők közé tartozunk. Esélyük sem lesz a gyerekeinknek, hogy bármit is a popsijuk alá tegyünk. Természetesen ahol tudjuk segítjük őket. Nem is haragszanak, nem is követelőznek. Szeretnek minket, mi is szeretjük őket.

2020. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Én sem haragszom, nem követelőzöm és szeretem őket. Mindent megoldottam saját erőből, csak valahol mégis bánt, hogy az fel sem merül nálunk, hogy kicsit segítsenek. Inkább irigy vagyok egy kicsit azokra, akiknek odaadnak milliókat egy új autóra és nem kell évekig spórolni rá.
2020. márc. 3. 12:47
 4/47 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de azt csinál amit akar. Gondolom, ha éheznél, akkor segítene. Egyáltalán beszéltél már vele erről?
2020. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Nem,nem akarok követelőzni és megszabni sem, hogy mit csináljon.
2020. márc. 3. 12:49
 6/47 Laylah ***** válasza:
98%

Engem sem segítettek semmiben, már csak azért sem, mert anyám az inkább elvett mint adott, amíg élt, halála után mentem egyetemre, apám nem tudott anyagilag segíteni, diákhitelből és félárvasági támogatásból éltem. Aztán kimentem Angliába, kb. mire visszajöttem párkapcsolat miatt, addigra apámat leszázalékolták, tüdeje is beteg. Ő az, aki rendszeresen kölcsönkérésre szorul (nem banki, csak ismerősi), tőlem nem szokott kérni, mert nekem is megvan a saját problémám: diákhitel, plusz a félbehagyott egyetem miatt is fizetnem kell majd, mert államin voltam.

A kérdésre válaszolva, nem egy halva született ötlet ez, ha be tudja úgy osztani a pénzt, hogy elég legyen. Ami engem aggasztana, az az, hogy így nem lesz elég ledolgozott éve a nyugdíjhoz. Az meg a saját lelkiismeretének a kérdése, hogy akarja-e támogatni a gyerekét. A helyedben inkább ezt kérdeztem volna, mármint, hogy ha akarná, megtehetné, hogy folyamatosan, vagy 5 évnél kisebb kihagyásokkal dolgozik, és amit akkor tesz félre, abból a gyerekét támogatja. Elég önző, az biztos, de nem jár alanyi jogon a támogatás. Az egy szívesség, más kérdés, hogy egy jóérzésű szülő ezt magától is megteszi.

2020. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem érthetö, ha nem CSAK dolgozni akar egész életében, és nem akkor akarna esetleg kicsit ÉLNI, amikor már öreg és nem TUD!

A kérdésed alapján tisztességgel felnevelt, megadta a lehetöséget arra, hogy tanulhass, és életképes ember lett belöled.

2020. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Igen ebben teljesen igazad van és hálás is vagyok érte.
2020. márc. 3. 12:53
 9/47 A kérdező kommentje:
Engem egyébként nagyon zavar, ha valaki nem dolgozik. Szerintem szégyen otthon ülni, míg masok dolgoznak, bár lehet, hogy 30 év múlva másként fogom gondolni, mint most "csak" 10 év munkaviszonnyal a hátam mögött.
2020. márc. 3. 12:55
 10/47 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem mindegy hogy mit csinál abban a pár hónapban. Egyszerűen kipiheni magát mielőtt újra munkába áll? Vagy tényleg luxuscikkekre vagy méregdrága külföldi utakra szórja a pénzt? Mert nyilván ha viszonylag jól keres a munkahelyein akkor simán szóba jöhet hogy egyszerűen kiég, nem bírja már és muszáj szünetet tartania.
2020. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!