Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt édesanyám?

Miért csinálja ezt édesanyám?

Figyelt kérdés

Kérni szeretnélek titeket fejtsétek ki a véleményeteket arról amit itt leírok.

21 éves szüleimmel élő, lány vagyok. Jelenleg dolgozom illetve tanulok.

Párommal 4 éve vagyunk együtt aki külföldön dolgozik egy ideje, így nyilván lecsökkent a találkozási lehetőség. A múlt héten végre hazajött, így 6napot töltöttünk együtt. A problémám az lenne hogy már a 3.nap után anyám elkezdett problémázni minden szaron, belekötött mindenbe, hogy én milyen ember vagyok hogy 3napig csak 1-2 órát vagyok otthon. Nyilván elmondtam neki és megkértem hogy fogadja el a helyzetet egy pár napig, hagy élvezzük egymás társaságát párommal. Teljesen elrontotta a kedvem és ezen kattogtam. Az a baj hogy úgy lettem nevelve hogy az van amit ők mondanak, ha esetleg ellenszegülök megy a sírás hiszti. “Hogy te milyen ember vagy”. Tanácsot szeretnék kérni, szerintetek ez életem végéig fog menni vagy mit tudnék csinálni, hogy végre hagyjanak már békén egy kicsit?

Köszönöm mindenkinek!


2020. márc. 4. 21:18
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Érezd jól magadat a pároddal, a többit szard le!

Hacsak nem kell a szüleidet ápolni stb. a párod ottléte alatt el kellene fogadniuk a nap legfeljebb 0 órás otthonlétedet is. Jól érzed, zsarolni akar és kontrollálni. Sajnos nem tekint téged felnőttnek. Nem szép, de azt érdemes tenni, hogy nem foglalkozol az ilyenkor tett megjegyzéseivel. Anyádnak meg kell szoknia, hogy - még ha anyagilag nem is vagy teljesen független - egy másik felnőtt személy vagy, aki nem akar, és nem is kell mindig egy másik alá rendelődni.

2020. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja elfogadni hogy már felnőtt. Talán ha beszélgetnél vele erről akkor leállna de az is lehet, hogy idővel hozzá szokik.
2020. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert szociálisan és érzelmileg alulfejlett. Felnőttként ülj le vele beszélni, mondd el neki, hogy téged mi bánt, miért, és mit kérsz tőle. Mindezt nyugodtan, és hívd fel a figyelmét rá, hogy anélkül beszéljetek, hogy elkezdene agresszívoskodni, mert akkor megszakítod az egészet. Nem biztos, hogy bármi eredménye lesz, de első körben pár alkalommal ezt kell megpróbálni. Ha nem változik, megszorításokkal tudsz élni, hogy elköltözöl, ritkítod vele a kapcsolatot, és konkrétan elmondod, hogy azért, mert rosszul érzed magad a viselkedésétől, stb. Hátha idővel belátja, hogy így csak elmar magától téged.
2020. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Szüleim teljesen egészségesek hálistennek, tehát ilyen probléma nem áll fent.

#2,3: Sajnos ez már nem az első eset és első beszélgetés, párszor már átrágtuk magunkat ezen de nem sok sikerrel.

Köszönöm szépen mindenkinek, sajnos érzelmileg olyan kontrollal rendelkezik felettem, hogy sajnos nagy munka lesz ezt kiküszöbölni.

2020. márc. 4. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minel jobban leszakadsz roluk, vagy leszakadnal annal nagyobb feszkok lesznek. Ok nem fognak valtozni, ez mar most latszik. Neked azt kell helyretenni magadban hogy a sajat eletedet eld, ahogy te akarod es ne erezz ezert bűntudatot, az csak a nevelesuk hatasa. Érzelmileg manipulálnak.
2020. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Válj le a szüleidről. Más megoldás nem igen van. Amúgy is időszerű ezt már meglépni. Az nem normális dolog, hogy ennyire gyerekként kezelnek 21 évesen.

Utolsó amúgy nem biztos, hogy nem változik. Az én anyum is éppen ilyen volt. Aztán 22 évesen férjhez mentem, végleg elköltöztem, azóta jóban vagyunk. Neki is idő kellett mire magára talált . Egy szülőnek se feltétlen egyszerű ám feldolgozni ha kirepülnek a gyerekek. Az én anyám is hisztizett, manipulált, érzelmileg zsarolt , stb. Kétségbe volt esve hogy mi lesz ha elmegyek, mint utólag kiderült. Attól ő nem rossz ember, csak rosszul küzdött meg ezzel a problémával. De feldolgozta végül.

2020. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:

"hogy én milyen ember vagyok hogy 3napig csak 1-2 órát vagyok otthon"


"Hogy te milyen ember vagy"


Felnőtt.

2020. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb. kettővel előttem megmondta a válaszoló a tutit.

Le kell válni, bűntudat nélkül, anyuka meg alkalmazkodjon. Ehhez adj neki lehetőséget és türelmet, meg bocsáss meg neki a hülyeségeiért. De ne helyezkedj bele abba a felállásba, amit ő akar.

2020. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!