Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Senki nem tud semmit és az...

Senki nem tud semmit és az ügy nem halad. Valakinek van tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Gyermekelhelyezes.

A lányom apja külföldön van. Azt tudom, hogy melyik országban és ennyi. Az ottani címét nem tudom, itthon nincsen már bejelentett lakcime.

Nem tudom se a telefonszamat, nem áll szóba velem.

Nem tudnak neki hova levelet küldeni, hogy akkor lemondjon a lányom felügyeleti jogáról. Szeptemberben kezdődik az iskola, oda is kell az aláírása és nincs semmi.

Senki nem tud semmit mondani, csak hogy addig nem kaphatom meg a felügyeleti jogot és addig nem lesz tárgyalás míg neki ki nem tudják küldeni a levelet, hogy ebbe bele egyezik e vagy sem.

Kérlek segítsetek, mit tegyek???

Egy elkeseredett anyuka.


2020. márc. 6. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Igazából ezt a szerveknek kellene intézniük. Facebookon vannak külföldi magyaroknak csoportok. Jelentkezz be ezekbe, majd írj nyilvános posztokat a teljes storyval illetve az apa nevével.

(Mielőtt megírod a posztokat, egyeztess az adminokkal különben törlik)

2020. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
El kell indítani a pert, és meg lehet ezt oldani. Menj ügyvédhez!
2020. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Közösségi oldalakon vagy közös ismerősökön keresztül nem tudod megtalálni? Vagy olyan családtagot, ismerőst megkeresni aki itthon van , szülei, testvére, unokateso , stb.

Valaki csak tudja merre van. Ha megmondod miért keresed biztos segítenek.

2020. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Közösségi oldalon megvan. Egyszerűen nem válaszol. Pedig leirtam neki a dolgokat. Nem érdekli, nem válaszolt semmit. A második üzenetem után le is tiltott. A szülei nem élnek. A testvérével évek óta nem tartja a kapcsolatot.
2020. márc. 6. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor feljelentés.
2020. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, kiadhatnak körözést ellene.
2020. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Az iskola nem kér apai aláírást. Mind az általános suli, mind a gimi beiratkozásánál elég volt az én aláírásom (pedig nem volt semmilyen jogi papírunk a gyerek biológiai apjával). Az útlevél kivételével mindent tudtam nélküle intézni. A suli miatt ne aggódj. Még elérhetőséget sem kellett megadnom hozzá, elfogadták, hogy én vagyok akivel a suli tartja a kapcsolatot, meg az élettársam.
2020. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez irreális elhatározás a hatóság részéről.

Ha valaki eltűnt, hogy akarják bevonni az eljárásba?

Fordulj ügyvédhez, egész biztosan van erről jogszabály, mert hülyeség, amit mondanak.

KIK mondják??


"Senki nem tud semmit mondani, csak hogy addig nem kaphatom meg a felügyeleti jogot és addig nem lesz tárgyalás míg neki ki nem tudják küldeni a levelet, hogy ebbe bele egyezik e vagy sem."


Kik ezek a "senkik"?

2020. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Na .

Lassan csak megtalaljuk.

Van egy olyan mese , hogy a kis falusi csaj indul a piacra , fejen tejeskocsoggel , es elkepzeli hogy lesz az eladott tejbol tojas ; aztan csibe , s csibebol malac , s a felhizlalt malacbol tehén ... Hopp elesik es a "mi lenne , ha..." almodozasnak vege...

Faraszto lett benezni a gyakorikerdesekre , szomoru ez az allando armanykodas , a sok lelkinyomort tukrozo gonosz kamu tortenet .

Mindenki szeretne segiteni , de a komolyan segiteni akaro at van itt razva unatkozo forumozokkal .

2020. márc. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A bíróságon az ügyintéző mondta. Hogy addig nem tudnak tárgyalásra időpontot adni míg ki nem küldik a levelet az apukának.

Köszönöm akkor fel fogok keresni egy ügyvédet.

2020. márc. 7. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!