Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Csak egy gyerekre...

Szülők! Csak egy gyerekre íratni a vagyont?

Figyelt kérdés
Milyen anya az olyan, aki csak 1 gyerekének adja a vagyonát 3 helyett? Ti milyen indokkal zarnatok ki valamelyik gyereketeket az örökségbol?
2020. márc. 7. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha évek óta rám se csapnák az ajtót.

Ha segítséget kérnék es sokadik alkalommal sem segitenének.

Ha a hátam mogott szidnának, mint szódás a lovát es ez visszajutna hozzám.

Ha azt várnák, hogy meghaljak, hogy övék legyen az örökség.

Elsőre

2020. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nalunk rokonsagban az egyik szulo az egyetlen gyereke helyett az egyik unokajara iratott mindent, ugy, hogy a gyereke latta el, o figyelt ra, az unoka meg talan neha rajuk nezett egy orara. Ott egy ok volt szerintem, valami idoskori elmebaj. Mivel csak a halal utan derult ki, ki mit kap (azaz az unokan kivul senki semmit), nem tudjak a mai napig, miert igy tortent.
2020. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez általában mindig a szülőt minősíti. Nagyon ritkán van olyan alapja, amit el is lehet fogadni. Milyen anya az, aki anyának merészeli hívatni magát, aki egy lieblinget pátyolgat, míg a többi csak úgy van?


Egyébként, ha nem kizárás, ahol még indokolni sem kell, csak kitagadás, akkor jár a kötelesrész és meg is lehet támadni a végrendeletet.

2020. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csúnyán átvert volna, akkor tuti nem kap semmit. Nálunk elég indok az, hogy nagybátyámat jobban szereti mamám, mint az apámat, pedig apám több mindent tett az anyjáért, mint az öccse.

Amúgy nem te vagy az, akinek a húgára akarja hagyni a házat az anya a végrendeletében?

2020. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Ha csak egyre iratja, nem kell osztozkodni.

A másik kettőre illett volna készpénzt hagyni, de gondolom nem volt mit...

2020. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

#4

Ott a pont. Ez ugrott be nekem is a kérdés láttán.

Mondjuk, ha ez így van, fifikás a kérdező, mert ennyi információból most majd mindenki mellé áll, míg a másik kérdésnél őt támadták.

Bocs, ez off volt.

De ennyi infó alapján a kérdésre nem lehet válaszolni jogos vagy alaptalan ítélkezés nélkül.

2020. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Az egyetlen ok, ami miatt kizárnám a gyerekemet az örökségből, az az, ha biztosra tudnám, hogy olyan dolgokra fordítaná, amikkel valakinek árt. Pl. bűncselekmények, csalás, mások kihasználása, drogok stb. Ilyen esetben inkább rászorulókra hagynék mindent.
2020. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Van köteles rész ami 30% szóval,max kitagadni lehet ...
2020. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az az ok,hogy az én nevemre lett felvéve a hitel, a másik 2 gyerek vagy nem dolgozott, vagy nem itthon. Az önerő egy részét is én fizettem 'kölcsönbe', persze a végén az én bankkártya tartozásomat akarták végrehajtani, ami miatt külföldre kellett mennem dolgozni, hogy ki tudjam fizetni a szüleim tartozását. Évekig ment a lelki terror,hogy mehessen a nevemre a hitel, mert a szüleim bár listások.

Persze most én nem tudok felvenni vagy 10 évig semmilyen hitelt, mert nem fér bele a fizetésembe.

Ha ezek után még hisztizne a 2 tesóm, hogy adjam nekik oda a részüket 'öröklés' után, én biztos nem adnám oda. Engem lelki terrorizáltak évekig, engem lehetetlenítettek el, mert még egy autóhitelt sem tudok felvenni 5-6 évig.

A szüleim haszonélvezők, így én öröklöm majd a házat tulajdonosként.

2020. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, most hirtelen nincs 3 házad? Attól, mert átfogalmaztad egy kicsit a sztorit, még teljesen egyértelmű, hogy ugyanazt a kérdést írtad ki, más szemszögből. Jelentve.
2020. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!