Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van elegem anyámból...

Jogosan van elegem anyámból szerintetek? Egyszerűen nem tudom mire vélni a hozzáállását.

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, a húgom 16. Anyu és apa 10 éve váltak el ,apuval maradtunk és ezzel nincs is baj,mert nagyon jó szülő és szeretjük egymást. Apának lett egy új élettársa a válás után egy évvel, jelenleg is együtt vannak,neki egy fia is van,aki szintén 16 éves. Mostohaanyám gyűlöl engem, már nem lakok otthon,miatta.


Egy kis ismertető:

A helyzet az,hogy anyám folyamatosan távol van tőlünk,hisz anno miatta volt a válás,más karjaiban kereste a boldogságot. A csávó otthagyta pár hónap múlva,viszont ő megalázó módon vissza akart kéreszkedni hozzánk (apa nem engedte,mivel már akkor rég megvolt a válás+nagyon ki volt akadva anyura).

A lényeg,hogy elvoltak ott nagyon jól, aztán mikor a fickó otthagyta, többet érdeklődött felőlünk, jött is sűrűbben a városba,ahol lakunk. Úgy csinált,mintha annyira szeretne minket.

Aztán 1 év múlva lett egy barátja,akivel 4 évig voltak együtt,majd szakítottak. Az idő alatt persze nagyon nem úgy tűnt,mint aki érdeklődik a gyerekei felől. A csávó jelenleg börtönben van,mivel nagyon csúnya ügyei voltak. De ez most mindegy. Azóta vele sem tartja anyám a kapcsolatot. Elhordják egymást mindennek...😅


Azóta pedig van egy másik párja,akivel idén lesz,hogy 5 éve együtt vannak. Egyébként ő nagyon rendes, talán anyám meg sem érdemli... Azt tudni kell,hogy mindhárom ilyen 20-as éveinek közelében járó srác,aki anyám élettársa (volt eddig). (Anyu pedig 45 éves) Nem sok közöm van hozzá,milyen komplexusai vannak,de érdekes,hogy mindig a fiatalabbak jöttek be neki.Szerintem ebben az is benne van ,hogy ő fél az öregedéstől,így ezzel próbál kompenzálni. Meg tök fura ,hogy különböző dolgokban is minket kérdez,mi a menő,fiatalos,meg neten is ezeket bújja.


+ Infó,hogy az anyjával-apjával sem tartja a kapcsolatot .(egyébként ők is elváltak anno,papám még azóta nem keresett minket,hogy anyámmal egyszer összeveszett 10 éve...Vajon elfelejtette volna,hogy van 2 unokája? Apa összefutott vele tavaly, aztán ott sírt,de amúgy nem tűnt túl érdeklődőnek) mamával meg azóta nem beszél,hogy kb 2 éve megmondta anyámnak, nem muszáj itt játszani a nagyot, menjen vissza Pestre a barátnőihez,ha ott annyira jó. Anyu bedühödött és azóta egy szót se beszéltek. Tök értelmes családom van,nem?


Az elmúlt tíz év alatt anyám még messzebb költözött,jelenleg 370 km-re lakik tőlünk és évente 3-4x találkozunk. Volt,hogy 3 évig nem jött felénk se, még csak szülinapkor , karácsonykor írt, azóta már többet ír,de így is lesz@rja ,hogy mi vagyunk ezen a világon.

És akkor teszi ,hogy jaj ő úgy szeret minket ,meg az életét adná értünk. Hol van ,mikor bajunk van? Nem tudom van -e köztetek olyan,aki anya nélkül volt éveken keresztül... Pokoli érzés ezt felfogni,hogy nem kellek/kellünk neki, hiába vagyunk a gyerekei.

Apámat hívja,ha már egyszer nem hívom fel ,mikor neki jó (iskolába hívogat, hiába mondtam neki hogy órán vagyok) és panaszkodik,hogy miért nem foglalkozunk vele és annyira megbántjuk. Komolyan,hol érzi magát? Nekünk nem volt rossz? Nagyon önérzetes,szeret irányítani minket , onnan távolról is.

2 éve szilveszter előtt náluk voltunk és tökre érdeklődve kérdezte,mit csinálunk újévkor ,mondtam hogy majd megyek házibuliba a volt ált.sulis osztálytársaimmal. Erre kiakadt,meg mi az hogy én elmegyek , apám is nem normális szerinte,hogy elenged 18 évesen... Képes volt hisztizni a saját lakásukban,még a barátja is rászólt,hogy viselkedjen felnőtt módjára. Látszik,hogy nincs velünk a mindennapokban,ha ilyenen felkapja a vizet. Mostmár van barátom,aki 24 éves és ebbe is beleszólt,meg hogy miért ilyen idős? (20 leszek én is idén) Elég vicces,hogy magához hasonlít,mikor hozzá sem egy 25 éves illik...

Mindenbe bele akar szólni és utána még ő sértődik meg.

Szerintetek?



2020. márc. 7. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nagyon értelmes fiatal felnőtt vagy. Helyén az eszed és jól látod az egész helyzetet.

Úgy érzem nem is szorulsz tanácsra, csak kicsit kiadtad magadból ezt a feszültséget.

Apukád büszke lehet rád:)

Azt ,hogy mennyire tartod a kapcsolatot vele, majd eldöntöd. Úgy tűnik eddig is jól kezelted ezt a helyzetet. Ahogy múlik az idő és öregszik egyre inkább fogja erőltetni a kapcsolatot,hogy ne legyen magányos,mert az lesz.

Nem az az embertípus, aki mellett kitartanak és aki ki tud tartani..

Ne hagyd magad kihasználni, a többi rajtad múlik.

2020. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Apád mégsem lehet olyan jó szülő, ha olyan párt választott aki gyűlöl téged... Ezek szerint neki se a gyereke az első. Anyád pedig olyan felnőtt emberrel jár amilyennel akar. A társadalom egyik legnagyobb kettős mércéje, hogy a szottyadt öregemberekre senki sem szól rá, amikor 18 éves kislányokra csorog a nyáluk. Azt meg főleg nem gondolják, hogy komplexusaik vannak... De ha egy nő mer fiatalabbal kezdeni akkor mindenki kiborul... Ugyanmár. Felnőttek mindketten.
2020. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád egy éretlen személyiség. Lehet lelkileg sérült is, ami a több kapcsolat után akár érthető is lehet. Ne szabd magad hozzá. Te elég értelmes gondolkozású vagy, úgy látom. Önállósodsz, és éled az életet. Lehet kevéssé normális családból származva is normálisnak lenni, ha elég tudatos vagy. És az vagy.
2020. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mentek a zöld kezek. :)


Az igaz, #2, hogy apu nem tette jól,hogy ilyen nővel jött össze,de ők egymással elvannak, én meg már a barátommal összeköltöztem, úgyhogy ez le van tudva. Mindenki elvan ,eléldegél.


Sajnos anyámmal kapcsolatban azért nem tudok dűlőre jutni, mert mindig is ilyen voltam,hogy aggódtam, én leszek a hibás, ha van vele valami és meg se kérdezem,mi a baj? De közben másrészről az is igaz,hogy ő a saját gyerekeit eldobta magától és ennek éreznie kell a súlyát.

Elfelejtettem leírni,hogy igazából most ott telt be a pohár nálam,hogy a legutóbbi ilyen alkalommal,mikor nem tudtunk beszélni telefonon,(mert 1x hív messengeren suliidőben,aztán nem lehet keresni utána) már apát zaklatta,hogy mi milyen neveletlenek vagyunk és konkrétan elkezdett ellenem beszélni mindenfélét. Az volt ,hogy elmentünk hozzájuk téli szünetben, kaptam tőle 2 hosszú ujjút,ami max.4000ft volt és a barátja fizette ki,mert neki nincs semmi pénze,de megkérdeztem,biztos megveszik,nem gond? Mondták,hogy nem és ne aggódjak ezen. Erre olyat mond apunak ,hogy én 100ezer forintért pakoltam tele a kosarat ?! Hogy nem sül le a képéről a bőr? Persze mikor számonkértem,azt mondta,hogy nem így volt, tagadta az egészet és még szinte apámra fogta,hogy ő találta ki a kettőnk közti feszültség generálására. Apai ágon a családban egyáltalán nem jellemző ez az önfejű-hisztis stílus, bár anyámék előszeretettel alkalmazzák.

Ti is kiakadnátok ezen az egészen?

2020. márc. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!