Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ilyen helyzetben mit...

Ti ilyen helyzetben mit tennétek? Magatokhoz vennétek a szüleiteket, vagy otthonba adnátok őket?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy a szüleim már nyugdíjba vonultak. Eddig az öcsémnél laktak, de az öcsém és a szüleim között ellentét alakult ki, ugyanis a szüleim (legfőképp anyám) elviselhetetlenek, kibírhatatlanok. Az öcsém megmondta, hogy többet nem kér belőlük, most már gondozzam és tartsam el őket én. De én nem akarom, mert nekem is az idegeimre mennének, mindenbe beleszólnának, mint régebben, amikor még náluk laktam. Anyagilag megengedhetnénk a férjemmel magunknak, hogy itt lakjanak, de nem akarjuk. Nem lenne nyugodt az életünk. A szobánkba kopogás nélkül bejönnének, mindenbe belepofáznának, anyám mindenért kritizálna, apám mindenen felháborodna.

Gondolkoztam, hogy mi lenne, ha öregek otthonába adnánk őket.


Ti mit tennétek?



2020. márc. 8. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem venném magamhoz. Szüleid mit szeretnének? Otthon vagy albérlet?
2020. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyagilag belefér az otthoni ápolás? Egyáltalán elég lenne napi pár óra segítség? Ha anyagilag bírnám, inkább otthoni fizetett segítséget kérnék. Ha nem, akkor marad az otthon. Kibírhatatlan szülőkkel nem költöznék össze.
2020. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Biztos hogy nem költöznek velük össze. Miért nincs egyáltalán saját lakásuk, vagy házuk? Eladták, vagy valamelyikőtök abban lakik? Nyugdíjuk van? Én szüleimhez max fogadnék gondozót aki néha rájuk néz, meg ugye nekik van saját házuk, ha meg már annyira ágyban fekvők es beszámíthatatlanok akkor öregek otthona. De hozzam nem jöhetnének.
2020. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod őket csak úgy otthonba adni, ehhez kell a saját beleegyezésük. Egyébként szükségük van felügyeletre, már nem tudják ellátni magukat és gondoskodni magukról? Vagy nem tudnak egyedül megélni? Vagy mi az oka annak, hogy mindenképpen kell valaki, és nem egyedül laknak?
2020. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ápolni kell őket, vagy mi a gond? Nincs saját lakásuk? Ha nincs, amíg önellátók, beszállnék az albérletükbe. Teljesen felesleges egymás nyakán élnetek.
2020. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idősek? Sok nyugdíjas még aktív és dolgozik nyugdíj mellett.

Ha anyagilag megtehetitek inkább albérletet fizessetek nekik. Otthonba csak a beleegyezésükkel "adhatod" őket. Ha felügyeletet igényelnek akkor otthon, ha nem, albérlet. Meg kell velük beszélni nem a fejük felett dönteni.

2020. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az itthonokba varolista van es sokba kerulnek. Altalaban a teljes nyugdijukat beadjak es meg havi x ezret fizetni kell. Es eleg keves helyen vesznek be makkegeszseges nyugdijasokat.

Szoval ha csk elviselhetetlenek, akkor alberlet. De azert ocsed szalljon bele. Es szuleiddwl is tisztazni kell hogy pl apa nyugdija megy az albiba es rezsire es te adsz meg nekik havi 20-attamogatasnak ocsed meg (mivel x ezer evig ott laktak csak 2 forintot) . Szoval keress a kozelben otthont, erdeklodd meg a felteteleket, nezz alberleti arakat es beszelj az ocseddel.

Vagy ha eddig naluk laktak most lakjanak nalatok de az elwjen legyel szigoru es szabalykovetest varj toluk es oegyen hatarido meddig lesznek nalatok. Utana megint az ocsinel.

Pl ocsed 6 honap utan besokallt akkor te is vallalj 6 honapot.

Amig nalad lesznek kerd el egyikuk nyugdijat a rezsire...es tedd felre hamajd otthonba kellene menniuk akkor az jol fog jonni. Csk ne tudjank rola higy felreteszed.

2020. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem költöznék össze.

Inkább nyugdíjas otthont javasolnék nekik, ahol ők együtt élhetnek egy kis garzonban. Rendszeresen látogatnám és támogatnám őket, nagyobb ünnepeken, természetesen magunkhoz vinném, együtt töltenénk, de nem élnék velük együtt, ha ilyen összeférhetetlenek.

Tönkretennék a házasságomat.

Ha ánlatok laknának, akkor neked kellene mindent elvégezned körülöttük, s rod, hogy mindenbe belekötnek.


Az történne, hogy előbb-utóbb a férjed egyre több időt töltene házon kívül, mert nem lenne egy perc nyugtotok sem.


Beszéld meg az öcséddel, hogy ugyanazon okokból nem költözöl velük össze, mint amik miatt ő feladta.

2020. márc. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kis nyugdíjas garzon 10 milla beugróval kezdődik, és 200 ezer havonta erre a plusz.
2022. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, nagynéném és a férje egy bp.-i nyugdíjasházba ment ezen a fenti áron. Az önálló garzon nagyon nagy luxus. A külön szoba.
2022. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!