Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyunk felelosek...

Mennyire vagyunk felelosek felnott rokonert, szuloert, ti maradnatok vagy koltoznetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyam halala utan visszakoltoztem apamhoz, mert rosszul viselte.

A cigin es sportcsatornan kivul semmit nem csinal, az utcankbol kb 2 eve ki sem ment.

En fizetem a kiadasaink nagy reszet, mert elmegy a sok cigire, neha italra a penze (mozgo boltnal veszi, igy mas emberekkel pl boltban sem talalkozik).


En fozok,mosok,takaritok stb.

O soha eleteben el nem inditott egy mosast, sohael nem mosogatott, de meg arra sem kepes, hogy a wc kefet hasznalja, ha osszekoszolja a wct.


A munka mellett viszem az egesz haztartast (+3000 nm es kertet), de ohatatlanul van neha elmaradas (pl. ablakmosas vagy epp aznap nimcs idom,kedvem,erom mosogatni) ezek miatt folyamatosan szapul. Idiota, lusta, tehetetlen, szerencsetlen stb vagyok. Ha elkezdi mondani, fel-egyoras minosithetetlen fejmosasokat kapok a letezo leg lekezelobb stilusban.


Ugye jol erzem, hogy ez nem normalis dolog?


Elszeretnek koltozni.

Sajnos az itthoni dolgok elviszik kb az egesz fizetesemet, de, talan kapnek lakashitelt.


Viszont, buntudatom van. Gyerekkoromban, egyetem alatt csak azert dolgozott, h eloteremtse a penzt szamunkra.

Raadasul, ha en is elmegyek, teljesen egyedul marad.


Mi lehet a jo megoldas?


2020. márc. 8. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Apád rosszul viselte anyukád halálát, erre változtattál. Most te viseled rosszul az ő gonoszságát, logikus, hogy változtass. De egyszer ültesd le, és mondd meg neki, hogy még egy ilyen ronda viselkedés, és csomagolsz, aztán él, ahogy tud. Ekkor akármivel zsarol, hogy megöli magát, hagyd ott. Aki ilyen szr alak.
2020. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Amilyen sürgősen lehet, költözz!

Mondom ezt neked úgy, hogy én nem költöztem - igaz, nem is szapult - de a legszebb éveim tönkrementek.

Ha valamit akarsz tenni érte, akkor fizess neki elő heti menüre iskolában/óvodában/étteremben olyan helyen, ahol ki is szállítják és kéthetente egy takarítónőre.

Lehetőleg úgy, hogy ezeknek a költsége a nyugdíjából lenne fedezve, mert gondolom ezzel a tespedő életmóddal csak nyugdíjas lehet.

A maradékot meg költse arra, amire akarja, nem áll gondnokság alatt, pedig lehet, hogy nem ártana.

2020. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kemény lesz, amit írok: te is belehalsz ebbe, ahogy Anyukád feladta. Inkább menj el, a saját életedhez jogod van. Ahol két egészséges (mert nem írod, hogy apád beteg vagy túl öreg lenne) felnőtt ember él egy háztartásban, ott osszák meg a feladatokat, nem olyan sok az két emberre. De egyre igen.
2020. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nő vagy, ugye?
2020. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

30 eves no vagyok

Apam 72 eves

2020. márc. 8. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el!!
2020. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden valaszoloval egyetértek, én azt tennem a helyedben amit a kettes válaszolok írt. Nincs joga hogy tonkretegye a legszebb eveidet.
2020. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Apád valószínűleg azt hiszi, hogy szívességet tesz neked azzal, hogy hazamehettél lakni. Ezért tapos rajtad. Fel kéne világosítani, hogy sajnáltad, azért jöttél haza, de olyan rondán bánik veled, hogy már nem sajnálod, és el fogsz költözni.
2020. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Ülj le vele beszélni, és tisztázzátok a dolgokat! Értem én, hogy özvegy, meg minden, de akkor is meg kell tanulnia magáról gondoskodni. Felnőtt, nem gyerek. Fokozatosan le kell tenned a munka nagyját.

Neked segítened illik, de amit csinálasz, az a helyette való munka, ez nonszensz. Neked most élned kell az életedet, karriert építeni, párt találni és gyereket vállalni (ha akarsz). Én egy ilyen nővel (aki szénné dolgozza magát a nem magatehetetlen apja helyett) nem tudnék, nem akarnék mit kezdeni.

"Ha elkezdi mondani, fel-egyoras minosithetetlen fejmosasokat kapok a letezo leg lekezelobb stilusban." Mond meg neki, hogy a gyász miatti feszültséget ne rajtad vezesse le, hanem járjon terápiára, dolgozzon (pl. a kertben).

"Viszont, buntudatom van. Gyerekkoromban, egyetem alatt csak azert dolgozott, h eloteremtse a penzt szamunkra." Ez a szülők dolga.

"Raadasul, ha en is elmegyek, teljesen egyedul marad." Keressen barátokat. Élessze fel a régi kapcsolatokat. A meghaltak helyett keressen újakat.

39F

2020. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj, hogy anyukád is elrontotta és most Te is folytatod azzal, hogy hagyod magfad terrorizálni. Azért, mert valakinek 1-es a személyi száma, az még nem jelent előjogokat, azt pedig különösen nem jelenti, hogy élősködhet és uralkodhat rajtad. Az én apám 75 éves, ha lkell, süt, főz, kertet, állatokat gondoz, mos, tereget, besegít a testvérem vállalkozásába, tehát mindent képes megcsinálni maga körül, sőt még jóval többet is, de ez mindig is így volt és mindezt úgy, hogy él anyukám, aki 80 éves. Apukád sajnos el lett rontva már évtizedekkel ez előtt. Nagyon nehéz lesz átállítani, de meg kell próbálnod, mert akkor a Te életed fog tönkremenni.
2020. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!