Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kér anya állandóan...

Miért kér anya állandóan bocsánatot mindenért? Olyan fura :/

Figyelt kérdés

Bármit csinál, vagy hozzám szól, mindenért bocsánatot kér.. pl.: Én épp megyek le a lépcsőn, közbenmár mondom neki, hogy anya képzeld, pénteken nem elsz tanítás egész nap, elképzelhető, hogy nem kell menni.. Mire leérek akkor veszem észre, hogy nem ér rá, gépel mint állat, mondom, hogy ja jó, hagylak, majd később.. Ez normális nem?


Erreő: Elnézést kérek, figyelek rád! Ezt úgy mondja, mintha őfelségemet sértette volna meg.. Erre én: De mi a baj? Mondom, hogy dolgozz, majd később elmondom... És még tovább fokozódik...


Ezt most csak én nem értem?



A másik dolog az az, hogy nagyban megnehezíti mások dolgát a viselkedésével..


példa: Anya telefonál a barátnőjével (nem fontos, csak dumcsiznak) én odamegyek hozzá, jelzem, ohgy mondanék egy nagyon rövid dolgot, el is mondom, amikor rám figyel, hogy: kimentem a sportcsarnokba márkkal focizni.. És ahelyett, hogy jó ok, menjél at mondja ,hogy ne szólj közbe, nem látod, hogy telefonálok? Majd ha végeztem mondhatod..


3 óra múlva tette le, akkor mondta, hogy na itt vagyok figyelek.. Én mondtam, hogy hát mostmár nem kell, márk már rég haza is ért (másokkal focizott). És mondja, hogy és még nekem áll feljebb..


Már megbocsásson. De anyám egy barátnőjével beszélgetett... Ha ügyintézett volna, persze, hogy nem szólok bele... De ilyen helyzetben?????

És simán elengedhetett volna, ha nem lett volna ilyen...több időre szakította meg a beszélgetést az ő szövegével, mintha azt mondta volna, hogy jó ok, menj csak... Na erre adjatok okot..


2020. márc. 11. 11:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok vele flegma, apa teljes mértékben megértő velem és normálisan is viselkedik..

Ha egy haverjával beszél, vagy épp egy új szállodának az erkélykorlátját tervezik, és ő épp elkésik a munkahelyéről, akkor is simán mond annyit, hogy jó, menj nyugodtan.. Hol tartottam? ja igen, bla bla bla.. Ennyi lenne az egész..

2020. márc. 11. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem igazán értem, mi a bajod. Szerintem sima tini hiszti.
2020. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyámnak lenne tini hisztije? Mert nekem ugyan nem..

Ott van a kérdés, azt olvasd el.. Az a bajom ,hogy miért nehezíti meg mások dolgát anyám a viselkedésével, és miért kér mindenért bocsánatot. Ennek mi köze a hisztihez? Arra vagyok kíváncsi, hogy ANYÁM miért viselkedik furán

2020. márc. 11. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A cím olvasásánál valami "bocs hogy élek" embertípus jutott eszembe.


Na, ez teljesen az ellentéte.

2020. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így nevelték/ ez a minta volt előtte gyerekkorában.

A második storyban meg hol a bocsánat kérés?

Én a helyedben írtam volna neki egy cetlit hogy "focizni mentem majd jövök" aztán kész.

2020. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az a típusú bocsánatkérés mikor az ellenkezőjét gondolja, az a fontoskodó típusú "bocsánatkérés". Mondjuk aki 3 órát képes telefonálni a barátnőjével vagy haverjával (mert férfiak is vannak ilyenek), az egyéb aljasságokra is képes :) Hogy hogy nem zsibbad el a szája :)
2020. dec. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gaslighting az angol neve
2020. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!