Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nemtudok kettesb...

Mit tegyek ha nemtudok kettesben lenni a párommal, mert a szüleim foylton otthon vannak?

Figyelt kérdés

Saját szobám nincs mert a szülim szobája és az enyém nincs elválaszva.

Munkába össze vissza járnak, kiszáníthatatlan, és minden délután és hétvégén otthon vannak, soha sehova nem járnak. Ha valahova muszáj lenne elmenniük, akkoris csak anyám megy, mert apámnak mindig "fáj a hasa" ha ki kell lépnie a házból.

Panzióra ninca pénzünk, mert suliba járunk.

Nála ugyanez a helyzet ráadásul ő még a tesójával is osztozik a szobán.

Tavaly nyáron megoldottuk a szabadban, de az elég kellemetlen.



2020. márc. 11. 12:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* a szobaelválasztást már kb 10 éve ígéretik. Semmi nem lesz belőle...
2020. márc. 11. 12:10
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Kocsi?


Amúgy ha nem tudjátok megoldani akkor nem kell eröltetni a dolgot. Még lehet nem való akkor ez nektek.

2020. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs kocsink, 17 évesek vagyunk.
2020. márc. 11. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez van, ezt kell elviselni.

Ha fontos a szex, akkor irány diákmunka, havi egy-két alkalmas panziót össze lehet szedni.

Ha komoly a kapcsolat, ki lehet bírni, aztán hosszabb távon össze lehet majd költözni.


(Megértem a problémát, ugyanez volt nálunk is, bár én nem a szexet nehezményeztem, hanem szimplán, hogy nem tudunk megnézni egy filmet vagy valami, minden randin menni kellett valahova, a séta egy idő után unalmas és frusztráló. De nálunk is csak az összeköltözés oldotta meg.)

2020. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nemcsak szexről van szó, még egy jót beszélgetni, olelkezni is egy parki padon tudunk csak, vagy séta közben.
2020. márc. 11. 12:28
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Érettségi után elmehettek mindketten dolgozni, 18 évesen már költözni is lehet (ha van miből és hova) és akkor meg tudjátok oldani. Azt a kis időt meg már kibírjátok, elvégre nem várod el, hogy anyádék üresen hagyják nektek minden hétvégén a házat, hogy tudjatok "ölelkezni meg beszélgetni".
2020. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne várom el hogy minden hétvégén elmenjenek, annyit azért elvártam volna hogy 10 év ígérgetés után költsenek 30-40 ezer forintot el arra, hogy befalazzák az ajtót, és külön nyíljon a szobájuk és az én szobám. Nekik se kellemes hogy néha enis hallok "hangokat" esténként, amikor azt hiszik hogy már alszok, illetve nem állunk rosszul pénzügyileg se, minden hülyeségre van pénzük, pl az apám unokaöccsének 50ezer forintos karácsonyi ajándékra, stb
2020. márc. 11. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Beszéltél erről a szüleiddel őszintén? Mert valószínűleg homokba dugják a fejüket. Mondd el nekik, hogy szükséged van a privát szférára és valószínűleg nekik is, mert gyakran hallod, ha együtt vannak (nyilván azt gondolják, hogy teljesen süket vagy, vagy még kisgyerek).

Azt írod, van rá anyagi keret is, akkor meg ideje felfogniuk, hogy a gyerekük felnőtt és szüksége van saját térre. Nem a múlt században élünk.

2020. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8, én már csak arra tudok gondolni hogy úgy vannak ezzel, hogy eddig gyerek voltam, nem kellet saját szoba, most meg lassan felnőtt leszek, úgyis elkoltozok lassan, tehát már minek...
2020. márc. 11. 13:20
 10/14 anonim ***** válasza:
11%
Harcolj ki magadnak egy saját szobát. Hivatalosan a minimális lakhatás (ami nem nyomorszint) az az, hogy egy szobában max. 2 ember, akik azonos generációhoz kell, hogy tartozzanak és nem lehetnek külön neműek (például öccs-húg) csak ha házasok. Nálatok ez nem valósul meg, mert 2 generáció lakik egy helyiségben, ez már nyomorszint szociológiai értelemben.
2020. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!