Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni rajta?...

Hogyan tudnék segíteni rajta? Bántalmazás és drog

Figyelt kérdés

Sajnos egyszerűen már nem tudom kihez fordulgatnek és mi ilyenkor a helyes lépés.


Anyukámmal és nagyszukokkel egy háztartásban élünk.

Anyukám sosem ápolt jó kapcsolatot a szüleivel, mindig zurosebb élete volt. Igazából így felnőttként látom, hogy mint anya sem szerepelt jól. De mi azért beszélgettünk egymással.

Úgy nagyjából 4-5 éve vokt egy párkapcsolata amiben drogokhoz nyúlt. Tőlünk is és engem us meglopott. Itt teljesen, szoszerint teljesen megszakadt mindenfele konkraktunk egymás fele. Próbáltam vele beszélni akkoriban, rendőrséggel is “fenyegettem”, nem érdekelte a véleményem. Ezután a kapcsolat után volt még egy gazos alak, és most jött ez, aki hajléktalan, nincs hova mennie és nem tudjuk kirakni a lakasunkbol. Kértük már szepen és kevésbé szepen hogy ide ne jöjjön idegen, rá van akaszkodva anyamra mindenhova követi. A dolog nem egyszerű. A mai nap hallottam, ahogy fenyegeti és megveri anyámat a másik szobában. Felek. Féltem magam is anyámat is és a családom is.

Mi a helyes lépés egy ilyen helyzetben? Ha rendorhoz fordulnának, nem tudom, de lehet hogy anyámat is elvinnék.

Komoly gondjai lehetnek, mert már öngyilkossági kísérlete is volt, vagy csak ránk ijeszteni akart nem tudom. Kést fogott magához, amit sikerült elvenni... rendszeres a veszekedés és ordibalas otthon, mert mindenkinek tartozik, keveset vagy nem is fizet azért h lakhasson velünk (rezsi,kaja, ez 33k ezerre van leosztva nálunk fejenként, mindenki ennyit ad a közösbe)

A jelenlegi terv az hogy holnap megpróbáljuk ki hívni anyukamat mégegyszer hátha tudunk beszélni vele, és újra elküldeni a srácot...

sajnos senkivel nem kommunikál normálisan anyukám így ez is nehéz menet lesz valószínűleg.

Kérlek aki tud segíteni tanáccsal az ne tartsa vissza:(

Bármit is lépünk egyiknél sem látok pozitív kimenetelt:((


2020. márc. 13. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, mert segíteni csak azon lehet, aki hagyja, és aki belátja, hogy segítség kell neki.


Én lehet választás elé állítanám, vagy negy a pasija a lakásból, ő pedig elmegy elvonora, vagy jönnek és elviszik a rendőrök a csavoval együtt.

2020. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt azért rengeteg dolog nem derül ki a kérdésedből, ami fontos lenne: Kié a ház? Főként, kié a haszonélvezet? Nagy szüleid mit szólnak ehhez az egészhez?

Ezek hiányában nem lehet normális választ adni.

2020. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim háza.

Ők sem tudjak tulajdonképpen mit tegyenek. Megtehetnék hogy nem engedik be anyámat se többet, de a lányuk, a rengeteg rossz ellenére is nyilván vannak erzeseik, mivel a gyerekük.

2020. márc. 13. 22:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Többiek? Ötlet?
2020. márc. 14. 09:07
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is azt kéne mint az első a lényeg hogy egyik se legyen a házban (bocs) anyádnak elvonón kéne lennie a csávónak meg valamelyik sarkon már csak nektek kell megoldani ezt minnél hamarabb
2020. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!