Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki közületek Budapesten...

Aki közületek Budapesten dolgozik, vagy tanul, hazamegy a mostani hétvégeken a vidéki szülőkhöz?

Figyelt kérdés

Aki közületek Budapesten dolgozik, vagy tanul, hazamegy a mostani hétvégeken a vidéki szülőkhöz?


Vagy inkább igyekeztek megkímélni az "időseket"?


Én ma hazajöttem, és azóta síri hangulat van itthon, nagyon megbántam, hogy hazajöttem, és most rettenetes bűntudatom van.


2020. márc. 13. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Oszinte leszek veled, semmi kedvem hazamenni, de nincs mas valasztasom. Ha neked sem volt, akkor nem ertem, mi a baj. De mitol van siri hangulat? Hogy """hazavitted""" a virust, vagy nem ertem most pontosan?
2020. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, látszik, érezni, hogy annak ellenére, hogy szeretettel fogadtak, mégis valahogy paráznak itthon tőlem, mert hazajöttem a "fertőzött" Budapestről 180 kilométerre.


Annyi választásom lehetett volna, hogy maradok az üres épületben Pesten. Amúgy ma este még a vonatok is szinte üresen jöttek vidékre.

2020. márc. 13. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
99%

Debrecenben is van fertőzés, hogy csak egy példát mondjak.


Vannak külföldi barátaid? Kapcsolataid a fertőzött egyetemeken, olyan barátok, akik síelni voltak olaszban vagy hasonló?

Ha nem voltál kapcsolatban potenciális fertőzésforrással, akkor (még) nem vagy veszélyes.


Én azt mondom, inkább most látogass haza, mint egy-két hét múlva, amikor elkezd szélesebb körben terjedni a fertőzés.

2020. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk van két idős nagyi, egy súlyos beteg nagypapa. Viszont a lányunk vasárnap lesz 20 éves. Ő azt mondta, nem szívesen jönne most, úgyhogy mi megyünk a férjemmel holnap hozzá.
2020. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nalunk sajnos nem volt olyan opcio, hogy maradhattunk. En szemely szerint tenyleg nem tartom jo otletnek, hogy hazakuldenek, en 240kmre lakom, ahol nem azt mondom, hogy azt sem tudjak, mi az a korona virus, de nem annyira jelentos, es meghatarozo, mint Pesten, es ha esetleg valakinek lenne baja, akkor viszi haza. Vagyis en igy gondolom, de lehet rosszul futattam ezt le fejben.

Sajnalom, hogy ez van!:( Remeljuk viszonylag hamar vege lesz ennek.

2020. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#2: Szerencsére nincsenek külföldi kapcsolataim, romkocsmákban sem jártam. Viszont onnantól, hogy minden nap metrózok, 4-6 villamossal járok, ez szinte majdnem mindegy.
2020. márc. 13. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy múlt héten megfáztam (semmi komoly, meg semmi koronavírusos tünet), úgyhogy én elkaranténoztam magam vidéken, nehogy csak a gyanú árnyéka is felmerüljön. Egyébként más választásom nem lett volna, mint itt maradni, mert a legtöbb barátom vagy szobát bérel, vagy szülőknél lakik, és érted, meghatározatlan időre így bekunyerálni magam kicsit sok lenne.
2020. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Budapesten élünk, vidéken a szüleim. Én jelenleg terhes vagyok, már itthon vagyok 2 hete. Férjem dolgozik, de autóval jár. Nincs külföldi szál sehol.


Hazamegyünk hétvégén, de nincs puszi, kézfogás, illetve mivel én terhes vagyok, már okt végétől, nov elejétől gyakrabban mosunk kezet és használunk kézfertőtlenítőt, bár eredetileg a többi vírus, és bakteriális fertőzés miatt voltunk óvatosabbak, a korona miatt ugyanígy járunk el.


Ja, és nem igazán járunk sehová, mert én már eléggé hulla vagyok mindig, se mizi, se buli, se hasonló helyen nem jarkalunk, max bababoltokban, de ott meg szerintem hasonlóan elővigyázatos a többi kismama is.


Ha egyetemista lennék és nyüzsgőbb életet élnénk éppen, akkor valszeg nem mennénk haza.

2020. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert Pesten tanulsz te is vidéki vagy. "Haza mentek a vidéki szuleitekhez!" Nincs kedved ne menj!
2020. márc. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megyek haza holnap. Biztos nem lesz aggódás, mert jelenleg munkanélküli vagyok, levelezőre járok suliba és az edzőtermen meg a bolton kívül sehova nem megyek. Remélem nem hisztiznek majd a szüleim, de kb 99%, hogy nem fognak. Illetve az én szüleim fiatalabbak és egészségesek, nagyszülők messze laknak,ritkán vannak látogatva. Max ha ennyire félnek, akkor ne látogasd egy darabig a nagymamát.
2020. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!