Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem? Az anyám...

Mit kellene tennem? Az anyám nárcisztikus személyiség?

Figyelt kérdés

Az édesanyám, minden nap veszekszik valamiért.... Minden egyes nap. Persze mindig utána ő az áldozat és én meg a nagyi vagyunk a hálátlan senkit, mert ő lelkét kiteszi értünk. 2 naponta főz, ga főz... Nem dolgozik, sohasem dolgozott apám hagyatékából tengődik, meg kapja az ápolási díjat a nagymamámra. A napi programja az, hogy minden nap letörli a porokat, felseper, felmos, hipós ronggyal megtisztít pár tárgyat, meg kimossa a WC-t... Amire megkér megcsinálom, ha kell fát vágok, füvet nyírok, fát pakolok, etetem, itatom, fürdetem a kutyát, lepucolom az ablakokat, kiporszívózom a szőnyeget stb. Mégis lusta senki vagyok a számára. Jellemzően egy nagyobb veszekedés 3-4 órás, ha vissza merek szólni, több is. Akár képes egész nap ordítozni. Olyan komoly szintén űzi ezt a tevékenységet, hogy már nemegyszer hívtak rá a szomszédok rendőrt....

Én 20 éves vagyok, a nagymamámmal és vele élek egy fedél alatt. Első éves egyetemista vagyok. Jelenleg halasztottam egy évet, addig is gondoltam keresek valami pénzt. Sajnos semmilyen munkát nem kaptam, hiába jól sikerül az érettségim (4,5 volt az átlaga) nem tudok elhelyezkedni sehova. Vagy a fiatal korommal van baj, vagy azzal, hogy nincs már most 4-5 év szakmai tapasztalatom.... Szóval, mondhatni kár volt halasztani....

Az anyámmal ma eléggé összekaptunk .

Leesett egy 1000Ft-os a tárcámból a Földre. Az anyám kétszer szólt, hogy vegyem fel. Én akkor keltem fel, nem nagyon volt kedvem ezzel foglalkozni, mondtam neki, hogy oké majd felveszem.... Ekkor anyám elkezdte rugdosni azt az ezrest, a lábával összetaposta, és szét is tépte.... - Na mondom kezdődik.

Felültem az ágyon, és ezt mondtam neki emelt hangon: Nyugodj már le te h&lye! Erre hozzám vágta az éjjeli szekrényem tartalmát, egy poharat, egy vizespalackot, a távirányítót, és egy tolltartót, ami pont a golyóimat találta el... Mondanom sem kell, eléggé fájt... Nyúlt volna egyébb dolgokért is, de amikor lehajolt, én tudom, hogy ez szégyenteljes dolog, de hátba vágtam.... Tenyérrel... Nem nagyon, csak egy ilyen kis tasli szerűen. Tudom, ez hatalmas szégyen, és nagyon szégyellem is magam, sírva kértem kicsit később tőle bocsánatot, de nem hatotta meg. Elborult az agyam... Ennek legfőbb oka az volt, hogy már hetek óta, mit hetek, már legalább egy éve, minden egyes nap kiabál velem valamiért. Ilyenkor jellemzően elhord minden g-e=inek, b-u=inak, átkozódik, szitkozódik, a halálomat kívánja, lehord minden lusta g--%nek.

Mindezt olyan hangerővel, hogy a fülem fájni szokott egy-egy cirkusz után. Másrészt pedig egy olyan ponton talált el, ami nagyon érzékeny. Az incidenst követően összetörte a laptopom, ledobálta a karóráimat a földre. Azóta megy az ordibálás. A halálomat kívánja, azt mondja le fog szúrni éjjel késsel....Az összes kaját ami itt van a házban kidobta, vagy megette, mert ő nem fog egy olyan g+#i, b-*i, f--zo#óra főzni mint amilyen én vagyok. Olyan dolgokkal dobálózik, hogy én 8 évesen azt mondtam neki, hogy k%rva, meg hogy egyszer azt mertem mondani az apámra, aki azóta meghalt, és annó elhagyott minket, hogy szeretem.... Ekkor voltam olyan 11 éves.... 5évvel ezelőtt, vetettem magamnak egy bőr irodai váltáskát, gondoltam gimibe jó lesz... Egyszer-kétszer hordtam, azóta a szekrényben porosodik... Már 5 éve dobálja fel nekem az akkor 4ezer forintba kerülő táska árát! 5 éve! Elhord mindennek, ordít virnyít, most meg is ütött. Nem róvom fel neki mert én kezdtem... Elősször levágott egy pofont, utána belémrúgott, és egy grafitceruzát belém akart szúrni, szerencsére nem ment át a ruhaanyagon.... Azt mondja, hogy itt vége, ő nem fog többet rólam gondoskodni, tartsam el magam, egy senki vagyok a számára, egy idegen, és úgy is fog tekinteni rám. Nem tudom mi tevő legyek... Ezt követően a nagymamámmal is elkezdett ordítozni, mert állítólag ő tehet róla, hogy ilyen g-ci lettem, és állítólag ő ellene tanít engem.... Nem bírom a kiabálást.... Egyszerűen beleőrülök, ideges vagyok, mondhatni idegbeteg. Minden fel+asz idegileg.... Tikkelek a szemeimmel, remeg a kezem, éjszakánként rémálmaim, pánikrohamaim vannak már évek óta! Utóbbival sokáig kezeltek is. Nem akarok már élni, nem megy.... Sehova sem tudok elmenni, senkim sincs aki befogadna.... Talán jobb lenne ha megölném magam. Nekem erre az egészre, már nincs szükségem. Nincs szükségem a mindennapos veszekedésekre, arra ahogy anyám ordít velem! Ráadásul az egyetemre amire járni fogok, küldött egy emailt, hogy én súlyosan bántalmaztam őt. Plusz mindenkinek akit ismerek. Megtiltotta, hogy egyek, (nyilván azért ettem valamit, de értitek) megtiltotta, hogy a bojlert, amit egyébként 3 évvel ezelőtt az én megkeresett pénzemből vettünk, használjam...Nem tudom mi tevő legyek. Ha meghalnék, úgyse érdekelne senkit, megfogom és megölöm magam. Mit tegyek? Menjek hajléktalan szállóra? Jelenleg munkám sincs.... Ha eladnám a cuccaimat, nagyjából 250ezrem lenne..... Ennyi pénzből mit tudnék csinálni? Max 1-2 hónapra ki tudnék venni egy garzont... De utána?? Újra vissza kellene mennem anyámhoz.....Már nem akarok élni....Nem bírom az anyám lelki terrorját. NEM LÁTOK MÁS KIUTAT!


2020. márc. 14. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2020. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
48%
Menjetek párterápiára. De nem viccből. Van szülő gyerek párterápia is.
2020. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmész gyárba, munkásszállóra. Egy hü--e ember miatt felesleges megölnöd magad. Pesten tuti van ilyen, de Győr közelében is, ahol adnak szállást, vagy pl Eger környékén is. De Győrrel jól járnál szerintem, közel van osztrák. Jelentkezz facen munkás csoportokba, írj ki posztot mit hol keresel. Tudom car, én is diplmás vagyok és gyárban dolgozok, de nincs más egyelőre. Esetleg külföld, nyelvtudás nékül gyári munka ott is.
2020. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemet egyelőre felejtsd el, add el minden cuccodat és menj minél messzebb, kezdj új életet akár külföldön és soha többé ne állj szóba az anyáddal, akkor sem, ha megkeres! Jól el kéne verni őt, de persze abból te nem jönnél ki jól.

Nagymamád szegény hogyan viseli ezt?

2020. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel titokban hogy mit csinál, hívd rá a szerveket. Öt szépen elviszik kezelésre, te pedig ellatod a nagyanyadat.
2020. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó te szegény! :( Menekülj otthonról bármi áron, ennél minden csak jobb lehet. Munkásszálló, külföld, stb. Pokoli nehéz lesz, de ez nem élet.
2020. márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehogy butaságot csinálj! Szerintem is vedd fel a dolgait, és legalább házi orvosnak mutasd meg, vagy amikor tör zúz hívd rá a rendőrséget/mentőket, beviszik a pszichére.

Tudom nehéz nagyon, ugyanezen át mentem. 2,5 éve sikerült elköltözni, de sajnos nem elég messzire, mai napig pokollá tudja tenni az életem, zaklat, fenyeget... De így azért sokkal könnyebb. Nekem is már azért otthon sokat elborult az agyam, pedig egyáltalán nem vagyok erőszakos típus.. nem bántottam, de törtem zúztam, meg fogtam már nagykést hogy végzem magammal... Ezt hozza ki hogy ha az ember éjjel nappal stresszben van.

Én is kaptam a fenyegetést, pl. hogy ő szült meg, joga van elvenni az életem is, sokat féltem hogy rámtőr éjjel. De szerencsére addig nem jutottunk el.

Persze nálunk is én voltam a rossznak beállítva mindenért, a mai napig pletykál rólam. De kis falu, tudják hogy nem normális.


Nem vagy egyedül! Tudom nagyon nehéz ebből kilabalni, de jobb lesz. Próbálj mindenáron munkát keresni, vagy valami helyet ahol van munkás szálló, vagy valahol ahol több a munka lehetőség kivenni egy kis szobát. Esetleg külföld egy ideig, hogy ha hazajössz legyen annyi pénzed hogy máshol új életet tudj kezdeni.


Viszont anyud azért kéne kezeltetni, mert ha elmész mamád fogja terrorban tartani... Pláne így hogy együtt élnek.

2020. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!