Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engednek meg sokan...

Miért engednek meg sokan szinte mindent a lányuk barátjának?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van egy család akiknek van 3 lányuk és mindegyiküknek van barátja. Tulajdonképpen 2 lánynak a barátja majdhogynem beköltözött a házba az egyik onnét jár be dolgozni a másik az iskolába közösen megy a lánnyal. Föznek mosnak ezekre a fiúkra,legutóbb az anya már azt panaszolta hogy hát a 2 fiúra külön kell fözni mert sok mindent nem szeretnek, de még azt is úgy hogy annak a 2nek ízlése különbözik...illetve fürdöszoba be van osztva hogy ki mikor megy de sokszor elöfordul hogy várni kell rájuk. A 3.ik lány külön történet 300 km utazik fel a 'férfihoz' kéthetente mert Budapesten több mindent lehet csinálni mint az itteni megyében jelszó alatt,söt nyáron azért dolgozott diákmunkában hogy gyüjtsön pénzt az utazási költségeire, az a férfi sose járt erre vagy fizetett bármit is.


Hova jutott a világ, nonszensz amit hallok látok mindennap. Vagy csak én vagyok a maradi konzervativ bem normális,nem tudom



2020. márc. 15. 10:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Amiket írsz, teljesen normálisak. Nekem is 3 lányom van, ebből a két nagyobbnak már 15 éves koruk óta van barátja, és a fiatalok jóformán teljesen kétlaki életet élnek. Itt-ott alszanak egymásnál, a pasik gyakorlatilag családtagok. De ez fordítva is így van, a lányaim sokszor vannak a pasijuknál napokig, és ők meg ott számítanak családtagnak. A nagyobbik lányom az anyósjelöltjével jár vásárolgatni meg programokra... ez az egészséges.


Normális szülő azt szeretné, ha boldog lenne a gyereke, és nem nehezíti meg az életét mindenféle hülye társadalmi elvárásnak megfeleléssel. Nálunk családi alap viselkedés, hogy a gyerekek párjait szeretettel fogadjuk, és befogadjuk.

2020. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert itt is kb azt olvassak naponta, hogy az a normális, ha a gyerek éppen aktuális dugopartnere családtagnak számít már az első nap után.

Nekem egy lányom van. Nem tervezem, hogy valaha is ide költözzön a párja, ha lesz, sőt, havi egy, max 2 hétvégénél többet nem fog itt aludni sem. Ha nem tetszik, el lehet költözni és a saját lakásában majd azt csinál, amit akar,

2020. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Mi közöd hozzá?
2020. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Miért kukucskálod függöny mögül mások életét?? Semmi közöd hozzá!
2020. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Akkor én is "maradi vagyok", szerintem nem "egészséges", hogy egy 15 éves lánynak már "kétlaki élete" legyen.

Az egy dolog, hogy egy tartós pár szinte családtagnak számít, de ez nem foglalja magába, hogy kiszolgáltassa magát. Vagy egy családban (különösen egy nagyobb családban) ez egyes családtagoknak nem kell egymáshoz alkalmazkodni és segíteni egymást???

Mi is nyitottak vagyunk ilyen téren, de szerintem el kell dönteni, hogy valaki vendég vagy családtag - és aszerint bánni vele. Mindkét "státuszból" kimazsolázni azt, ami kellemes, nem etikus a szülőkkel szemben.

2020. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

3-as 4-es

Nem kukucskál, hanem az anya panaszkodik neki.

2020. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az a nagyon durva hogy egyik napról a másikra már családtagnak számít a lány fiúja. Volt olyan hogy az egyik minden héten másik férfival állított be. Talán az egyik leghoszabb kapcsolata egy tüzoltóval volt vagy pár hónapig aztán egyik napról másikra ott hagyta de másik héten már új családtag állt a házhoz. Nonszensz ami manapság folyik.
2020. márc. 15. 11:10
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Én biztos nem csinálnám az anyjuk helyében, az tuti.

Úgy tűnik gyakorlatilag a szülők 7 embert tartanak el életvitelszerűen (etetés, rezsi) úgy, hogy abból a 2 jövevény még válogat is és nyilván nem adnak be a háztartásba.

Nálunk is vannak "gyerekek" egy fiú és egy lány.

Lehet barát/barátnő, de nem ideköltöztetve, hanem általában hétvégén. Akkor sem mindig nálunk, hogy legyen már 1x-1x nekünk is pihenés a hétvége. Van étel, lehet enni, ha valakinek nem tetszik a menü, az gondoskodjon magáról, ezzel nincs gond.

Kérdező!

Ezért a kialakult helyzetért csak a szomszéd szülők a felelősek, ha nem tetszik nekik valami, akkor szóljanak és legyen másképp! Viszont ha nem szólnak a saját otthonukban a saját gyerekeiknek, akkor a szomszédnak panaszkodni ronda dolog.

2020. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Mert a megjelölt anyuka egy tetű. Szülői kontrollt és hatalmat nem gyakorol a gyereke fölött, de panaszkodik fűnek-fának. Aki szajhát nevel a gyerekeiből, az ne nyavalyogjon, hogy szajhák lettek.


Lásd: Jókai Mór, Egy magar nábob, Fanny családja. És a "szerető" anya, meg a taXonygyenge apa.

2020. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ettöl függetlenül is számomra felfoghatatlan hogy egy senkit képesek egyesek eltürni a házban( mert amíg nem házasok addig a férfi egy senki a családban)
2020. márc. 15. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!