Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen idegesít az anyám....

Egyszerűen idegesít az anyám. Mit tegyek ebben a szituációban? Többi lent ( 20/L)

Figyelt kérdés

Anyám állandóan elmond minden semmire kellőnek. Azt mondta,hogy egy csalódás vagyok. Egyetemre járok és itthon a tanulás mellett szeretnék pihenni. Van egy barátom akit kimondottan gyűlöl nem is köszön neki hiába köszön neki a barátom. Teljesen gyerekesen viselkedik. Azzal büntet lassan fél éve már,hogy nem mehetek sehová a barátommal és szigorúan péntektől jöhet át minden este 9ig. Tehát csak hétvégén találkozunk ..Együtt alvásról szó se lehet maximum havonta egy két szombatot. Rendkívül bezárva vagyok és természetesen van egy "jó fej" nagymamám aki még anyu alá adja a lovat és segíti az én kínzásom. Nem merünk szólni neki semmit mert egy kiállhatatlan személyisége van és egyből ordít. Nem tudom már ,hogy kezelni a dolgot mert félek a saját anyámtól. Félek elköltözni félek mindentől.

Fuldoklik a lelkem és érzem,hogy nem bírom sokáig



2020. márc. 15. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%

Fuldoklik a lelked? Az iszonyatos lehet.


Ennél csak egy iszonyatosabb van: 20 évesen talán ne anyáddal élj hanem dolgozz és teremts saját életet.

2020. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mint mondtam: Egyetemre járok . Este érek haza minden egyes nap. Hétvégén meg tanulok..és szeretnék pihenni is
2020. márc. 15. 17:20
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Ja értem... fuldoklik a lelked de anyád tartson el, hétvégén meg hagy pihenhess már egy kicsit! Hát tündérbaba esetleg el lehet gondolkodni az egyetem melletti munkavégzésen. Tudom ez is iszonyatos lehet a lelkednek...
2020. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az egyetem mellett keress munkát és a barátoddal menjetek albérletbe. Ott azt csináltok, amit szeretnétek.
2020. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha albérletbe mennék tuti anyám még jobban kiakadna. De én nem hiszem el,hogy csak nekem kellene változtatni. Mármint attól,hogy az anyám,attól még neki nem kellene kicsit esetleg magába néznie és másképp állni a dolgokhoz?
2020. márc. 15. 17:28
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
És ha kiakad? Mit csinál veled? Bezár akkor a szobádba 20 évesen?
2020. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hallgathatom egy életen át. Nem képes elengedni mert féltékeny, hogy másnak is adok a szeretetből. Most is fél éves dolgokat vágott a fejemhez amit más már rég elfelejtett volna
2020. márc. 15. 17:35
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Igen, tök realis egyetem mellett olyan allast talalni amibol annyit keres hogy pl Pesten albit fizessen belole. Meg vagytok ti huzatva? Igenis genyó anyja van, hiaba állítjátok hogy egy 20 éves nőnek egyáltalán nincs szüksége magánéletre.

Kérdező, itt gyakorin mindenki szűz volt 30 éves koráig, addig fiúra sem nézett, és este 8-ra mindig otthon voltak. Ne is várj semmit ettol a közösségtől. Elmeroggyantak. Valszeg itt vannak összegyűlve Mo. legxarabb anya jelöltjei.

2020. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Elmúltál 18 éves, nem tilthatja meg, hogy te mikor és kivel vagy. Nem 14 éves kislány vagy. Értem én, ő tart el, és már mehetnél dolgozni, mások is megoldják, stb. Te otthon mit csinálsz? Elvégzed a házimunkákat, besegítesz, vagy anyukádnak kell azt is? Ha igen, jogosan ideges, hiszen ok, egyetem, de mások munka és család mellett csinálják, és az a 30 perc mindenki idejébe belefér. Ha viszont igen, megcsinálod, anyukád szerintem nem bírja felfogni, hogy már nem kislány vagy, de amíg te úgy fütyülsz, ahogy neki tetszik, nem értem mit idegeskedsz. Értem én a fuldoklást, tényleg, volt részem benne, évekig voltam depressziós, és bizonyos szóváltások még mindig vannak apámmal.


Együtt éltek, kommunikálj vele. Ülj le vele beszélni, mondd el neki a gondjaidat, de úgy, hogy ő közben nem szól bele. Aztán vagy előtte, mindegy a sorrend, mondja el ő is, mi nem tetszik, mit szeretne. Ha meg nem hajlandó erre, hát akkor te se legyél hajlandó engedelmeskedni neki.

2020. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Ja és a "költözz el" kommentelőknek, akik szerint a kérdező csak nyávog, gondolja át újra ezt. Alapból egyetem mellett olyan munkát, amivel tud egy albérletet fizetni, lehetetlennek tűnik, de ha mondjuk van olyan szerencsés és talál, lehet, hogy egy hét múlva bezárják a korona miatt, aztán rövidesen költözhet haza, mert nem tudja fizetni a számlákat + éhen hal.
2020. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!