Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogyan segíthetn...

Mit tehetnék, hogyan segíthetnék anyámon?

Figyelt kérdés

Anyám "tévhitesen" vallásos. Évek óta azt hiszi, hogy Isten azt mondta neki hogy milliókat nyer a lottón.(nem is lottózik)

Folyamatosan a hit gyülekezeti műsorokat, meg Joyce Meyert hallgatja. Ezzel nem is lenne baj, de már mióta eszemet tudom átkozódik, a testvéremmel együtt átkozott évekig, még az anyját is szidja. Mamám tart el minket, anyám lusta szinte mindenhez, ha hívja egy pasas, akkor rohan azonnal...

Az öcsémet is beadta nevelőszülőkhöz.

Van hogy mikor lázas betegen megrugdosott, megütött, mert megkérdeztem, hogy miért hiszi azt, hogy a katolikusok meg más keresztények pokolra jutnak. Nem lehet vele felnőttek módjára beszélni, azonnal besértődik. Vagy hogy neki még az is rögeszmélye, hogy neki az Isten megengedte, hogy paráználkodjon.

Mit tehetnék, hogy jobb ember legyen? Mit tegyek hogy megváltoztassam és ne legyen ilyen gyerekes? :(



2020. márc. 15. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez igaz, akkor pszichiátriai eset. Te laikusként semmit nem tehetsz.
2020. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves vagy?
2020. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

a gyüli szekta.. egy szekta olyan, mint egy csapda, ha elejti az embert, nincs menekülés. Nem tudsz segíteni. Kár érte. De nem mondanám "gyerekesnek", nagyobb a baj:(

" már mióta eszemet tudom átkozódik"

-ezért én megszakítanám vele a kapcsolatot és elmenekülnék. Szólények vagyunk a világ ÖSSZES tradíciója szerint a világ az ember SZÓVAL teremtetett. Szóval teremteni és pusztítani lehet!


"Mondom nektek: az emberek az ítélet napján minden fölösleges szóról számot adnak, amit kiejtenek a szájukon.

Szavaid alapján igazulsz meg, és szavaid alapján vonsz magadra ítéletet.” Mt 36-37

2020. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Elég komolynak tűnik a probléma, szerintem is pszichiátriai eset. Csak te hiába próbálnád elmondani neki, hogy forduljon orvoshoz, úgysem fog, hiszen azt nem ismené be, hogy valóban pszichiáterre lenne szüksége.
2020. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Diliház, ott gyógyszeres lobotómia.
2020. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

16 éves vagyok, nem sok mindent tehetek, de hát majd összehozok valamit.

2020. márc. 16. 10:49
 7/9 1Léna ***** válasza:

Nem könnyű eset. Ember csak akkor változik, ha felismeri, hogy szükséges változnia, és meg is akar változni.

Az a baj, hogy nem látja, hogy segítségre van szüksége, így nehéz lesz segíteni.

Talán a vallásos érdeklődése miatt, ha elmenne egy gyülekezetbe, akkor ott valami lelki gondozó segítségére lehetne ebben.

2020. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Apuka hol van? Hozzá nem tudtok menni? Ezt a kérdést-feleletet mutasd meg apudnak. Csak 16 vagy, és nagy a baj.
2020. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ő meghalt.
2020. márc. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!