Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa most akar dolgozni menni,...

Apa most akar dolgozni menni, mit tehetnék hogy megállítsam?

Figyelt kérdés

Az van hogy elvállalt egy alkalmi munkát, négyszer megy összesen, 24 órába. Nem lenne semmi bajom, de majdnem 70 éves, és baromira féltem, gondolom nem kell kifejtenem hogy miért. Biztonsági őr munkáról van szó. Nem akarom hogy menjen, de anya nem is próbálta lebeszélni, szerintem nincs tisztában azzal ami történhet. Négyen vagyunk, két embernek van saját keresete, nem vagyunk gazdagok, de szegények se, ezért nem értem, ennyire csak nincs szükség pénzre hogy apa dolgozni menjen...

Holnap korán kel és felkelek vele, megpróbálom lebeszélni. Szerintetek mivel érveljek? Nagyon jól jönne minden segítség:((



2020. márc. 15. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mondd neku hogyha lecseng a dolog elmehet nyugodtan dolgozni, de most inkább ne, próbáld meggyőzni hogy ez nem poén, mert az ő korában az életéről van szó.
2020. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Késő. Ha elvállalta, be kell mennie. Esetleg rosszullétre tudna hivatkozni... De csak azzal tudsz érvelni, amit magad is tudsz.
2020. márc. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, nálunk pl a biztonsági őr egy kényelmes szobában ücsörög és olvas, tévét néz, senkivel nincs kapcsolata. Azért nem mindegy, hogy ez, vagy egy pláza...
2020. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
99%
70 éves biztonsági őr? akkor az tényleg valami szobában üldögélés lesz...
2020. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Hová kell menni őrködni? Nem mindegy gondolom nem plázába ? Legtöbb biztonsági őrök munka az annyi hogy egy bodéban ülsz azt ha jön valaki be engeded meg feltétlenül ki sem kell mennie bodébol.ott meg ha egyedül lesz akkor nem kap el semmit ,viszont kimozdul csinál valamit mert jelenleg unatkozik.
2020. márc. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
esetleg karanténba kerülhet ott, és akkor haza se mehet...
2020. márc. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon minimális az esélye annak, hogy elkapja, de jobb az elővigyázatosság. Pláne, hogy nincs is nagy szüksége arra, hogy most dolgozzon. Bár a helyébe én 70 évesen, nem is biztos, hogy dolgoznék. Ha alkalmi munkáról van szó, miért lenne kötelező bemennie, ha elvállalta? Ki nem rúghatják, ha alkalmi meló.
2020. márc. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell ennyire pánikolni!
2020. márc. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell pánikolni, de egy 70 éves emberre valódi veszélyt jelenthet a vírus, de a "sima, szokásos" influenza is.


Ugyanakkor felnőtt ember, max. meghallgatja a tanácsodat, de nem tudod bezárni a négy fal közé.


Ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor szerintem azzal tudod védettebbé tenni, ha adsz neki legalább egy kézfertőtlenítőt (kesztyűt, antibakteriális törlőkendőt ha fülkében dolgozik, ilyesmiket) és a lelkére kötöd, hogy legalább csak a te kedvedért, de használja.

2020. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Annyit tudtam meg, hogy autókat fog beengedni, hogy a sofőrők hőmérsékletét lemérjék, de nem ő fogja mérni. Előző munkahelyén is bódéban dolgozott, úgyhogy csak remélni tudom, hogy most is ott fog. Adtam neki kézfertőtlenítőt, remélem használni fogja. Most már csak reménykedni tudunk :/
2020. márc. 16. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!