Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik anyagi...

Miért nem veszik anyagi támogatásnak hogy az öcsémék ingyen náluk laknak?

Figyelt kérdés

Szüleink azt hangoztatják hogy ők egyik gyereküknek sem segítenek anyagilag. Így is nőttünk fel, hogy ők egy forintot soha nem adtak nekünk, ez volt a nevelési módszer. Alap kaja, egy ruha mindenből, buszbérlet. Ezen felül mindenért dolgozzunk meg.

A 26 éves öcsém hozzájuk költözött a feleségével már a második éve. Építkeznek. Előtte lakáshitelük volt, költségeik. Most a szüleinknél már második éve semmit sem fizetnek! Max ha az alapélelmiszeren felül kólát vagy édességet vesznek. Szüleink szerint ez nem anyagi támogatás, viszont nem nagyon halad az az építkezés és az öcsém már dicsekedett a haverjainak hogy már majd 4 milliót spóroltak meg 2 év alatt a lakáshitellel, rezsivel és kajával?! Most ebből 2 autót akarnak majd venni meg ezt-azt a házhoz.

A másik gyereknek nem kellene segíteni? Mondtam hogyha elmennek akkor én is odaköltöznék hozzájuk 2 évre, mert gyűjtenék én is autóra. Erre azt mondták, hogy oda soha többet nem költözhet senki, ha nincs hova menni akkor irány a híd alá!


2020. márc. 16. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem megsertodni, hanem tovabballni es nem foglalkozni veluk. Anyad idiota, megvan a kiskedvence, ez ellen nem tehetsz semmit.
2020. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez ilyen kamu önérzetes baromság amit képmutató szülők szeretnek hangoztatni. Én is ismertem ilyen családot "ők aztán nem pénzelik a gyerekeket, keressék meg maguknak ami kell".


Aztán ugyan úgy nyomták nekik a pénzt, míg egyetemre jártak egyik se dolgozott soha, még is volt pénz fesztiválokra meg utazgatni, meg jogsi autó.


Félre értés ne essék nem azzal van bajom ha a szülő támogatja a gyerekét, hanem a képmutatással.

2020. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Soha többet nem állnék szóba a szüleimmel a helyedben. Nem az öcséd miatt, hanem mert nem támogattak.
2020. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szüleidnek elege van,alig várják h elhúzzanak tesódék.Én nem irigylem öcsédet se,biztos nem laknék 26évesen otthon.Én se,meg sokan nem kaptak támogatást,és akkor mi van ? Jobb ha a saját életedet rendezgeted,és nem irigykedsz.Néha látogasd meg őket,h haláluk után tiéd legyen azért a fele ház,ennyi.
2020. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 alletta ***** válasza:
100%

szerintem nagyon kivételeznek öcséddel, és nejével. oké, építkeznek, de attól még a rezsibe, kajába beszállhatnának. örüljenek, hogy nem kell albérletért pénzt fizetni.

nekem is rosszul esne.

2020. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a 3-as válaszolóval. Ha ilyen szüleim lennének nem állnék szóba velük többet. Nem elég hogy undorító a felfogásuk (mi az hogy gyereket vállalsz de anyagilag 0 támogatás, csak az alap ruha, élelmiszer?? Akkor minek vállalt gyereket? Jah tudom, majd mennek kuncsorogni öreg korukra hogy na akkor ideje "törleszteni" és viseljétek gondjukat), de emellett láthatóan meg seggét csinálnak a saját szájukból és kivételeznek a testvereddel. Ilyen szülővel megszakítanék minden kapcsolatot, aztán éljenek ahogy akarnak. Ha meg jönnek az időskori gondok, akkor viselje gondjukat az a testvér aki 2 évig ingyen lakott náluk ;)
2020. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Te jó ég, ezért szakítsa meg a kapcsolatot a családjával?


Kérdező, rajta, költözz oda irigységből! Dobd el az önállö életed, amiért mostanáig dolgoztál, egy kocsi áráért. A szüleid is tudják, hogy csak savanyú neked a szőlő és nem vagy erre rászorulva. Örülnének, hogy végre mindkét gyerek lábra állt, szeretnének pihenni, ha az öcséd végre lelép, erre te vissza babásodsz és hisztizel.

2020. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: miért, milyen “család” az ilyen? Normális szülő gondoskodik a gyermekéről.
2020. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ilyen "családért" baromira nem kár.
2020. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmit sem tudunk erről az "ilyen" családról. Ennyi miatt én biztos nem lökném el a saját szüleimet, de tudom hogy itt nem ez a divat. Ha a kérdező nem mindjárt úgy kezdené, hogy akkor ő is oda cuccol, biztos a szülei is másképp állnának hozzá. Talán olyasmivel segítenék,amire valóban szüksége van, mégha nem is ugyanolyan értékben, fillérre pontosan.
2020. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!