Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszélnétek ilyen esetben...

Beszélnétek ilyen esetben testvéretekkel, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Testvérem édesanyámmal lakik egy lakásban, anya lakásában.

Általában anyám intézi a bevásárlást, én az ország másik végében lakom. A járvány előtt segítettem neki egy bevásárlásnál, viszont most nincsen módomban hazautazni segíteni. Édesanyám hetvenhez közelít, és nem annyira jó az egészségi állapota. Testvérem tipikusan túlféltett, elkényeztetett ember. Nagyon kényes az ételre is. Nem eszik sima főzeléket, egyszerűbb ételeket. Ugyanazt nem eszi meg kétszer. Anyának már az egész rokonság szóvá tette, hogy most ne mozduljon nagyon ki. Ő ezt meg is ígérte viszont tegnap elszólta magát. Nem tudja hogyan fogja megoldani a napi menüt, mert ez meg ez nem volt a boltban. Azt tudom, hogy rá már nem lehetek hatással. Viszont bátyámmal meg nagyon nem jó a viszonyunk, megkárosított többek között és még sorolhatnám. Sajnos nem az empátiájáról híres. Attól félek, ha beszélek vele azzal csak rosszabb a helyzet és már csak azért sem fog kimenni ő bevásárolni.

Nem szoktam pánikolni, de most elég ideges vagyok, nem tudom mit tegyek.

Pár éve vesztettük el apát.



2020. márc. 19. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az én öcsém ugyan ilyen. Durrantottam egy olyan "nagytesós" sallert neki, azóta nincs probléma.

Nem feltétlenül működik másnál is az én módszerem, de hátha 😃

2020. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azonnal beszélned kellene vele, mármint a tesóddal. Mivel ha anyukád jár a boltba, hol ott mindenki tudja hogy az idősebb korosztályt fertőzi gyorsabban, komolyabban ez a vírus akkor könnyen lehet anyukád is vírusos lehet... Ha ne adj isten valami történik vele, tesód lesz érte a hibás.
2020. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első ne tudd meg mennyit vitáztam vele még a járvány előtt emiatt. Nem érdekelte.

De megpróbálom. Higgadtan bár nehéz lesz, mert nagyon dühös vagyok.

2020. márc. 19. 10:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat segítségét is lehet kérni ilyen helyzetben. Nekem ezt mondta egy néni, hogy aki egyedül van és nem tudja megoldani egyedül nekik az önkormányzat segít.
2020. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet 61% !!!
2020. márc. 19. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De ő nincs egyedül, ott a lusta fia...

Szerintem először is beszélj vele, aztán pedig próbáljatok meg neten, házhoz szállítással rendelni.

2020. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:
83%

4: De a mama nincs egyedül. Van egy lusta, elkényeztetett here a nyakán.

Kérdező: itt anyátok hozzáállása a nagy probléma.

Írod:

Anyának már az egész rokonság szóvá tette, hogy most ne mozduljon nagyon ki. Ő ezt meg is ígérte viszont tegnap elszólta magát."

Innentől hiába beszélsz akármelyikkel. A testvéred már csak azért sem fog változtatni, mert te kérted meg. Anyátok meg nem hajlandó a pici gyerekét megerőltetésnek kitenni.

Reménykedj, hogy túléli anyátok a járványt.

2020. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Acélszív igen anya is sajnos hibás ebben. Megpróbálom az összes opciót.

2020. márc. 19. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!