Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert 21 évesen munkanélkü...

Csak mert 21 évesen munkanélküli vagyok, miért viselkednek úgy a szüleim, nagyszüleim, rokonok mintha 40 éves, kiégett alkoholista, semmirekellő lúzer lennék aki sosem dolgozott?

Figyelt kérdés

A szüleim folyton ezzel zaklatnak, meg azt állítják, hogy ennyiidősen már nem otthon kéne laknom.

Holott anyagilag nem támogatnának albérletbe költözésbe, vagy lakásvásárlásban...

Mármint nem csak most nem, hogy az egészet nekik kéne fizetni, mert valóban nem dolgozom, illetve megtakarításom sincs. Hanem elvi szinten úgy vannak vele, hogy a szülőknek ebben nem kell segíteni a gyereket, semmennyire, soha. Oldja meg maga.


Pedig Ők házat örököltek nagyszüleiktől (mindketten).

Az én nagyszüleim örökségét, viszont már előre beosztották, nem adnak majd belőle nekem...


Amúgy én szeretnék majd menni, és valószínüleg megyek is még majd egyetemre.


Egy évet már jártam, de ott hagytam, mert rosszul választottam szakot...


A szüleim fizikai munkások, nem szeretnék hogy felsőoktatásban részesüljek, folyton azt akarják hogy kőműves legyek.


A nagyszüleim "értelmiségiek", diplomások, de Ők sem akarják hogy felsőoktatásban tanuljak...


Gimnáziumban nem voltam annyira jó tanuló, de ettőlmég sok szakra felvennének, és egyre fel is vettek már, mert meg volt a pontszámom.


Nem orvosira vagy jogra akarok jelentkezni következőnek sem, amúgy...


Viszont a nagyszüleim már gimis koromban, amikor kaptam néhány rossz jegyet, kijelentették hogy én már csak fizikai munkás lehetek... Elrontottam. Ha mondtam/mondom hogy én egyetemre megyek akkor a nagypapám szószerint el kezd(ett) hisztériázni.


Meg hívogatni szokta telefonon a testvéreit, meg az én unokatestvéreimet és mindig részletesen elmeséli nekik a "kudarcaimat", például rossz jegyeket, vagy hogy otthagytam az egyetemet. Amikor az utóbbit például én egyáltalán nem is kudarcnak éltem meg, sőt örülök hogy hamar észbe kaptam, mivel nem lett volna piacképes diplomám onnan...


Csak ugye soha senki nem segített 18 éves korom körül, meg előtte a pályaválasztásban.


Szóval kibeszélnek a hátammögött, de a jó dolgokat sosem, csak a (szerintük) rosszakat.


Emiatt távolabbi rokonaim is úgy állnak hozzám, mintha egy csődtömeg lennék.


Apámék meg nem hiszik el nekem, hogy amikor dolgoztam, a nálam sokkal idősebb, 28-30 éves munkatársaim is vagy otthon laktak, vagy ha nem akkor erősen támogatva lettek abban, hogy el tudjanak költözni...

Azt mondják ez nem így van és hazudok.


Most, hogy munkanélküli vagyok és jelenleg egy kis időre tényleg nem csinálok semmit (de hamarosan fogok), max. havi 40 ezer forintba kerülhetek a szüleimnek, kajával és rezsivel együtt, de szerintem ez még túlzás is...

Gyerekként sem kerültem sokkal kevesebbe, ha valakinek ez prpblémát jelent, akkor minek vállal gyereket?


Nem én kértem, hogy megszülessek...


És amikor dolgoztam, többel szálltam be a költségekbe, mint amennyit fogyasztottam...


2020. márc. 19. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Szabadulj ki ebbol a lehuzo kozegbol, egyetemre jarhatsz melo melett is, most h az alberlet arak lejebb esnek majd keress egy melot amibol alberletet vagy legalabb egy szobat tudsz venni es kezdj el dolgozni az elet felepitesen, nem szamithatsz a szuleidre ez van, de ahelyett h ezen keseregsz realizald a helyzetet es kezd el elni az eleted ahogy te szeretned.
2020. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

CSak nem a te anyukád panaszkodik a szomszédban? :-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a 40 ezer forint a bajuk, hanem az, hogy nem csinálsz semmit és lusta vagy. Nem tanulsz épp? Akkor menj el dolgozni. Felnőtt ember vagy, lásd el magad, gyűjts pénzt.
2020. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#1.

Köszi!


#2. Nem, de én is olvastam a kérdést...

Amiatt írtam ki pont most az enyémet, de már egy ideje terveztem. :)

2020. márc. 19. 14:39
 5/25 A kérdező kommentje:

#3. De miért lennék lusta?

Egyébként voltam interjún az előző munkahelyemhez hasonló helyeken, de nem vettek fel... Majd még próbálkozom, de nagyon alja helyekre nem szeretnék menni, mert félek hogy elvesztem a motivációmat és örökké ott maradok.

2020. márc. 19. 14:42
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

#5

És végzettség nélkül gondolod egyből felvesznek cégvezetőnek? Nem tudsz még semmit felmutatni, így vagy egyszerűbb munkát csinálsz, vagy semmit. Irodai munkákat is megpróbálhatod, sokhoz elég az érettségi, az jól is fizet meg jók a körülmények.

2020. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi, itt mindenki abba fog belekötni, hogy te most nem dolgozol, pedig nem ez az alap gond. Azt tanácsolom, mint az első.
2020. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

Keress munkát, dolgozz!


huszonévesen ne várd el, hogy a semmittevésért csak úgy eltartsanak a szüleid!


Örülj, hogy egyáltalán ingyér otthon lakhatsz, és etetnek.

2020. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is az jón le, hogy lusta vagy tanulni illetve dolgozni, és a családoddal takarózol.
2020. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem cégvezető akarok lenni jelenleg, mivel eddig sem az voltam.

Viszont az előző munkahelyemnél nem szeretném lentebb adni, mert anyagilag annyira nem szorulok rá, a jövőt tekintve viszont komolyan befolyásolhat, negatív irányba...

Ha elmegyek gyárba robotolni, az meg fog változtatni, úgyérzem.

2020. márc. 19. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!