Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket 26 évesen mennyire...

Titeket 26 évesen mennyire támogatnak még a szülők?

Figyelt kérdés
3 éve dolgoztok amúgy.

2020. márc. 20. 10:02
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
36%
Már miért támogatnának? Nehogy pénzeljenek egy több éve dolgozó embert...
2020. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

#1

Lakást, autót kaptok tőlük?

2020. márc. 20. 10:09
 3/60 anonim ***** válasza:
61%

23 évesen költöztem külön, 22 évesen kezdtem el dolgozni. Onnantól csak akkor kértem segítséget, ha vészhelyzet volt, például diákként lebetegedtem és kiesett a keresetem vagy ha megszorultam egy adott hónapban valami miatt. Mivel 27 évesen végzek az egyetemmel úgy végleg (több szakon tanultam, ez az utolsó), ezért onnantól már nem lesz annyira bizonytalan a beosztásom és a pénzforrásom, onnantól már szeretnék hazaadni is anyukámnak a nyugdíj mellé egy kis pénzt.:)

26N

2020. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
54%
Naná hogy nem. Nem is az ő dolguk hogy legyen, hanem az enyém.
2020. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
68%
Ja és igen, nekem adtak lakást, kocsira egyelőre nincs szükségem, mert jobban jövök ki tömegközlekedéssel. Engem nem rúgtak ki a nagyvilágba albérletbe, ezt pedig nem győzöm meghálálnim:)
2020. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
De szerintetek nem gáz, ha egy felnőtt férfinak mindent megvesznek? Én úgy érzem, hogy ettől ilyen függő helyzetbe akarják hozni..megvesznek mindent, csak cserébe úgy éljen, ahogy ők akarják.
2020. márc. 20. 10:14
 7/60 anonim ***** válasza:
70%
Semennyire. 500 ezret kaptam kölcsön egyszer. De visszaadtam már.
2020. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
79%

Normális szülő nem rakja függő helyzetbe a gyerekét azzal, hogy gondoskodik arról halála előtt, hogy legyen fedél a feje fölött.


Szerintem (és én is csak így vállalnék gyereket) alap, hogy egy szülő nem csak 18 éves koráig tekint a gyerekére gyerekeként és nem teszi ki a lakás összekapargatásával járó szenvedésnek őt. Egyébként a mindent megkap és a kap egy otthont, amiben élhet és fordíthatja az energiáit fejlődésre, gyarapodásra, családra két külön kategória. Kocsit már én sem kérnék a szüleimtől, mert luxuscikk. De ha szülő lennék, biztos, hogy a szívemen viselném a gyerekem gondját és legalább egy normális szakmát kihajtanék belőle (ami alatt támogatom maximálisan), illetve legalább egy önrészre elegendő pénzt összeszednék neki, hogy ne más zsebét tömje.


Nálunk nem az adja a tiszteletet, hogy a szüleimtől függök. Soha nem is adta az és nem is érzem függésnek, mert nem bohóckodtak tulajdoni hányaddal meg haszonélvezettel. A lakásom 1/1 az én nevemen van, én vagyok csak haszonélvező, van róla ajándékozási szerződés írva, ha akarnák, sem vehetnék vissza. És ha nem akartam volna, nen adtam volna kulcsot hozzá senkinek. És lám, mégis szeretem anyukám, törődni akarok vele, nem azért, mert függök tőle, hanem mert gondoskodó, normális hozzáállású szülő, aki nem akar rajtam továbbra is uralkodni és nem zsarolással vívja ki a szeretetem, mint sok szülő... Igazából ennyi a történet

2020. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
76%
ne a kommentelőkre hallgass. nem ez a valóság a 26 évesek többségének nem vesznek lakást. 40%-uk költözött el ebben a korban.
2020. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
68%
@9 Attól, hogy a többség a csupasz seggére vállal kölköt, aztán egy bőrönddel világnak ereszti 18 évesen (és tolja a nem tartozom semmivel dumát), nem ez lesz a normális. De még csak a felelősségteljes gyermekvállalás sem. Még egy kutyát sem vállaltam volna be, ha nem láttam volna előre stabilan, hogy fogok róla tudni gondoskodni akkor is, mikor talán magamról sem könnyen, nemhogy egy gyereket. Másnak meg a felnőtt élet szükséges kelléke szórakoztatnia magát egy gyerekkel... Egyesek csak addig látják a gyereket, amíg iskolás. Nem tudom, ennek mi értelme így, ha felnőttként meg 30-40 éves koráig szenved azért, mert valaki rajtuk spórol.
2020. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!