Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám végre...

Mit tegyek, hogy anyám végre elfogadja, hogy nem sok esély van arra, hogy hármasnál jobb legyek matekból? 17l

Figyelt kérdés

Általánosban nagyon jó voltam belőle, és ő itt le van ragadva. Akkor még megyei versenyeken is voltak eredményeim.

Azóta viszont sokkal nehezebb az anyag. Amíg ugye koliba voltam jártam felzárkóztatóra, más diákok is próbáltak segíteni és így tudtam összehozni egy hármast, szerencsés esetben négyest nagyon alsó ponthatárral dolgozatokon. Konkrétan többet foglalkoztam a matekkal (és fizikával, de abba már beletörődött hogy hármas), mint az összes többi tárggyal. Most hogy itthon vagyok nem kérhetek segítséget senkitől, mert ő sem érti, nincs aki elmagyarázza alaposabban. Ma írtam dogát matekból, hármas lett, és tökre örültem neki, hogy magamtól összehoztam erre meséltem neki, ő meg rögtön azza jön, hogy mi nem ment, meg hogy ez nem jó. Konkrétan nincs meg kerek hármas az átlagom matekból, de nagyon közel van hozzá, ő viszont azt várja mindig, hogy év végén majd négyes vagy ötös leszek belőle, ami lehetetlen, tekintve hogy mostmár magamtól kell megérteni az anyagot, mivel digitális oktatás van. Persze csinálhatnám azt, hogy majd dogáig mindent elbliccelgerek valahogy, majd élesben dogán meg majd leírom azt, amit osztály csopiba beküldtek azok akik jók belőle, de szerintem rohadtul nem mennék semmire vele hosszú távon, max annyira hogy anyám nem cseszeget az átlagon miatt. De ez nevetséges megoldás lenne, mert most gondoljatok bele, lennék négyes matekból, aztán mivel azért semmit nem tettem, az érettségim két év múlva meg lenne kettes.

Egyenlőre anyámmal ott tartok, hogy már nem ordítozik a jegy miatt, max negatív megjegyezéseket hallgathatom félévi/évvégi jegynél, meg a negyedévi dolgoknál, amit a koli küld ki. És akkor viszont hetekig hallgathatom. Azt persze soha nem hajtogatja hetekig, ha valamiből ötöst kapok, még akkor se, ha véletlen a matek az. És egyébként vannak elképzeléseim amiben nyilván csak annyiban van benne a matek, hogy érettségin legyen meg minimum a hármas. Angolból és magyarból fogok emeltezni, és egyébként idén előrehozottan éretségizek infóból (közép szinten), ami szerintem így tizedikesen kifejezetten nem rossz.


Szóval mit kezdjek azzal, hogy anyám végre elfogadja, hogy hármasnál nem hiszem hogy jobb lesz a matek átlagom...?


2020. márc. 20. 17:41
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

1. Le kell vele őszintén, udvarias hangnemben beszélni, hogy a te képességeid a 8. osztállyal bezárólag vett anyaghoz elegendőek voltak az ötöshöz, de erre nem. Ha ezt nem tudja elfogadni, sajnálod. Amikor tudtál, jártál felzárkóztatóra, de most nem tudsz, ezért visszaesés lesz. A többi tantzárgy rovására meg nem tanulhatsz csak matematikát.

2. Sajnálod, ha neki matekosabb tervei voltak, de te nem kell mindenkinek matematikazseninek lenni.

3. Meg kell kérni, hogy az álmait ne rajtad verje le verbálisan. És a bezártság miatti stresszt sem.

4. Ha ezekre nem hallgat, akkor nyomtasd ki neki a dolgozatot, és kérd meg, hogy szintidőn belül oldja meg 4-esre. Minimum!

2020. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
37%

Elvileg lehetséges most is tanártól Skypepal, TeamViewerrel korrepetálást kérni.

Ha van digitális rajztáblátok, akkor azzal még könnyebb, mert a tanár azonnal látja, mit írsz.

Digitális táblát a nked megfelelő méretben 30.000-től kaptok: [link] Bár elsődlegesen az a jó, ha a tanárnak van, és te látod, mit ír.

2020. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szülőknél az a szomorú, hogy ő sem érti pedig elvileg anno tanulta (már ha), mégis elvárja hogy te 5ös szintre értsed.

Nekem is van ilyen rokonom, próbálja a gyerekét maximalistának kinevelni, csak mert neki nem sikerült, és valamivel azért tudjon dicsekedni a többi embernek.

Ha többször sem sikerül vele megértetni marad az, hogy bólogatsz és tűrsz.

2020. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zanza tv.

Nekem rengeteget segített.

:)

2020. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanárodnak mi a véleménye? Nálunk megmondták mi a reális. Ha tanár úgy gondolja hogy jelenleg 3 ast bírsz akkor beszéljenek, hatha akkor elfogadja.
2021. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!