Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A testvérem autista rettentő...

A testvérem autista rettentő nagy a kivételezés. Mással is előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagyon sokat gondolkoztam hogy leírjam e ezt az egészet mert igaz hogy névtelen oldal stb de nem szeretek a problémákról beszélni.De úgy döntöttem hogy leírom,ezt nem sajnáltatásból vagy panaszkodásból írom.Én egy 17 éves lány vagyok szeptemberben töltömbe a 18 at.Röviden annyit rólam hogy sosem voltam az a fajta lány aki bulizik pasizik drogozik és a szülőknek aggódni kéne mert a gyerek elzűlött.Mindig is jó tanuló voltam (nekem fontos volt ez fontos hogy legyen egy jó karrierem).Mindig segítettem mindenkinek.Meg jó nevelt vagyok.De a szüleimmel nagyon megromlott a kapcsolatom.Egészen addig semmi probléma nem volt amég a most 14 éves testvérem meg nem született.Nagyon nagy volt az öröm hiszen megkapták a várva várt fiú gyermeket.De kiderült hogy autista(pontosabban viselkedés zavaros).(orvos kezeli)Igen tudom hogy a szüleimnek is nehéz.Meg megértem hogy ez egy betegség.De borzasztó amit velem művel a testvérem konkrétan naponta piszkál.Volt olyan hogy mosogattam belenyúlt a vízbe rám fröcsölte.Vagy elment melettem és rám köpött.Folyamatosan bejárkál a szobámba (pedig van egy olyan szabály hogy engedély nélkül nem mászkálunk a másik szobájába)Ha én megtenném lennék minden.De ő megteheti.Volt hogy tönkre tette azokat az ajándékokat amit a szülinapomra kaptam számomra fontos emberektől.A csokikat megette.Vagy voltak durvább húzásai is pl kidobta az erkélyről a telefonomat.Vagy bele nyomkodta a wcbe azt a versenyre készített rajzomat amivel több órát dolgoztam.(persze nem tudtam nevezni rá).Össze kente a falamat banánnal.Meg baromi csúnyám beszél rólam és követelőzik pl egyik nap így (elnézést a kifejezésért ),,Te utca sarki(ezt azért így írom hogy kimenjen a kérdés)csinálj nekem rántottát". Megmondtam neki hogy nem érek rá majd később elkezdett hisztizni persze hogy félbe kelett hagynom a dolgom és csinálni neki.A szüleim ezeket az eseteket úgy kezelik hogy,,tudod hogy beteg".Vagy mindig az a válasz hogy én pesztereltem ki ezt az egészet belőle.Minden esetben én vagyok a hibás.Ha valami rosszat tesz ő sosincs megbüntetve még elbeszélgetve sincs vele.Én nagyon sokáig mosolyogva türtem ezt az egészet,de már nem bírom lelkileg ez nagyon kiakasztó.Tömb házba lakunk nagyon vékonyak a falak egyszerűen a barátaimmal telefonálni se tudok mert nem hagy folyamatosan bejön meg beszél.Barátom még nem volt és ennek az a főbb oka hogy konkrétan rettegnék hogy felviszem és az öcsém mit művel.Nagyon sokszor a házi feladatát én csinálom meg mert a szüleim megkérnek rá hogy segítsek.Ha a szüleimmmel beszélni akarok erről a vége úgy is az lesz hogy ha betöltöm a 18 at oda költözök ahova akarok.Elkezdtem az iskola melett diák munkázni.De hát iskola melett egy életet beindítani nagyon nehéz.De az iskolát csinálni ebbe a helyzetbe is nehéz.Konkrétan már kezdek lelkileg tönkre menni ebbe de nagyon nem tudok már mit tenni.Eddig valamennyire jó volt mert elmentem suliba vagy dolgozni vagy barátokhoz.De így hogy karantén van muszáj itthon lennem és nehezen bírom.Sajnos senki nincs akivel ezt megbeszélhetném mert a szüleim nem állnak ilyen téren melettem,meg a barátaim nem tudnak a helyzettel mit csinálni jó sokat elvesztettem ez miatt. Ti mit csinálnátok ?Van olyan akivel van/volt ilyen?
2020. márc. 20. 21:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
18%
Írd már le rendesen, tagolva az egészet, így nem lehet elolvasni!
2020. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
36%

Szegény, szomorú ez a dolog, de azért ez nem egészen olyasmi kivételezés, mintha egészséges lenne az öcséd. A szüleid sem tudnak mit kezdeni a testvéreddel, sajnos nehezen nevelhetők a viselkedészavaros gyerekek. És ha valóban autista, akkor bizony agresszív is lehet később, ahogy kamaszodik meg felnőttként is. Én bizony félnék, mert tudok olyanokról, igaz, csak hallomásból, hogy autista, aztán nekihajítja a tv-t az ablaknak, verekszik meg ilyenek. Sose lehet tudni mikor öl meg valakit a családból véletlenül...

Beszélj a szüleiddel, hogy kéne neki egy enyhe nyugtató.

2020. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek autista gyereket nevelő családot, nagyon nehéz helyzetben vannak a szülők. Sokkal nehezebb következetesnek maradni vele, és ott is az a vége, hogy az van amit a gyerek akar (ő még csak 8 éves). Egyelőre egyáltalán nem agresszív szerencsére. De átérzem a problémádat teljes mértékben. Megoldás nemigen van rá.
2020. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
96%
Szobádat nem tudod magadra zárni? Legalább addig nyugi lenne.
2020. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

A szüleidet kérd meg, hogy tegyék az ajtódat belülről zárhatóvá.

A szüleidtől ne számíts sok segítségre, az erejüket felőrli a testvéred.

Olyan helyre menj egyetemre, ahol kollégista leszel. Nyáron legyél bérlakásban, diákmunkán. Sajnállak a helyzetért. Szar lesz a tesódnak is, amikor felnő, mert érteni sem fogja, miért nem engedelmeskedik neki avilág. Pokoli feszültség lesz benne. Az utcasarkizás viszont a szüleid vétke. Ha már veled nem törődnek, legalább őt nevelhetnék.

2020. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%

őszintén? itt te vagy az idióta... Már elég nagy vagy ahhoz hogy zárat szerelj az ajtódra vagy elbarikádozd az ajtót stb. nem kell engedelmeskedni a tesódnak csak mert a szüleid csúnyán néznek rád sőőőt. Nyugodtan nevelheted az öcsédet, mert fogyatékos de egy 3 éves szintjén van vagyis egy 3 évesként kell nevelni is. Ha hisztizik, mert nem csinálsz rántottát hát hisztizzen majd ANYÁD megcsinálja, ha már megszülte.

Csak abból lesz csicska aki elég hülye ahhoz, hogy hagyja magát.

2020. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert autista nem kell f0sznak lennie ez nem kifogás, oké, autista, emellett egy alpári tapló. Ismerek autistát de egyáltalán nem ilyen agresszív.
2020. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
61%
tipikus helyzet, hogy átlagosdiszfunkcionális családban a lány gyereket lenézik a fiút meg magasztalják, majdnem olyan mintha nácik lennének csak nem a rasszt hanem a nemet nézik
2020. márc. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
85%
Rohadtul nem kell eltűrni semmi olyat, ami neked kellemetlen, zavaró. Anyádék nem az életre nevelik tesódat, nagyon rossz úton járnak. Nekik is kéne egy pszichológus, hogy feltudják dolgozni ezt a kudarcot. Hidd el, szeretnek és mardossa őket a bűtudat, azért szenvedsz, mert te vagy az okosabb, az értelmesebb. Nehéz az autistákkal, de nem lehetetlen az együttműködés. Minden nézőpont kérdése. Az öcséd szerinted egy gyökér, mások szerint meg egy kissé bogaras fura srác. Tudasd a szüleiddel, hogy neked is szükséged van rájuk, legyetek ti az erős hármas, fogjatok össze és hozzátok ki öcsédből a legjobbat.
2020. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
75%
Egy ilyen kölyköt csak egyszer kellene jól felpofozni. Ku_vázná le az anyja pitsáját. Pontosan olyan lett amilyennek nevelték, egy elkényeztetett speciális igényu szardarab. Gratulálok anyádéknak.
2020. márc. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!