Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne veszekedjen velem, csak mert videóhívásba beszélgetek a legjobb barátommal? 17l

Figyelt kérdés

Amúgy is el akart tőle tiltani, csak amíg koliba voltam ugye nem tudott. Most hogy itthon vagyok viszont nem tudok személyesen beszélni a sráccal nyilván. Anyám viszont hobbi jellegűen benyit hozzám, ha hallja, ha beszélek valakivel, és nyilván feltűnik neki, hogy kivel. Egyébként mindig kitalál indokot, hogy ő kérdezni akart valamit, de valahogy soha nem kérdezi meg, csak ott elkezd veszekedni. Még jó, hogy olyankor lenémítom magamat, és kikapcsolom a kamerát, mert amúgy nagyon gáz lenne.

Amikor viszont megismertem a srácot, anyu teljesen oda volt érte, hogy milyen jó hatással van rám, meg ilyenek. Egyszercsak viszont megtudta valahonnan, hogy a barátom egy fiúval van együtt. Azóta folyamatosan azzal jön, hogy rossz hatással van rám, én is """b*zi""" leszek, mint ő, és hogy az milyen undorító már.

Összesen annyi baja van a legjobb barátommal, hogy a srác nem hetero, amíg ezt nem tudta azzal jött, hogy valamikor át is hívhatnám, meg ilyenek. Viszont most meg utálja. Nyilván nem beszéltek, és most hogy anyám így viselkedik tuti nem fogom őket bemutatni egymásnak így videóhívásba, mert nem tudom mi lenne a vége. Meg szerintem nem is annyira szokás a barátokat bemutatni otthon...

Viszont én csak annyit akarok, hogy anyám ne jöjjön be veszekedni, ha beszélek a sráccal éppen. Értelemszerűen próbálunk mindig olyankorra időzíteni, amikor anya nincs itthon, de az kb két-három nap oldható meg. (Neki tartanak videóhívásban is digitális órát a tanárai közül egy páran, nekem meg csak elküldik az anyagot és akkor oldom meg amikor akarom. Egyébként nem osztálytársam, azért nem egyforma az időbeosztásunk.)


Szóval mit tudok tenni, hogy anyám ne veszekedjen emiatt? Mármint azon kívül mit tudok tenni, hogy nem akkor beszélek, amikor itthon van? 17l


2020. márc. 21. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha otthon van, kapcsoljátok ki a kamerát és csak hang legyen, így nem fogja meglátni. Ha ez nem segít, tegyél be egy fake videót a monitorra addig, amin valaki más látható.
2020. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Zárd be a szobaaajtódat.
2020. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Zárkózz be arra az időre és mondd meg hogy személyes jellegű.
2020. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Messenger esetleg hogy ne is hallja mit dumáltok?
2020. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd fülhallgatóval, meg legyen egy másik ablak megnyitva helyette a gépen, ezeket tudom tanácsolni.
2020. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem kötelező ám a videóhívás. Lehet simán beszélgetni is, meg írni is.
2020. márc. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljetek akkor, amikor ő tévézik, főz vagy olyan részén van a háznak, ahol kevésbé hallja, hogy te beszélsz valakivel. Esetleg mondhatnád, hogy az egyik lány osztálytársaddal kell videochatelned eg iskolai projekt miatt, hátha akkor nem ront rád váratlanul. A füllhallgatóval elkerülheted, hogy a barátod hangját is hallja, akkor csak azt fogja észrevenni, hogy te beszélsz valakivel. De ha elég halkan teszed és ő pont nem néma csendben ül a szomszéd szobában, akkor nem szabadna, hogy feltűnjön neki.
2020. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

pár száz forint, bárki fel tudja szerelni

2020. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne videóban beszéljetek
2020. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár kaptál már használható tippeket, hogy hogyan lehet megoldani, azért én úgy vagyok vele, hogy nehogy már folyamatosan titkolózni kelljen meg rejtegetni egy barátságot, ami ellen semmi értelmes kifogása nincs. Ha tényleg csak annyi baja van a sráccal, hogy az meleg, én megmondanám neki (higgadtan, nem veszekedősen, de határozottan), hogy ez engem a legkevésbé sem zavar és nem fogom emiatt megszakítani vele a kapcsolatot. Emellett azt is megbeszélném vele, hogy ha bezárom a szobaajtót, ne nyitogasson be csak úgy, kopogjon, ha akar valamit. Ennyi magánszféra ebben a korban természetes elvárás.
2020. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!