Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetb...

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Hosszú a sztori, tehát lent találjátok!

Figyelt kérdés

én lassan 18 leszek, nővérem 28. anyánk közös, de más az apánk, időrendi rorrendben az övé volt hamarabb, jelenleg az én apámmal élek együtt és az anyámmal. nővérem a pasijával él egy bérelt házban.


a nővéremről azt tudni kell, hogy mindig elszórja a pénzt. anyámtól kapott kölcsön 16m Ft-ot, hogy vegyen magának egy saját házat, ami kb 20m Ft. De elszórta és vissza se tudja fizeni.


apám nagyon utálja őt (nővéremet) ezért el akar válni anyámtól, CSAK PAPÍRON!!! ugyanúgy együtt élünk hármasban, csak papíron nem házastársak! mondom miért:


ha apa meghal (63 éves) akkor a vagyona és tulajdonai mind anyára szállnak. Ha anya meghal, akkor meg fele fele arányban nővéremre és rám. EZT APA NEM AKARJA!!


Apa azt akarja, hogy a szeretett felesége kapjon és a világon a legjobban szeretett fiacskája. De ehhez az kell, hogy papíron elválik anyámtól, hogy minden az enyém lehessen. Ha meghal anya örököl, de úgy van ilyenkor ,hogy mivel nem volt házastársa, akkor azt anya nem költheti, de ha anya meghal MINDENT én öröklök.


Eddig ok. DE! a növéremtől tartok, hogy megtámadja a végrendeletet.


Azért aggaszt, mert apám 63 éves, már rég felnőtt gyere kéne, hogy legyen (erre itt vagyok én) és most a koronavírus is itt van a nyakunkon.. ÁÁ nagyon féltem és tartok ettől :( :( :(


Szóval az a gondom, hogy a nővérem esetleg annyira megharagszik, hogy kitagad engem, vagy megtámadja a végrendeletet. Mit lehet tenni?


2020. márc. 21. 11:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Szánalmas vagy.
2020. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

És anyám ezért nagyon nagyon szomorú. Amit nem értek, hogy miért, mert ő az első áldozatja annak, hogy elherdálja a pénzét a lánya (nővérem) És apának nem is a gyereke...


Azt meg nem akarom, hogy anyám szomorú legyen, és tarto ka nővéremtől. Mert már volt olyan helyzet, hogy követeltél (lakásra mentek) a pasija anyjához, hogy adjon nekik pénzt, mert elfogyott..



Apának van 3 háza, és két cége. mindkettő mezőgazdasági cucc sé gyár. egyik kb 3 hektárnyi üzem, másik meg xy hektár termőföld. kb 80 traktor, kombájn.

2020. márc. 21. 11:59
 3/26 A kérdező kommentje:
pontosan miért is?
2020. márc. 21. 11:59
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Végrendeletet megtámadni nem lehet. Épp ez a lényege. Ha valami le van fektetve, hogy ki mit kap, az azért van úgy, mert, aki vagyonnal rendelkezett ő az utókornak a vagyonát úgy osztja el, ahogy akarja. Apukádnak nem muszáj elválnia anyukádtól. Ha ő azt mondja mindent Rád hagy, akkor azt leíratja és kész. Ha meg tévedek javaslom, hogy keress fel egy ügyvédet telefonon :) és választ fogsz tőle kapni :)
2020. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

én lassan 18 leszek, nővérem 28. anyánk közös, de más az apánk, időrendi rorrendben az övé volt hamarabb


Nem mondod... nehéz lett volna kitalálnom, hogy a 10 évvel idősebb tesód apja volt előbb anyád párja, de tényleg. MEgkíméltél két napi agyalástól.

2020. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%
minden kérdésbe kell a vírus?????
2020. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

áá ügyvédet nem fogok ezért felhívni.. épp elég, hogy a gyakorira kiírom..


Tehát akkor csak annyi kell, hogy a végrendeletben apa leírja, hogy mindent RÁM hagy, akkor kész? Azt mondta, hogy nem akarja, hogy egy élet munkájának a fele vesszen kárba, mert az egyik "gyereke" elsz*rja..

2020. márc. 21. 12:04
 8/26 A kérdező kommentje:
5-ös. arra nem gondoltál, hogy a nőérem apjával élünk? én 18 éve megszülettem, akkor az én apám elhagyta anyát, és visszament a régi férjéhez? Ez is egy opció "lenne"..
2020. márc. 21. 12:05
 9/26 A kérdező kommentje:
6-os. ha nem tudsz érdemben jobbat hozzátenni, kérlek ne szólalj meg. Igen, kell ide a vírus. egy 63 éves emberre tudod mekkora veszéllyel van? Ezek szerint nem, ha ez számodra gondot jelent, hogy beleírtam
2020. márc. 21. 12:06
 10/26 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Ha a nővéred nem volt örökbefogadva apád által, akkor neki semmi nem jár apád halála esetén. Ehhez még végrendelet sem kell.

Anyátokon keresztül örökölhet majd, de anyátok is rendelkezhet úgy, hogy amit apádtól örököl, azt mind rádhagyja. Itt jön képbe a köteles rész: [link] Ebben a nővéred támadhat. Apád végrendelkezzen úgy, hogy anyádra hagyja, amit rá akar, és minden mást rád. Pont. Ebbe a nővéred beleköthet, de elbukja.

2020. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!