Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jellemző ilyen...

Mennyire jellemző ilyen családi kapcsolat? Lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés

Ti mennyire érzitek "havernak" a szüleiteket? Kicsit megfoghatóbban, mennyire tudnátok pl. eltölteni fél napot a szüleitekkel és a legjobb/legközelebbi barátaitokkal úgy, hogy valamilyen szinten őszintén élvezitek az együttlétet mindannyian? Mennyire van a családotokban őszinteség? Mennyire vannak tabu témák? Mennyire van helye jogos, de negatív véleményeknek?


Az én családomban úgy érzem, hogy bár jól megvegyunk, de nem olyan "haveri" szintű, mint amit többeknél látok, kerüljük egymás jogos kritizálását. Tekintve, hogy a szociális viselkedésemet tőlük örököltem, az ő mintájuk adta az alapot, és már felnőtt vagyok, lehet ezen változtatni?



2020. márc. 22. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A szüleid a szüleid, a haverjaid meg a haverjaid és jól van ez így, nem kell ezen változtatni. Nem is értem miért akarnád. A nővérem és én még csak nem is tegeződtünk a szüleinkkel, tiszteltük-szerettük őket.
2020. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semennyire nem érzem őket havernak. Szeretem őket, és szeretek velük lenni, de több mint 30 év van közöttünk, teljesen máshogy látjuk a világot. Természetesen őszinte vagyok velük, de vannak olyan témák, amiket inkább nem hozok fel, mert tudom, hogy nagyon eltérő a véleményünk, és nem szeretem a fölösleges vitát. Vannak olyan problémáim az életben, amit szívesebben beszélek meg velük, mert a jóval nagyobb élettapasztalatuk miatt biztos jobban átlátják a helyzetet, mint én. Vannak olyan dolgok is, amit meg inkább a testvéreimmel beszélek meg, mert korban közelebb állnak hozzám, és úgy érzem jobban megértik. Rengeteg olyan dolog van, amit meg az égvilágon senkinek sem mondok el, mert úgy érzem, rajtam kívül senkire sem tartozik rá. Úgyhogy igen, vannak tabu témák, de szerintem ez nem probléma, nem érzem úgy, hogy emiatt ne lenne közvetlen a kapcsolatom velük. Más családokat pedig nehéz kívülről megítélni. Lehet, hogy ők sem olyan közvetlenek egymással, ahogy te hiszed. Minden család máshogy viselkedik akkor, ha maguk vannak, és máshogy, ha ott van egy kívülálló. Nyilván nem fognak előtted összeveszni, vagy kényes témákat érinteni.
2020. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a széles famíliában, nemzedékeken keresztül ez a természetes.
2020. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem egyszerűen csak szeretnél közvetlenebb, őszintébb kapcsolatot a szüleiddel (a havert nem szó szerint értve, nem véletlenül van idézőjelben). Nálunk csak anyukám él. Huszonéves korom közepén vettem észre hogy máshogy beszélget velem, úgy mint egy felnőttel. Addig is jó volt a kapcsolatunk, szerencsére nagyon jó természete van. De innentől kezdve ő lett az egyik barátom. Fura ezt így mondani mert ő az anyám, de tényleg olyan sok mindenről lehet vele beszélni, nem oktat ki, nem szól bele az életembe. Ez nem azt jelenti hogy mindent elmondok neki, természetesen vannak tabu témák. És nekem is van barátom akivel ezt, van barátom akivel azt tudom megbeszélni. De általánosságban véve nagyon jól megvagyunk. Persze tudom hogy nem mindenkinek olyanok a szülei mint nekem. Ennek a kulcsa szerintem a kölcsönös őszinteség.
2020. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!