Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud anyám normál hangerőb...

Hogy tud anyám normál hangerőből átváltani iszonyat magas hangerőri csak azért, mert telefonál?

Figyelt kérdés

mondom a szitut: konyhában állunk egymás mellett.. beszélgetünk, teljesen normális hangerőn. csörög a telefon, anya felveszi, a telefon tetejét a fülének nyomja, az alját meg 5-6 centire eltartja.. (khmm pontos vagyok)


és halljátok. Szabályosan összerezzentem amikor belekiabált. Mintha át kéne kiabálni a másiknak. "Vajon mire való a telefon? "


Egyáltalán nem bántani akarom, szó snics róla, csak mint érdekesség kérdezem. semmi nem tompította el a fülét, de mégis összerezzentem ahogy hirtelen belekiabált. SZIIIAAA KATIII HOGY VAGY? (najó nem tudom átadni az érzést :D )


2020. márc. 23. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is néha elég hangosan beszélek főleg nagy zajba
2020. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De, átjött 😀😀
2020. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es. szuper :D ürölök :d najó szakadok..
2020. márc. 23. 20:47
 4/10 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem volt zaj :/.. komolyra fordítva a szót, ezteztezt most így tényleg nem értem, hogy mégis úgy hogy???? semmi nem változott, de kiabálni kezdett... Csak szeretném megérteni..
2020. márc. 23. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes család vagytok 😀

Tesód is van? Ő mit tud?

2020. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tesóm nincs. Szerencsére :D Egész szoba az anyém :D hihi.
2020. márc. 23. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem apukám telefonál ilyen hangosan. 😂 pedig amúgy tök jól ért a mai elektronikai cuccokhoz, nem értem én sem. Szerintem valami régről megmaradt szokás lehet, gondolom anno az analóg vezetékes telefonoknál még szükség lehetett arra, hogy a szokásosnál hangosabban beszéljenek, de ma már ezt semmi nem indokolja. Nyilvános helyen elég kínos, otthon inkább csak zavaró.
2020. márc. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy vele egyedül. Egyszerűen képtelen kommunikálni úgy, hogy a másik embert ne lássa hozzá. Azt hiszi, hogy ha nem ordít, ha értik meg, mert az a visszacsatolás hiányzik neki, amit élőszóban nagyon erősen használ: az arcról vaéó olvasás, a nonverbalitás.


Ha nem halláskárosult, és nem olyan a habitusa - hogy pl. mindig ordít -, akkor valószínűleg nem kedveli az online felületeket sem, ahol nincsenek képek, és anonímak az emberek. Nehezen tud csak a szövegre ( annak konkrét mondandójára) koncentrálni. Nem hinném, hogy az eszéért fogják elrabolni, de attól még lehet számtalan pozitív tulajdonsága.


Pl. az ilyen emberek szoktak ordítozni azokkal, akik rosszul beszélnek idegen nyelveken vagy kevéssé. Azt hiszik, hogy nem hallják ( = nem értik, amit mondanak nekik) - pedig csak nem értik ( = nem ismerik a nyelvet) őket.

2020. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Átjött. :D az enyém is ezt csinálja. Már múltkor megfejtettem neki, hogy fullra fel van véve a hangerő és azt hiszi, hogy a másik is ordibál, ezért ő is elkezdi. Már mondtam neki hogy leveszem, mert 2 utcával lejjebb is hallják, ha telefonál. De

azt mondta hagyjam, mert a munkahelyén úgyis mindenki üvölt és akkor nem hallja ha beszél valakivel. :D

2020. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is átjött.:) Anyu rendszeresen átvált automatikusan "hangosba", amikor az unokái hívják videochat-en (Messenger), pedig egyébként halk beszédű. A fene tudja, miért. De létező dolog, nem vagy egyedül a problémáddal, főleg amikor erre ébredsz korán reggel. Ott pici baba, itt nálam 75 éves drága anyukám, akiknek önkéntes házikarantén miatt már reggel 6-kor beszélgetnivaló kedvük van. Már szóltam érte, de nem szándékosan teszi, szerintem benne van a hévben, és elfelejtkezik róla, hogy ez a lökött lánya (én) esetleg még akarna felébredni. Idegesítő, mert világ életemben utáltam az ébresztést (még a vekkert is). No mindegy, szóval nem vagy a gonddal egyedül.
2020. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!