Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem enged ki a boltba...

Anya nem enged ki a boltba sem. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok, egyetemista, 22 éves. Mivel egész nap tanulni kell, gondoltam, átmegyek a boltba egy kis étcsokiért, mert totál agyhalottnak érzem magam, pedig még csak kora délután van, gondoltam az édesség egy kicsit felserkent. Oké, ez nem alapszükségleti cikk, az is igaz. A bolt konkrétan 2 perc sétára van, szájmaszkban, kesztyűben mentem volna + bankkártyával fizettem volna (tehát az érintkezés se lett volna meg), és egyszerűen megtiltotta, hogy kimenjek.


Értem én, hogy vigyázzunk egymásra, de ezen kívül nem járok ki egyáltalán. A barátommal a talit is úgy oldjuk meg, hogy eljön értem autóval, és haza is hoz. És nála is a lakásban vagyunk végig. Már gondolkodom, hogy inkább a barátomhoz költözöm, mert oké, ő is óvatos, kézfertőtlenítünk mindig, gyakran zuhanyzunk stb, de nem érzem úgy magam, mint az oviban, ő nem tilt semmit. Viszont nála meg a tanulást nem tudnám megoldani, mert picike a lakása és normálisan elvonulni sem lehet. Szóval rossz ez a helyzet, mert itthon tanulás szempontjából jobb, ugyanakkor tiltva vagyok mindentől, még úgy is, hogy megfelelő védőfelszerelésben mennék ki. Anya tegnapig járt dolgozni, ő fog bevásárolni menni is hetente. Amit egyébként vennék a boltban, azt is a saját pénzemből venném, tehát még az sem, hogy az ő pénzét akarom költeni. Sem anya, sem mi a tesómmal, sem a barátom nem vagyunk veszélyeztetettek egyébként (60 év alattiak vagyunk, krónikus betegségek nélkül, illetve anyának van kezelt magas vérnyomása, de gyógyszerrel normál szinten van tartva).


2020. márc. 24. 14:29
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
nem tudom mit tenni, anya ordibál. már tegnap is ordibált velem, ő hisz az ezoterikus dolgokban, és mikor hazajött, hozzám ért, hogy kiingázza, nem vagyok-e koronás. Én viszont megtagadtam, mondván, hogy nem járulok ehhez hozzá, hogy ilyen "módszertannal" megállapítsa ezt. Ha az inga azt mutatja, hogy koronás vagyok, mit tehetünk?? Kinevet az orvos, ha tünet meg minden nélkül odamegyek, hogy anya ingája szerint koronás vagyok. Tünet nélkül pedig felesleges betegség-tudatot kelteni magunkban, mondom ezt én, hipochonderként. Tehát amíg nincs tünet, én nem engedem ezt az ingázásos dolgot, és anya ordibált velem, hogy veszélybe sodrom az életét stb. Én egyszerűen kezdem azt érezni, hogy anya minden racionalitását elveszítette. Majd ha beteg lesz, lázas lesz, érdemes elgondolkodni azon, hogy vírusos de, de előtte csak felesleges pánik. Ráadásul anya 2 hete tényleg beteg volt, azóta köhög, és ugyanúgy járt dolgozni (iskolában dolgozik), pedig akkor ÉN mondtam neki, hogy most a korona idején nem biztos, hogy köhögős betegséggel dolgozni kéne mennie... de mondta, hogy az inga szerint ez bakteriális fertőzés, nem a korona.. mondom oké, király. Csakhát 2 hete még a média meg semmi nem tolta ennyire a koronavírust, akkor még anya is járkált lázasan, köhögve közösségbe. Ezt a kettős mércét utálom egyébként.
2020. márc. 24. 15:16
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Az allergiát kifejezetten kiemelték, mint veszélyeztető tényezőt, a szívbetegséggel, többivel együtt.
2020. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
#11: anyád nem százas :D
2020. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

13, senki sem az, bár igen, ezzel az ingás dologgal nem tudok én sem azonosulni. Addig erőszakoskodott tegnap, hogy megengedtem végül az ingás "tesztet" neki, ami negatív lett. :D


Egyébként igen, lehet az allergia is rizikó tényező, de szerencsére gyógyszerrel ezt egész könnyen tudom kezelni, meg azon kívül, hogy kapar a torkom (viszket, csikis érzés) meg tüsszögök néha, szerencsére légzési nehézségeim nincsenek.

2020. márc. 24. 15:23
 15/33 A kérdező kommentje:
Meg a C vitaminon is veszekedünk, mert így is 2000 mg-on veszek be, ennél többet nem akarok, nekem ez bevált, meg az én vesémet eléggé bepörgeti (állandóan pisilni kell járni tőle, emiatt többet is iszom, mert kiszárít). És mondom anyának, hogy NEM szeretnék ennél többet szedni (járványmentes időszakban 1000 mg-t szoktam szedni), és ezt is tömi belém. Egyszerűen kezdek besokallni. Erőszakos. Bocsánat a regényekért, de most ez jó stresszlevezető, ezeket leírni :D
2020. márc. 24. 15:26
 16/33 anonim ***** válasza:
81%
Lesznek még itt nagyobb bajok is, amiért anyád 22 évesen úgy bánik veled, mint egy pólyással. Nem azért, mert nem akarja, hogy elmenj, hanem mert "napokig veszekedne". Egy ilyan pszichopata nárcisztikus ember tönkre fog téged tenni. Főleg így összezárva.
2020. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez pont az az időszak, amikor nem ugrunk csak úgy át a boltba egy kis csokiért vagy akármiért.

A nagybevásárlásnál vedd meg, ami kell. Most tényleg nem jó minden kis hülyeségért boltba menni.

2020. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem, az ingázós ügy rámutat, hogy anyád teljesen flúgos, sajnos:(

Amúgy allergiásként vigyázz magadra, mert tényleg veszélyeztetett vagy, a csapból is ez folyik, meg gondold már végig, ez egy légzőszervi betegséget okoz, és az allergiád miatt amúgy is a légzőszerveddel van neked is gond.

De ettől persze, még kiugorhatsz a boltba.

2020. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
31%
nézd te is simán belehalhatsz ha olyan a szervezeted, ha ennyire nem félted az anyádat(mert önző és buta kislány vagy) akkor költözz a barátodhoz, így mindenki csak jobban jár. Én nem mozdulok ki, mert letojom, ha beteg leszek de szeretem az anyukámat és féltem és szerintem EZ a normális gondolkodásmód anya és gyermeke között betegség esetén. Ő félt téged, te viszont 12 éves szinten itt hisztizel.
2020. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
44%

Lol ezért tartunk ott, ahol. Mert pasikázni azt nagyon kell, átruccanni, aztán letojjuk, mit viszünk haza meg a csokika is létszükséglet...

A “ti boltba sem jártok”-kal meg ne dobálózzál, mert de, járunk, HA MUSZÁJ. Tehát igen, mikor elfogy a kenyér, elmegyek és veszek azt is meg csokit is. Nem pedig leugrálok minden apróságért, aztán veszekszem, hogy jaj muter milyen gonosz, hogy az allergiában szenvedő gyerekét félti.

Amúgy meg legyél kemény, költözz a pasidhoz. Legalább anyádat nem fertőznéd úgy meg, te meg azt kapsz el, amit akarsz.

2020. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!