Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem enged ki a boltba...

Anya nem enged ki a boltba sem. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok, egyetemista, 22 éves. Mivel egész nap tanulni kell, gondoltam, átmegyek a boltba egy kis étcsokiért, mert totál agyhalottnak érzem magam, pedig még csak kora délután van, gondoltam az édesség egy kicsit felserkent. Oké, ez nem alapszükségleti cikk, az is igaz. A bolt konkrétan 2 perc sétára van, szájmaszkban, kesztyűben mentem volna + bankkártyával fizettem volna (tehát az érintkezés se lett volna meg), és egyszerűen megtiltotta, hogy kimenjek.


Értem én, hogy vigyázzunk egymásra, de ezen kívül nem járok ki egyáltalán. A barátommal a talit is úgy oldjuk meg, hogy eljön értem autóval, és haza is hoz. És nála is a lakásban vagyunk végig. Már gondolkodom, hogy inkább a barátomhoz költözöm, mert oké, ő is óvatos, kézfertőtlenítünk mindig, gyakran zuhanyzunk stb, de nem érzem úgy magam, mint az oviban, ő nem tilt semmit. Viszont nála meg a tanulást nem tudnám megoldani, mert picike a lakása és normálisan elvonulni sem lehet. Szóval rossz ez a helyzet, mert itthon tanulás szempontjából jobb, ugyanakkor tiltva vagyok mindentől, még úgy is, hogy megfelelő védőfelszerelésben mennék ki. Anya tegnapig járt dolgozni, ő fog bevásárolni menni is hetente. Amit egyébként vennék a boltban, azt is a saját pénzemből venném, tehát még az sem, hogy az ő pénzét akarom költeni. Sem anya, sem mi a tesómmal, sem a barátom nem vagyunk veszélyeztetettek egyébként (60 év alattiak vagyunk, krónikus betegségek nélkül, illetve anyának van kezelt magas vérnyomása, de gyógyszerrel normál szinten van tartva).


2020. márc. 24. 14:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
29%

Jó, azért álljon már meg a menet!

Én is mindennap járok boltba, sehova máshova nem megyek, de ennyi szabadtéri programom hagy legyen már! Ja, és nem, kesztyűt meg szajmaszkot sem húzok, ahogy az emberek többsége sem.

Tettem már eleget. Otthonról dolgozok, nem járok edzeni és nem találkozom a barátaimmal sem, ennyi legyen elég!

2020. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
96%
Akkor már nem lenne jobb hetente egyszer bevásárolni és többi napon sétálni anélkül, hogy a boltba mennél? A boltok lesznek a fertőzések egyik fő melegágyai.
2020. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
15%
Ha apám ilyen elmebeteg lenne (vele élek), és ezt mondaná nekem, visszavágnék neki azzal, hogy akkor is lemegyek a boltba, mert kell az energia a gyászbeszédem megírásához. :D De komolyan, vicc. Nem a csokin van a lényeg, hanem azon, hogy hagyd, hadd ordibáljon, de törődjön bele, hogy a te akaratodat érvényesíted, ami ráadásul össz 4 perc, oda és vissza.
2020. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
69%
Mit kell tanulnod egész nap?
2020. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%
Miért érzem, hogy ez is csak egy újabb vírusról szóló észosztás és nem kérdés valójában?
2020. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ez annyira értelmetlen kérdés... 22 éves vagy .... A pasid, akivel közelebbi kapcsolatba kerülsz mint 2 méter, bármit átadhat neked és anyád a bolt miatt aggódik, ahová teljes "védőfelszerelésben" mennél?
2020. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
12%

#21 és Kérdező.

MOST nem olyan a helyzet, hogy "csak leugrok" a boltba!!! Ki kell bírnod csoki nélkül. Majd vesztek, amikor másért is el kell menni.

A napi levegőzés azt lehet pár utcányi séta is, ez még nem jutott eszedbe? Nem fogdosol össze semmit (ellentétben a bolttal), kevesebb eséllyel találkozol más emberrel (legalábbis ahol én lakom, most nem nagyon járkálnak szerencsére). Itt hordanak az emberek kesztyűt és maszkot, kicsit sem gáz, felelősségteljesek.

Nekem is 2 perc séta a bolt. Lett volna kedvem leugrani ezért meg azért, de MOST NEM LEHET.

2020. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Micsoda gondok..
2020. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a 6000 olasz halott közül is mondtal páran ilyet...

Nézd, még az olimpiát is áttették. Én is itthon vagyok, én is tanulok és nagyon hiányzik az, hogy Bp-n megtehettem, hogy ha 11kor gyros kell, akkor mentünk gyrosért:D most van szalámi a hűtőben, de örülök, hogy van.

Rohadtul frusztrál itthon ülni, ki se mozdulni, de ha ez kell, akkor ez.

Gondolj arra, ha most otthon maradsz, lehet a nyarad szebb lesz😉

2020. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen igazad. A csoki tényleg nem olyan szükséglet ami miatt ki kellene menni. Amikor anyukád megy intézni a heti bevásárlást, kérd meg hogy hozzon neked csokit, vagy amit kérsz. Vagy méginkább, ajánld fel hogy elmész helyette, ha már rád nézve úgyis kevésbé veszélyes a vírus. De 1 db csokiért tényleg nonszensz kimenni most.
2020. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!