Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy vezessek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja van meg a jogosítványom, de anyám nem engedi, hogy használjam. Csak vele meg a párjával vezethetek, ami már kezd idegesítő lenni, mert ez eddig 3x történt meg. Nem enged sehova egyedül, úgy könyörögtem ki, hogy a falunkban a másik utcában lakó tatámhoz elmehessek egyedül, anya barátja mesélte is, hogy milyen pánikot nyomott le otthon, míg én oda voltam. Minden barátomnak van már jogosítványa, őket is az első pillanattól fogva engedik egyedül menni, nagyon irigylem őket. Most üresek az utak is, kértem, hogy a városba behozhassam faluról az autónkat, hallani sem akar róla. Neki is van jogsija, de fél vezetni, olyan idegesen vezet mindig (városban egyáltalán nem mer) és én nem akarok ilyen lenni, de ezzel csak elveszi az önbizalmamat és a tudásom is csak kopik, de ezt nem hajlandó megérteni. Pont most, hogy nincs nagy forgalom a városba, tudnék kicsit gyakorolni, végigjárni néhányszor az általam használt utakat, felmérni a terepeket, de nem... a legjobb érve az, hogy én vagyok az egyetlen gyereke. Kezd már nagyon frusztrálni és elszomorítani ez.

2020. márc. 24. 19:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél saját autót!
2020. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél egy kocsit és vezetheted azt
2020. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ha saját autóm lenne is eldugná a kulcsot, egyrészt, másrészt pedig az egyetemi ösztöndíjamból nem futná erre. ;)
2020. márc. 24. 19:36
 4/31 A kérdező kommentje:
Meg mielőtt meglett volna a jogsim azt hajtogatta, hogy majd a Suzuki az enyém lesz és majd viszem őt mindenhova.
2020. márc. 24. 19:36
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Te is tudod, hogy a saját félelmeit vetíti rád. Ő fél vezetni. Ez nem fog megváltozni.

Más családtag, apa mit szól? Ilyenkor jó, ha van más, aki bíztat, támogat.

Most meg mitől félt? Nálunk tök üresek az utak. Most lehet jól gyakorolni, pl. nagy kereszteződeseket, stb.

2020. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
95%
Ugyanez volt velem is,hogy nem engeftek vezetni és vettem egy kocsit,amint összegyűlt rá a pénz:)
2020. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Még csak 1 hónapja lett meg a jogsid, akkor bőven jó, ha mindig van veled valaki a kocsiban még az elején és nem is kellene még erőltetni. Így is egyedül vezetsz, amikor te vezetsz, mert gondolom, nincs kiépítve az anyósülés beavatkozási mechanizmusra.


Ha látják, hogy jól vezetsz, akkor eljön az idő és majd teljesen egyedül is elengednek - türelem!

2020. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 QQRIQ20 válasza:
34%
Esetleg nagyszüleiddel, anyukád párjával beszélj, hogy győzzék meg őt.
2020. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
Legyél egy kicsit türelmes, majd ha látják, hogy jól vezetsz, akkor el fognak engedni. hamar megfogják unni, hogy kísérgetniük kell. pár hetet még kibírsz.
2020. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

Légy türelmesebb. Nekem az első 2 évben négyszer (!) engedte át a kormányt. Egyedül ne menjek, mert nem ismerek sok közlekedési helyzetet (hogy, ha ki se próbálhatom), családdal a kocsiban ne, mert veszélyeztetem őket, anyával meg azért, mert ő nem bírja az anyósülésen nézni, mennyire kezdő vagyok. Bosszantott, nem tudtam meggyőzni, de nem felejtettem annyit, és azóta aktívan vezetek, sokszor Budapesten is, és nem lettem olyan béna ámokfutó, amilyennek ő leírt.

Nem fogja elfogadni az érvelést, várd ki az időd, 1 hónap után 3 alkalom nem is rossz.

2020. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!