Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegesít a párom gyereke, mit...

Idegesít a párom gyereke, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ideig szinte alig tartották a kapcsolatot, de most hogy nincs óvoda minden nap telefonál, minimum 2 órán keresztül mondja az értelmetlen hülyeségeit, persze addig nem tudunk szinte semmit csinálni. Mikor meg már mondja a párom hogy lassan leteszi, mert dolga van rendesen felháborodik. Én nagyon nem bírom már ezt, egyre jobban idegesít, szerintetek hogyan tegyem szóvá?
2020. márc. 25. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
73%
De nem értem. Miért nem lehet még a kapcsolat kezdete előtt őszintén feltenni magunknak a kérdést, hogy - "El tudom fogadni, hogy ennek az embernek az életében van egy más nőtől született gyermeke?" Erre bizony igenis csípőből jön a válasz. Ha igen, az szuper, ha nem, akkor sincs semmi baj, csak akkor nem egymást keresitek. Szerintem nem olyan bonyolult.
2020. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
70%
Ezért nem kell gyerekes pasival kezdeni ha ezt nem bírod elviselni. És az sem mentség hogy "mikor osszejottunk még nem volt ilyen erős a kapcsolat közöttük". És? Attól ez bármikor változhat a gyerek nem fog eltűnni, ott van és ott is lesz mindig. Az emberek pedig változnak a helyzetek is változnak. Ha nem bírod elfogadni hogy a párodnak van gyereke akivel tartja a kapcsolatot és jaj istenem minden nap telefonálnak akkor szakítsatok. És legközelebb ne kezdj gyerekes pasival. Edd meg amit kifőztél, és ne nyafogj. Van megoldás rá: szakíts.
2020. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
71%
Hogy várod el egy óvódás gyerektől, hogy napokig kibírja az apja nélkül, mikor neked 2 óráig nem megy? Nincs életed? Búj ki a csávód seggéből és foglald el magad.
2020. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
41%
A gyerek anyja szerintem megunta, hogy végig van a gyerek, ő sem tudja tenni a dolgait, vagy muszáj neki dolgoznia, ezért felhívja a gyerek apját, hogy legalább lefoglalja, míg anya csinálja a dolgát. A férj meg nem tud mit tenni, beszél a gyerekkel. Szerintem a kérdező tudta mit vállal, és nem hiszem, hogy arra gondolt volna X idővek ezelőtt, mikor már alig beszéltek, hogy karantént rendelnek el és a gyerek már napi szinten beszél majd az apjával. Megértem, hogy mind az apának, anyának és a kérdezőnek is lenne dolga. Én a kérdező helyében megkérdezném a gyerek anyját, mi történt, hogy ennyit beszél az apa és a gyerek. Én se örülnék, ha napi szinten órákat elvenne a párom idejéből a gyereke, akivel azelőtt alig tartotta a kapcsolatot. A gyereknek akkor kb. egy idegen volt az apa, ha az anyja nem mondaná, hogy "apád van a vonalban" a gyereknek le sem esne kivel beszél, csak tudja, hogy ő hozzá "kötődik".
2020. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
37%

Na ezért nem kellene soha poggyászos pasi.

Amúgy szerintem a gyerek anyja payyzolja le így a telefonnal az apjának, mert ő sem bírja már elviselni.

2020. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
54%

14, persze, hibáztassuk a gyerek anyját, legyen kit rühellni némi empátia helyett...


A gyerek a maga óvodás szintjén érti, hogy baj van a világban. Érti, hogy történt valami, mert felborult a kis világa, nincsenek ovistársak, barátok, óvónénik. A napi két órás hívás és deneteddle hisztik azt jelentik: apa, félek, ne tűnj el te is, mint mindenki más.

Csak ugye ezt egy kisgyerek nem tudja tudatosan, ésszel megmagyarázni. Ezért csimpaszkodik. Főleg, hogy gondolom a láthatások is elmaradnak most, ha vannak.

2020. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 A kérdező kommentje:
Már régóta nem volt láthatás se különböző okok miatt, kb az van a háttérben hogy a gyerek meg az anyja random elkezdtek hisztizni hogy a párom vegyen neki okostelefont, ő meg megmondta hogy minek, mikor így se hívja meg nem keresi soha, gondolom azért hívogatják most
2020. márc. 25. 14:29
 18/86 anonim ***** válasza:
25%
Képzeld 16-os, óvónőnek tanulok, voltunk az elmúlt hetekben gyakorlaton (míg be nem zárták az ovikat), tudom, hogy tudják a gyerekek, mi történik, vagyis amit hallanak a tv-ből. Egy óvodás gyerek (aki gondolom olyan 4-5 éves lehet), aki jó ideje nem láthatta az apját, az ovi bezárása előtt max egy idegenként tekinthetett az apjára. Nem írta le a kérdező milyen okokból nem találkozhatott a gyerek az apjával, de gondolom az anyja se akarta nagyon a találkákat. Szerintem nem a gyerek találta ki, hogy ő órákon át akar az apjával beszélni. Megkapta a telefont, hogy "itt van apád a vonalban", ő meg tudja, hogy az "apa" az neki valaki, akivek megoszthatja a dolgait és ezt ilyen formában kihasználja, hisz személyesen nem teheti meg.
2020. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
27%
Onnan szűröm le, hogy idegenként tekint az apjára, hogy szerintem nem most váltak el a szülők, hanem olyan 1-1,5 éves korában. Olyan 2-3 éves korban jön el nekik az "Az ki?" korszak. Azokra kérdez rá, akiket nem lát napi szinten, nem tudja felfogni, hogy "ő anya barátja" "ő a szomszéd Pista bácsi". Az apja is kb. ilyen szinten lenne neki ismerős, ha nem mondanánk neki, hogy ő az apád.
2020. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
36%

#8 "Azért jobb ha tisztázunk valamit: te mindig csak a második leszel a gyereke után. Fejre is állhatsz, akkor is. És ha megpróbálsz közéjük állni, akkor elég gyorsan repülni fogsz." - megszólalt a látnok...

Ez a blődli természetesen a férfiak zömére nem igaz. Nekem is a párom az első, mert vele választottuk egymást a szabad akaratunkból... és ez fölötte áll mindenféle beteg "vérsének", legyen az a szülő vagy épp a gyerek.

2020. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!