Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Idős, önkéntes karanténban lévő, bőven 70 feletti anyum úgy használja az okostelefont, hogy mindig leül egy székre, csak onnan hív?

Más idős szülő is úgy képzeli az okostelefont (wifivel), mint a vezetékest? Mondom neki, ezzel bárhová leülhetsz, a szobádban is, akár az ágyból is hívhatsz. Nem. Ő csak egy helyről hív, vagy ír. Annyira aranyos. A kérdést csak kíváncsiságból írom, hogy más idős szülőnél is van ilyen berögződés?

Keress kérdéseket hasonló témákban: berögződés, okostelefon

márc. 26. 12:15  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Az én anyukámnak nincs is okostelefonja. Mondjuk nekem sincs.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont márc. 26. 12:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pedig a mai világban nem rossz, ha van. Egész ügyesen kezeli, csak ez a berögződés...:)

# 2/20Időpont márc. 26. 12:34 Privát üzenet

Én is idős vagyok, majdnem anyukád korú és nekem is okostelefonom van.

Mondjuk ilyen kötöttségem nincs, hogy csak ugyanabból a székből telefonáljak - mert mit csinálnék, ha nem vagyok otthon és telefonálnom kell(?) - de én sem szeretek közben mászkálni, vagy egyéb tevékenységet végezni, mert a koromból adódóan már csak egyfelé tudok jól koncentrálni.

És amit én magam részéről elképzelhetetlennek tartok, az a vécézés alatt telefonálás. Annyira képtelen lennék rá, hogyha ilyenkor cseng, inkább visszahívom az illetőt.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont márc. 26. 12:35 Privát üzenet
Kicsit nézzél magadba, és biztosan találsz olyan mozdulatsort, bármit, amit nem is gondolnál, hogy automatikusan mindig úgy csinálod.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont márc. 26. 12:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy a karantént azért vettem bele, mert így tud videochat-en beszélgetni az unokáival, dédunokáival. Szóval ezért kapta az okostelefont, de mindig ugyanarról a helyről hív, vagy fogad hívást.:)

# 5/20Időpont márc. 26. 12:49 Privát üzenet
Ebben a korban már az is szép teljesítmény, hogy ennyire meg tudta tanulni használni, ha eddig nem volt neki.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont márc. 26. 12:53 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Ne aggódj emiatt!

Ő így akarja, így esik neki jól.

Annak örülj, hogy még képes odamenni ugyanahhoz a székhez!

Te már tájékoztattad őt, hogy ezt bárhol lehet használnia, a többi kizárólag az ő dolga. Ne avatkozz bele!

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/20Időpont márc. 26. 13:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Dehogy akarok beleavatkozni! Csak direkt szóltam neki, hogy sokkal kényelmesebb, ha viheti, ahová akarja. A háttérben mindig látjuk, hogy ugyanott ül. Pont azt írtam, hogy mennyire aranyos, de nem lenne muszáj csak egy helyen beszélgetni.

# 8/20Időpont márc. 26. 13:42 Privát üzenet
Ha most kapta a telefont, hidd el,idővel simán hozzá fog szokni, és elszakad a széktől :)

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont márc. 26. 14:12 Privát üzenet
Én 75 éves vagyok és a családtagjaim szerint mindig emeltebb hangon, mondhatni kiabálva beszélek a mobiltelefonba. Én azzal "védekezem", hogy dehát olyan messze van tőlem a partner, szeretném, ha hallana.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont márc. 26. 14:19 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért ellenzi a családom, hogy önkéntes hajléktalan legyek?
Férjem nem engedi, hogy a gyereknek okostelefont vegyünk, igaza van?
Normális, ha elsős gyerek (7éves) ballagására okostelefont kap és már a tabletjén csüng állandóan?
Miért adják sokan a tabletet, okostelefont a kisgyerek kezébe?
Szerintetek az ciki egy 14 eves fiu ikerparnal ha ugyanolyan okostelefont kapnak?
Ha látok egy apukát esetleg nagypapát, aki önfeledten játszik a kisgyermekével, unokájával a játszótéren, strandon, mindig jobb kedvem lesz. A saját gyerekkorom jut az eszembe....

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!