Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős, önkéntes karanténban...

Idős, önkéntes karanténban lévő, bőven 70 feletti anyum úgy használja az okostelefont, hogy mindig leül egy székre, csak onnan hív?

Figyelt kérdés
Más idős szülő is úgy képzeli az okostelefont (wifivel), mint a vezetékest? Mondom neki, ezzel bárhová leülhetsz, a szobádban is, akár az ágyból is hívhatsz. Nem. Ő csak egy helyről hív, vagy ír. Annyira aranyos. A kérdést csak kíváncsiságból írom, hogy más idős szülőnél is van ilyen berögződés?

2020. márc. 26. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Az én anyukámnak nincs is okostelefonja. Mondjuk nekem sincs.
2020. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pedig a mai világban nem rossz, ha van. Egész ügyesen kezeli, csak ez a berögződés...:)
2020. márc. 26. 12:34
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Én is idős vagyok, majdnem anyukád korú és nekem is okostelefonom van.

Mondjuk ilyen kötöttségem nincs, hogy csak ugyanabból a székből telefonáljak - mert mit csinálnék, ha nem vagyok otthon és telefonálnom kell(?) - de én sem szeretek közben mászkálni, vagy egyéb tevékenységet végezni, mert a koromból adódóan már csak egyfelé tudok jól koncentrálni.

És amit én magam részéről elképzelhetetlennek tartok, az a vécézés alatt telefonálás. Annyira képtelen lennék rá, hogyha ilyenkor cseng, inkább visszahívom az illetőt.

2020. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit nézzél magadba, és biztosan találsz olyan mozdulatsort, bármit, amit nem is gondolnál, hogy automatikusan mindig úgy csinálod.
2020. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a karantént azért vettem bele, mert így tud videochat-en beszélgetni az unokáival, dédunokáival. Szóval ezért kapta az okostelefont, de mindig ugyanarról a helyről hív, vagy fogad hívást.:)
2020. márc. 26. 12:49
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Ebben a korban már az is szép teljesítmény, hogy ennyire meg tudta tanulni használni, ha eddig nem volt neki.
2020. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Ne aggódj emiatt!

Ő így akarja, így esik neki jól.

Annak örülj, hogy még képes odamenni ugyanahhoz a székhez!

Te már tájékoztattad őt, hogy ezt bárhol lehet használnia, a többi kizárólag az ő dolga. Ne avatkozz bele!

2020. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok beleavatkozni! Csak direkt szóltam neki, hogy sokkal kényelmesebb, ha viheti, ahová akarja. A háttérben mindig látjuk, hogy ugyanott ül. Pont azt írtam, hogy mennyire aranyos, de nem lenne muszáj csak egy helyen beszélgetni.
2020. márc. 26. 13:42
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha most kapta a telefont, hidd el,idővel simán hozzá fog szokni, és elszakad a széktől :)
2020. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Én 75 éves vagyok és a családtagjaim szerint mindig emeltebb hangon, mondhatni kiabálva beszélek a mobiltelefonba. Én azzal "védekezem", hogy dehát olyan messze van tőlem a partner, szeretném, ha hallana.
2020. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!