Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogybirjátok a szülőket,...

Hogybirjátok a szülőket, nagyikat facebookon? Kamaszok? És kisgyerekes anyukák?

Figyelt kérdés
Sok panasz volt már,többen raktak fel kérdést,de mindenki szinte le lett szidva.de az én anyám is ilyen sajnos.én nem vagyok már kamasz,mégis megalázónak érzem hogy anyám napi szinten kirak hülyeségeket,én havonta egy képet kb.amikor szültem másnap kiposztolta az újszülöttemet mindenki gratulált . Neki. Én két hét mulva tettem ki először egy normálisat,mert ugy terveztem. Ha anyámmal veszekettünk valamin,nyilvánosan irta ki a gondolataid,amitől mindenki azt hiszi én vagyok a nagyon rossz.nem irta semmit,pedig rosszabbakat irhatnék,de mindenki ugy ismeri ő milyen jó. Pedig sok szenvedést okozott már,ez a bosszantó.egyszer meg rólam is kirakott egy videót!! Amin rongyosan vagyok,kócosan.itthon fotózgatja a gyerekemet és hülye képeket rak ki róla,de más nagyik is látom,ezt teszik. Anyukák ti hogy bírjátok? És kamaszok? Szüleitek tesznek leégető dolgokat? Rossz hogy a barátaitokat is bejelölik és mindent látnak? Kinek vannak rossz tapasztalatai? Jó nekik hogy az ő idejükben nem volt ilyen,nem tutták lejáratni őket. nagyik miért csináljàk ezt? Unatkoznak? Esküszöm sok anyuka kevesebb képet rak a gyerekéről..
2020. márc. 28. 06:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyenért be is lehet perelni.
2020. márc. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És az nem bosszantó ha jólelkü embereket alig like- olják mert népszerűtlen, nagyon ronda,öreg és házsártos embereket igen vagy akikről tudod hogy rosszakat tesz vagy milyen gonosz viselkedésük van mégis 200 like ot kap,mert csak a népszerűség számit? Nyugi 8 éve ezzel a tudattal élek :p heti 3- szor ha felmegyek,és sose érdekelt,csak olyan idegesítő..mert ismerem a jó embereket. ( férfiakat is kevesebben like olják mint asdzonyokat)Nálatok is ez van?
2020. márc. 28. 06:23
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
A kamaszok az unalmat nem bírják, meg hogy esetleg törődni kéne a családjukkal. A sok szidás meg hiszti és anyósgyűlölet. Tök mindegy mit csinálnak, ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az a baj. Úgyis lenne min fröcsögniük ezeknek az embereknek.
2020. márc. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Most így hirtelen nem tudom eldönteni, hogy azért haragszol-e, mert az engedélyed nélkül posztolgat rólatok és le is járat, vagy csak arra vagy irigy, hogy az ő hülyeségét többen lájkolják. Előbbi teljesen jogos, de az utóbbi azért, hát mi a pcsa?!
2020. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Barackoshányás ***** válasza:
75%

Én nem követem anyámat, inkább nem akarom látni a hírfolyamomban, mit tesz ki (/mit tesz ki rólam). Mondjuk szerencsére már elmúlt az újdonság varázsa, mostanában nem szokott posztolni, de az égő képek kint maradtak.


Egyik jelenlegi barátomnak sem ismerőse, nem is ismeri őket, hogy gáz helyzetbe hozná őket.


Ellenben ha a leendő gyerekemről posztolna az engedélyem nélkül, eléggé kiakadnék, rendesen el is beszélgetnék vele

2020. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Jól. Anyósommal volt mit elrendezni ezügyben, mert ő is megosztott mindent amit nem kéne, de odafigyeléssel gyorsan lezártuk.

Pl: simán csak át kell nyálazni az fb beállításokat: ne oszthassa meg amit te felteszel, ne jelölhessen meg; amikor nálad van akkor pedig korlátozod, hogy mit fotóz. Nem tetszik neki, akkor kívül tágasabb.

2020. márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utóbbit más emberekről irtam akik rosszak,nem róla
2020. márc. 28. 11:30
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
A 40-50+os nők (na a férfiak is tudnak alkotni) Facebookon az valami teljes agyhalál.
2020. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

már rég nem használom magát a facebookot, messenger, whatsapp, insta háromszögben mozgok, a faces profilt odadobtam apámnak, hagy posztolja a baromságait egész nap a falamra, akkor lenyugszik, hogy milyen érdekes és vicces személyiség is ő.

aki ismer az úgyse ott követ, tudja hogy annak az oldalnak már rég semmi köze hozzám. van egy kupac ronda, előnytelen kép, rengeteg "vicces" videó, néha felbukkannak nyaralós képek, mert nem fogja fel a hlye feje, hogy nem akarom, hogy bikiniben fotózgasson meg feltöltse, meg némi gyűlölködés mindenkivel szemben, aki él és mozog, meg néhány ezeréves bulvár cikk.

de már annyira nem izgat, egy barátom sincs aki ott követne, sokan azt se tudják hogy létezik az a profil.

21/L

2020. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Miért, az jobb, hogy a 12-40 közötti lányok és nők mást nem csinálnak, mint szelfiket töltögetnek fel, meg cicimutogatós, meg fenékmutogatós, meg egyéb szexuális töltetű képekkel gyűjtik a lájkokat, és attól érzik magukat valakinek, hogy 100 félfogyatékos kisebbségi kamaszgyerek meg kocsmatöltelék józsibácsi odaírja a képükhöz, hogy "hu de sekszi vagy"?

Vagy esetleg amikor az újdonsült anyukák 0-24-ben posztolják a képeket arról, hogy a gyerek éppen eszik/iszik/fekszik/nyáladzik és egyéb olyan dolgokat csinál, ami senkit nem érdekel?

Bosszantóak tudnak lenni a nyugdíjasok a facebookon, az tény és való, de csak annyira, amennyire mindenki más is. Kb 1000-ből 1 ember van, aki nem rak ki naponta hülyeségeket...

Ellenben mivel a saját anyádról van szó, szerintem az a megoldás, hogy megmondod neki, hogy anya, mostantól nem rakhatsz ki képeket rólam és a gyerekeimről a facebook oldaladra, és leszel szíves az eddigieket is letörölni, mert nem szeretném, ha a hülye fejünket nézné az összes ismerősöd. Ennyi.

Utána meg szépen fogod és letörlöd magadat a facebookról, mert ha ennyire idegesít, akkor jobb lenne a lelkivilágodnak, ha nem lennél fent rajta.

És amúgy igen, a nagymamák-nagypapák kicseszettül unatkoznak, mivel a gyerekeik és az unokáik mást nem csinálnak, mint a facebookon meg az instagramon lógnak. 10 évvel ezelőtt a család vasárnaponként még átment a mamához, jókat beszélgettek, együtt főztek, kimentek a játszótérre, stb.

Ma mit csinálnak? Átmennek ebédelni, evés közben az összes gyerek a telefonját nyomkodja, ebéd után mindegyik bevonul a szobába, hogy tovább nyomkodja a telefont, anyuka-apuka is a telefont vagy a tabletet nyomkodja, aztán a kávé meg a süti után lelépnek annyival, hogy "csókolom mama, majd tessék írni a facebookon, ha van valami!"

Egyértelműen nincsenek tisztában vele, hogy ami az üzenőfalra felkerül, azt kb bárki láthatja és visszaélhet vele, de hogy ők is elkezdték csinálni, az csakis és kizárólag a fiatalabb generáció hibája.

2020. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!