Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem túl magam anya...

Hogyan tegyem túl magam anya halálán?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hosszú lesz, de remélem valaki tud segíteni.

25 éves vagyok, anya volt a legjobb barátnőm, mindent megosztottunk egymással, nála tökéletesebb anyát el se tudtam volna képzelni.


Egy éve derült ki hogy tüdőrákja van, agyi máji áttétel. Bizakodtunk, reménykedtünk, de tudtam abban a percben ahogy kiderult, hogy sajnos nem tud majd mellettem lenni az életem nagyobb eseményein. Tudatosan szoktattam magam a gondolathoz, hogy elfog következni a nap amikor elmegy.

Február végén megtörtént. Borzalmasan fáj, főleg hogy december után sokat romlott az allapota. Lefogyott 45 kgra, pelenkázni kellett, memória gondjai voltak, össze vissza beszélt. Láttam rajta hogy szenved, sose akarta így végezni.


Apában tartom az erőt, így magamban is, de ha eszembejut ez a két hónap.. Teljesen összetörök. Nem így akarok rá emlékezni. El akarom felejteni.. Szenvedek attól hogy ő szenvedett..


Mit tudnék tenni?

Előre is köszönöm ha valaki válaszol.



2020. márc. 28. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom amit átéltél. Az idő fog ebben segíteni. Az én nagymamám csak 2 hetet volt "lerobbanva" mielött elment, de nagyon rossz volt úgy látni, és utána hetekig nem bírtam kiverni a fejemből ahogy láttam őt, szinte ott voltam az ágyánál a halála előtti fél órában, és amiket írnak, a halálhörgés ahogy megtelik a tüdő vízzel, ahogy lilultak a fülei tisztán emlékszem rá és nagyon rossz érzés volt. De azóta eltelt 2 év, ezek az emlékek halványodnak, és már csak arra gonsolok többnyire milyen ember is volt ő milyen élményeink voltak.. Így is nehéz, de az idő segít hidd el.
2020. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Teljesen sosem fogod magad túltenni rajta, de az évek múlása enyhíti a fájdalmat. 23 éve halt meg az enyém. 22 évesen veszítettem el.
2020. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Nekem is rákos volt az anyukám, már 5 éve, hogy elment. 1 évig volt ágyhoz kötött, mi mozgattuk apuval. Bíztunk benne, hogy felépül, ugyanakkor mind tudtuk, hogy nem fog. Az idő tud segíteni ezen csak. Valakinek több időre van szüksége ahhoz, hogy ezt a veszteséget feldolgozza. Ha egyedül nem megy, lehet szakember segítségét kérni, úgy gyorsítható a gyászfolyamat. Részvétem anyud miatt.
2020. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez egy hosszú folyamat lesz, nem sokat tudsz tenni, csak kivárni ... nagyon durva ezt átélni, és 2-3-4 év is lehet, amíg úgy ahogy helyre rázódsz, siettetni nem tudod a folyamatot. egyetlen pozitívum van ebben: neki már sokkal jobb, nem szenved.
2020. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzeted, nagyon sajnálom és részvétem.

Anyukám és köztem is dettó ugyanez a helyzet volt. Anyukám 12 évig volt daganatos beteg. Jó pár évig minden páratlan évben voltak csak rosszak az eredményei, aztán az utolsó 4 évben már minden évben problémái voltak. Az utolsó félévben sokat fogyott, besárgult, akkora volt a hasa mintha terhes lenne, azt hittük, hogy csak a felgyülemlett hasvíz miatt, de utólag kiderült, hogy a megnagyobbodott máj miatt.


Anyukám 3 éve, majdnem 56 évesen halt meg, én ekkor voltam 26 éves. Az első félév katasztrófa volt.


Olvasd el a következő cikket. Gyászfolyamatról szól, ez segít megérteni a mostani lelkifolyamatokat, amiken átmész:

[link]


Félévembe telt, míg meg tudtam nézni anya fényképét. Anya 10 napot töltött bent a kórházban, 9-en én is bent voltam és az ott töltött időt telefonommal felvettem, a hangokat. Ezt is csak félév után mertem belehallgatni.

Sokat sírtam. Ez az időszak rettenetesen tömény volt.


Most így 3 év után azt tudom mondani, hogy az az erős gyász, ami abban a fél évben volt, elmúlt, viszont az üresség, a fájdalom az még mindig itt van, és az soha nem fog elmúlni az mindig ott lesz.


Elkezdtem naplót írni, kiírom magamból a fájdalmaimat. A naplóírásomat mindig úgy kezdem, hogy Kedves Naplóm és Anya! Vagy fordítva, mikor hogy.


Anya halála után 2 évvel elkezdtem digitalizálni a családi videós kazettákat dvd-re, így ez is jó volt, de nagyon, de nagyon sokat sírtam közben. A telefonomon máig vannak anyáról képek, sokszor szoktam azokat nézegetni.

Az életem üres, megtört. Az addigi életvidám mindig mosolygós lány eltűnt. Depressziós nem lettem.

Anya kitartott addig, míg engem felnevelt. Hálás vagyok érte neki. Ő előttem egy hős, egy követendő példa, ahogy küzdött, akart, kitartott a végsőkig.


Légy erős. Apukáddal támogassátok egymást. Mi is ezt csináljuk apával.

2020. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Tudom hogy az idő gyógyít, remélem elfogom felejteni ezeket a rossz emlékeket, érzelmeket amiket abban a két három hónapban átéltem apával.


Énis elkezdtem naplót írni, bár én egyértelműen anyának címezve. Nehéz, mert tényleg vele osztottam meg mindent, legyen szó magánéletről, munkáról, vagy bármi. Viszont mostanában a napló írás se megy, mert sírni kezdek ahogy megfogom a tollat.


A másik félelmem az apa. Egy borzasztóan nyugodt, humoros életvidám ember volt. Aztán meghalt papa, meghalt a kutyánk akit csaladtagkent szeretett, szerettünk. Majd most anya. Már árnyéka önmagának, és mintha 10 évet öregedett volna.


Batyammal kitalatuk hogy veszünk neki kutyát, ugyanolyat, amilyen volt. 2 napja van itt a kicsi, és azóta őszinte a mosolya, a boldogsága. Remélem helyre rázza majd kicsit.

2020. márc. 28. 22:03
 7/17 anonim válasza:
100%
Őszintén sajnálom ami anyukáddal történt. Nagyon nem tudsz rajta segíteni. Ami segíthet az hogy például felidézed a közös emlékeket. Ha az elején "kisírod magad" könnyebb lesz feldolgozni persze ezt teljesen nem lehet de hamarabb vissza térsz a rendes kerék vágásba. Most pont rossz hogy kijárási tilalom van de próbálj meg ne erre gondolni tudom könnyű mondani. De mindenképp idő kell hozzá hogy leküzd. Remélem egy kicsit segítettem.
2020. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Részvétem nekem a húgom halt meg igen az idő segít majd nekem sokat segített a sportolás meg mindig arra gondoltam hogy a drága kis húgom nem örülne neki hogy így látná non stop sírtam meg öngyilkos akartam lenni de össze szedtem magam nagyjából de nincs nap hogy ne gondolnék rá
2020. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy nektek is átkellett élnetek ezeket a fájdalmakat. Jobb lett a lelkemnek hogy megosztottátok velem, nem érzem magam annyira "egyedül".

Nekem is voltak olyan gondolataim, hogy egyedül maradtam, olyankor nem motivál semmi a jövőmmel kapcsolatban. De apa miatt kitartok. Azt akarom hogy Ő ne adja fel.

Köszönöm mégegyszer Nektek!

2020. márc. 29. 10:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami veled tőrtént. Nekem is meghalt egy éve anyukám. Igaz ő már 84.éves volt. Akkor is hiányzik, mindegy hány éves volt. Őt utolsó hónapokban ápoltuk, pelenkáztuk. Ő demens beteg lett a végén. Nem ismert meg bennünket már. Borzalmas volt látni az én erős, vidám , jóságos Anyámat így le épülve látni. Nekem is ő volt a legjobb barátnőm is egyben. Neked még rosszabb lehet, mert gondolom még fiatal volt. Mennyi idős volt? Apukádra nagyon vigyázz! Az én apukám még él, hàla Isten, de már idős nagyon, 89.éves. Borzalmas őt így látni, idôsen, szomorúan. Magunkhoz vettük Aput, és figyelünk rá nagyon. Annyira sajnálta Anyut, nem akart enni, nem volt kedve. Féltünk, hogy elviszi a bánat. Légy erős, tudom nagyon nehéz, de idővel kicsit könnyebb lesz. Apukádban tartsd a lelket.
2020. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!