Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy ilyen hülye...

Mit lehet egy ilyen hülye anyával tenni?

Figyelt kérdés

Ketten lakunk, állandóan kötözködik, semmi nem jó neki. Belefáradtam már, hogy semmit nem jól csinálok. Hallgassam napestig a panaszkodását vagy erről, vagy arról, vagy a fájós térdéről, vagy a koronavírusról, stb. Hiába hallgatom végig, mondom, hogy pl kenje be, polcolja fel, csinálja, amit a doki mondott, nem teszi. Másnap kezdődik elölről a panaszkodás. A vírusról is minden hülye álhírt elhisz, amit a Facebookon olvas. Hiába mondom, hogy hazugság, azt fújja egész nap. Nem lehet logikusan, nyugodtan megmagyarázni neki. Mintha valaki direkt hülye akarna maradni.


Évek óta hol dolgozik, hol nem, hol a tesóm tartotta el, hol én, mindig közbe jön neki valami, lába fáj, ezt nem tudja csinálni, azt nem tudja csinálni.


Tesómmal is tartja a kapcsolatot, sokat beszélgetnek, de mindig panaszkodik rá, hogy "Ezek fejenként fognak vagy 10 kilót hízni a karanténban", "Milyen kupi van náluk", "Miért ezt csinálja a gyerekekkel", stb. Miért nem mondja meg a szemébe? Vagy akkor mit játssza magát?


Ha takarítok, az is baj, mert csak játszom a fejem, meg persze csak csöpögtetem szét a vizet. Ha tesóm süt-főz (a saját házában!!) az is csak a fejét játssza. Nem tud örülni ilyen produktív dolgoknak, mert ő nem csinált semmit, mi meg úgymond leköröztük. Bezzeg ha elmegy a boltba, vagy megcsinál egy tésztát, arról napestig kell hallgatni a monológot, és leróni legmélyebb háládat, hisz olyan kiváltságos dolgot vitt végbe, amely a nap minden percében említésre méltó.


Beszélgetni nem lehet vele miről, nem érti, mit mondasz, hülye tanácsokat ad, meg se tudja ragadni a mondandód lényegét. A rosszat a fejedhez vágja később, az örömödet meg úgyis elrontja valamivel.


Pénteken is hazaérkezésemtől számított nulladik percben nem hallgattam meg újra a százszor lerágott csontot (amit napközben telefonon megbeszéltünk), hogy ne menjünk boltba, és már pukkadt a lufi. (Fel sem tűnik neki, hogy én nem mondok neki semmit, nyilván velem nem történik semmi, se gondolataim sincsenek abszolút) Idézem: "Úgy viselkedsz, mint aki fel van csinálva"...???

Aztán rácsuktam az ajtót. Majd kijött visítva, hogy szégyelljem el magam. Mondom én téged szégyellek. Aztán bele akart fogni a nagy sírásba, hogy ezt míg él, nem felejti el, mondom oké, aztán pár perc múlva sem jöttek azok a nagy krokikönnyek.


Hiába voltak neki is mérgező szülei, nem támogatták, elbszta az életét 2 válással, se társa, se semmije nincsenek, de akkor én legyek a boxzsák (mint ahogy tesóm volt évekig)? Onnan láttam, hogy hiába tartod el, hiába nézed előbbre mint a saját párodat, a hála és köszönet, vagy a személyisége változása akkor is egyenlő a nullával. Így én már bele sem kezdek.


Az a baj, hiába szeretnék én egy normális szülői kapcsolatot, szerintem ő nem alkalmas rá. Se a szüleivel, se a testvérével, se a társával, se a gyerekeivel. Sajnálom, mert tudom, hogy nem akar ő ilyen lenni és a körülmények áldozata, de mit tehetnék én? Ez még mentség egy 55 éves nő számára, hogy a körülmények áldozata? Mit tegyek, hogyan viszonyuljak hozzá? Azóta csak kerülgetjük egymást a házban, nekem hiányozni nem hiányzik, minek béküljek, mikor 3 nap múlva ugyanez lesz.


Köszönöm a tippeket, tapasztalatokat!

22L


2020. márc. 29. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem tudod elfogadni őt olyannak amilyen, költözz el, éld az életedet! 22 éves vagy, felnőtt ember! Ebben a korban már nem kell elviselned anyukádat ha nem akarod! Ő ilyen, más anya meg másmilyen! Senki nem tökéletes,az én anyám is követett el hibákat, mint ahogy én is elkövetek! Saját életedet alakítsd úgy, hogy Neked jó legyen, korvan már ott tartasz,hogy a mostani helyzet nem kizárólag anyukád hibája!
2020. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Költözz el, ha iylen xar vele.
2020. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Semmit, ahogy egy hülye gyerekkel se lehet semmit kezdeni. Költözz el, ha ennyire utálod anyádat, ha meg nem tudod eltartani magad viseld el.
2020. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, egyértelmű.
2020. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Magadba fektess és ha teheted majd költözz el. Szépen csendben csináld meg magad után a házimunkát. Csökkentsd le a kommunikációt,amennyire lehet. Ez az egy életed van. Nem jó ha folyamatosan mérgezve vagy. Egyszer csak tele leszel.
2020. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Amíg nem tudsz elköltözni alakítás ki a saját napirenden nulla kommunikációval. Azért csinálj házimunkát, hogy ne mondja h ő a cseléd. Én elmosogattam azt amit használtam. De csakis azt! Nézett is mert nem tudta mondani hogy utánam dolgozik
2020. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
És persze mindenben lehet ezt a taktikát követni. De utána semmit nem elpakolni stb.És ne vedd magadra amit mond neked mert nem ő mondja meg hogy ki vagy. Próbáld tárgyilagosan kezelni.
2020. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Semmit sajnos, csak azt hogy elköltözöl.

De vicc amúgy, hogy ezen az oldalon még mindig hogy süt a kommentelőkről, hogy az anyust mindig tisztelni, szeretni kell, akármilyen emberileg is, és persze mindig megbocsatani neki, mert hát csak ő nyomott ki magából. :) Az ilyenekkel ne törődj kérdező.

2020. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Költözz el, igen.

Az enyémmel se le lehetett soha semmit se beszélni.

Kétszer annyi idős vagyok, mint te, több ezer km-re anyától, mégis fel tud bosszantani. Egy egyszerű mondatot képtelen felfogni, és magyaráz.

2020. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Neked semmit, mert valószínűleg rég azonosultál vele. Ha nem tetted volna, akkor már régen elhúztál volna otthonról.
2020. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!