Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők gyermekei!...

Alkoholista szülők gyermekei! Ti hogyan tettétek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés

2020. márc. 29. 21:11
1 2 3
 1/30 Lena7 ***** válasza:
100%

Nekem csak az "apukám" alkoholista.

Igazából engem nem nagyon érintett meg lelkileg...

Az évek alatt annyi rosszat kaptam tölle ,hogy már nem érdekelt semmi vele kapcsolatban. (Sem az ha részegen esett haza ,sem ah ha beszólógatott stb)

Én csak azt sajnálom ,hogy a gyerekkorom nagyrészét tönkretette és ,hogy nemlehet helyette egy nornális apukám. Aki szeret/törödik velem stb

2020. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
100%

Édesapám volt alkoholista nálunk ,a gyermekkoromat 6-15 éves koromig tette tönkre... Mindig féltem hazamenni,hogy kit fog bántani,és kit nem.


Hála istennek van két idősebb bátyám akik mindig ott voltak és védték édesanyámat. szerencsére...


Hogyan tettem túl magam rajta,hogy tönkretette a gyerekkoromat?


Sehogy,ezzel együtt élek.Ugye van egy olyan mondás,hogy a vér nem válik vízzé.

Esetemben próbálok arra törekedni,hogy ne olyan legyen ,mint ő. :) Ez az egy segít ebben,más nem.

2020. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélünk. 3 unokája van, de neki akkor is a bor meg a pálinka fontos. Soha nem is akart változtatni, egy gyenge, jellemtelen semmirekellő.
2020. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az apósom volt alkoholista. Mindennapos esti veszekedések, agresszív magatartás. Ő nappal nem volt részeg, este ötkor kezdett inni minden nap, na akkor indult be a cirkusz.

Az édesanyjuk depressziós lett, aminek következtében öngyilkos lett, mikor a gyerekek 13-14 évesek voltak.

A férjemnek és a bátyjának is pszichiáterre volt szüksége, hogy feldolgozzák ezt az egészet, úgy 30-35 éves koruk körül.

Azt mondhatom, hogy sikerült nekik. Mindkettőnek normális családi élete van.

2020. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Apai nagyapám volt alkoholista. Ott is hagyta szegény nagyanyámat három gyerekkel, néha hazament, akkor mindig állt a bál egész éjszaka. Apám kisöccse meghalt, a két fiú többet koplalt, mint evett, az anyjuk olyan keveset keresett. Aztán egyszer megint hazament tökrészegen, akkor összeverte a feleségét, két fia meg kidobta. Aztán két hónappal később jött egy nő, hogy meghalt, temessék el. Nem voltak hajlandók. Apám és nagybátyám is végleg megutálták az alkoholt, soha nem ivott egyik sem. Apám boldog családi életét nem befolyásolta ez, én pedig nagyon szerettem, sajnos korán meghalt.
2020. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
7%

Ez miért trauma? Van alkoholista szülőm (az ország egy jelentékeny része az), teljesen kedves, értelmes, odaadó ember.


Ha valaki bánt, az eredendően nem az alkoholtól van, az csak rásegít, szóval nincs mit túltenni magam rajta.

2020. márc. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Ebbe nőttem fel, emiatt természetesnek éreztem. Felnőve éreztem azt, hogy komoly károkat okozott bennem lelkileg és sajnálom a férjemet is, mert szegény nem gyakran iszik 1-1 pohárral (részegen még sosem láttam), de olyankor óriási bennem a feszültség és nagyon nehezen tolerálom, emiatt könnyen összekapunk.
2020. márc. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Akit ismertem és ilyen problémája volt, alábbi oldalon kért segítséget: [link] ők kifejezetten ezzel a célcsoporttal foglalkoznak.
2020. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%
Nekem ez a természetes. Én is iszok renszeresen de arra azért figyelek hogy ne csússzak úgy szét mint faterom. Meg nem vagyok agresszív nem dühöngök de egyszerűen kell mert ez van megszokva.
2020. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

9. Elfog az jönni hamarosan.

Nekem a muter volt zugivó és engem pont ez ösztönzött arra hogy már vagy 15 éve egy kortyot se ittam.

Meg a hugom is ivott. Már nincs itt egyikőjük sem.

2020. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!