Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te szüleidnek volt veled...

A te szüleidnek volt veled szemben olyan tette amit úgy érzel sose fogsz tudni neki megbocsátani? Esetleg ezáltal a kapcsolatot is megszűntetted inkább vele?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Igen, 2 évig nem beszéltem anyámmal amikor úgy éreztem már túlzásba vitte a "piszkálásomat". 0 önbizalmam volt és elérte hogy utáljam magam csak mert ő elégedetlen volt a saját életével.

A nélküle töltött idő segített megtalálni önmagam.

2020. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Azon túl hogy rendszeresen megvertek, megaláztak, nyomorban kellett felnőnöm és ha rajtuk múlt volna le sem érettségizek.
2020. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy velem mit műveltek, nem lényeges, mert felálltam és helyre jöttem belőle. De azt, hogy megalázták és becsapták a kislányomat, azt soha nem tudom nekik megbocsájtani. Azóta nem beszéltünk velük, igaz, ők sem kerestek minket. Azt hiszem, így fogunk meghalni..
2020. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az apám ütötte verte anyámat. Az anyám alkoholista lett. Elváltak. Majd a válás után pár évig még anyám nevelt, végül 11 évesen állami gondozásba kerültem és ott nőttem fel.

Szintén nulla önbizalmam volt, még az utcára sem mertem kimenni egyedül, még 17 évesen sem. Féltem az emberektől. Majdnem elérték, hogy tiszta szívemből megutáljam az embereket és ne legyek képes beilleszkedni sehova sem. Szerencsére szert tettem pár igaz barátra, egy pótanyára, és egy kiegyensúlyozott személyiségre. Már van önbizalmam, elfogadtam magam és viszonylag boldog vagyok. Van munkám, amit imádok, mellette pedig tanulok.


Függetlenül ettől soha nem fogom megbocsájtani mindezt nekik!


20/F

2020. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Csak az anyámnak, de neki volt is valami lelki defektje.

Gyógyszerekre zugivott, totál abszurd dolgokat csinált, nincs is erőm felidézni.

Ennek ellenére 1 évig becsülettel elápolgattam amikor rákos lett, de a halálával még az emlékét is kitöröltem az életemből.

2020. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Apukám anyukám nevére iratta anno a lakást, ezzel akarta megtartani, mikor válás után kibékültek. Mikor végleg elmérgesedett a viszony, anya eladta a lakást és vett két kisebbet magának és nekem. Apám ekkor már birtokvédelmi eljárással lett kilakoltatva, mert nem akart onnan elhúzni és mindent csak széttört, mikor hisztizett. De még távolról pofázott, hogy milyen feltételekkel adhatja el anya azt a lakást, amihez egyedül csak neki van köze 20 éve. Apámnak volt még több hektár birtoka külön, nekünk csak ez. Hónapokig rettegtem, mert folyamatosan azt szajkózta, hogy megöli anyámat. Próbáltam visszafogni, mondtam neki, hogy egyrészt előbb kellett volna erre gondolni másrészt meg hálás lehetek anyámnak, mert ő nevelt fel és ő gondolt rám, amíg ő sosem volt mellettem, mégis mit akar tőle? Megérdemli, hogy legyen otthona, ő is ugyanúgy segített megszerezni azt a házat munkával, két gyerek felnevelésével és a háztartás vezetésével, mintha egyedülálló anya lett volna. Erre elkezdte, hogy én nem érdemlek semmit, nővérem lakást kapott, én örüljek, hogy fizette a tanulmányaimat (eltartott állami képzésen?) és adjam neki, ami az ő munkája. Elegem lett. Utána rám perelt 5 millió forintot (felvett hitelt is), hogy visszaszerezze mindenáron a lakást-sikertelenül. Nem akartam ezt nézni, mondtam neki, hogy azt hittem, lehetünk egy család és néha leülhetünk beszélni normálisan egy asztalhoz anélkül, hogy anyámat mocskolnád folyamatosan. És ha rajtad múlt volna, mehettem volna a rohadt utcára anyámmal együtt, holott mindig mentettem a valagad és próbáltam tompítani az ellentéteket köztetek és elkerülni, hogy a rendőrök vigyenek el. És a nővéremhez képest nekem nem csak a csupasz valagam van, mert ittmaradtam segíteni nektek és tanulni, De nem érdemlek semmit? Akkor ott rohadj meg, ahol vagy és soha többet ne keress az anyagias szarságaiddal, mert elegem van abból, hogy félnem és féltenem kell valakit tőled.
2020. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Anyám szarba se vett soha, hiába voltam jó tanuló, diplomáztam le, lett jó munkám. Egy percig nem volt büszke rám, mindig csak azt hajtogatta, hogy mennyit nélkülözött miattam, hogy én tanulhassak. Apám alkoholista volt, sokszor vertek. Aztán nem jöttek el az esküvőre, mert behisztiztek, hogy nem körülöttük forog minden. A nászajándékot is visszakérték. Azóta nem beszélünk.
2020. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Anyám ocsmány, gusztustalan módon kikezdte a feleségemet. Többször is egymás után. Hiába a családi beszélgetések és viták, mindig ugyanott lyuladtunk ki.


Tizenéve nem tartom vele a kapcsolatot, azt sem tudom él-e. De nem is érdekel...

2020. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Anyámnak, mert 15 évig halál nyugalomban nézte végig, hogy apám bármiért megver. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem védett meg soha, az volt válasza, hogy ha a gyerekei és a férje között kellene választania akkor a férjét választaná, mert mégiscsak ő a férje...

Aztán pár éve kirepültünk, ott maradt az imádott férjével és kiderült, hogy már semmi közös nincs bennük és csak élnek egy más mellett. De megérdemli, magának ásta ezt ki...

2020. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!