Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves vagyok és úgy kezelnek...

16 éves vagyok és úgy kezelnek, mint egy suttyó hülye gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Koromhoz képest elég éretten gondolkodom, de szüleim még mindig úgy tekintenek rám mint amilyen voltam 2 évvel ezelőtt és ez nagyon zavar. Azt mondják mindig, hogy 'nem vagy a döntéseid magaslatán'. Mit tegyek, hogy úgy kezeljenek, mint egy 16 évest?

2020. ápr. 5. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumok ?
2020. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Viselkedj úgy. Nem tudjuk ez alapján megmondani. tudni kellene mi alapján gondolod, hogy érett vagy, milyen helyzetben mondják ezt a szüleid..stb
2020. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 grafno ***** válasza:
73%
Várj meg pár évet. De az ő latasmodjuk más lehet mint a tied. Lehet te meg irreálisan látod a dolgokat. Nekik meg van már tapasztalatuk
2020. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
van mikor úgy kezelnek, mintha a kicsi babájuk lennék még, máskor meg úgy, mintha suttyó lennék
2020. ápr. 5. 11:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nincs semmi konkrétum. Az eddigiek alapján akar igazuk is lehet
2020. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy tényleg nem vagy még olyan érett, mint hiszed...
2020. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kamasz azt hiszi magáról hogy érett gondolkodású, de közben hajeresztő hülyeségeik vannak. Na nem mintha én nem ilyen lettem volna kamaszként...
2020. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Próbálj velük leülni és beszélni erről. Mondd el nekik, hogy mi bánt és akkor hátha javul a helyzet.

Sok sikert!

2020. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmúlik ez a konfliktus, ahogy felnősz, hagyd rájuk, mondják csak a magukét.

"Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt. " (Mark Twain)

2020. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit érett gondolkodásnak nevezel, az lehet értelmes fejjel hülyeség és ezért is kezelnek úgy.

Az, hogy azt hiszed, hogy amit te gondolsz az jó attól még nem biztos, hogy az is. Pont ez a hülye gyerek ismérve is, hogy mindent amit csinál az szerinte jó és úgy volt a helyes, de nagyon nem így van.

Most is pl kértek tőled konkrét példát és nem példát írtál, hanem szinte ismételted a kérdést más szavakkal.

Esetleg leírhatnád, hogy mire mondták azt, hogy "nem vagy a döntéseid magaslatán". Mert ez esetleg lenne információ jobban rólad és a személyiségedről. Mert enélkül a fentebb leírt nyers spekuláció is érvényes lehet, hogy azért kezelnek így mert ténylegesen az vagy, csak annyira balga vagy, hogy ezt be se látod.

2020. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!