Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy a karantén alatt a temetőbe menjünk?

Figyelt kérdés
Apukám majdnem féléve meghalt. Azóta voltam kint a temetőben. Anyukám most a karantén alatt kijárogat, aki mellesleg 60 felett van néhány évvel. A hétvégén azért, mert nem mentem ki a tesómmal (30) és vele a temetőbe, nem áll szóba velem anyukám, a tesóm mega közli velem, hogy ha a temetőbe nem megyek ki, akkor a hagyatékira se menjek. Ti mit gondoltok erről?

2020. ápr. 7. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem kell tömegközlekedni, miért ne mehetne, ha ez vigaszt nyújt számára? Feltételezem, nincs tömeg a temetőben. Az, hogy kényszeríteni akarnak, hogy te is menj, nem helyes.
2020. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem te fogalomzavarban vagy.

Ha karanténban vagytok, akkor tilos a lakás küszöbét vagy a kertajtó vonalát átlépnetek. Másnak kell élelmet is vennie számotokra.

Ha viszont nem vagytok karanténban, csak a mindenkire vonatkozó kijárási korlátozásról beszélsz, akkor anyukád abszolút szabályosan jár el, különösen, ha nem tömegközlekedéssel, hanem gyalog, biciklin, motoron vagy autóval megy oda. Ugyanígy a tesód is.

AZ, hogy ők kiakadtak rád, amiért nem mentél ki, kétélű dolog: egyrészt tényleg engedélyezett a temetőbe menetel pl. egészségügyi séta címén, másrészt ez azért nem ugyanaz, mintha nem lenne járvány és úgy nem mentél volna ki. Te döntöttél valahogy, vállalnod kell az emiatti feszültséget.

Én kimenetem volna velük.

2020. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a karantén dolgot én sem igazán értem. Ha valóban karanténban van, akkor nem hagyhatja el a lakást, kvázi temetőbe sem mehet.
2020. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Én erről azt gondolom, hogy nem karatén van érvényben, hanem kijárási korlátozás. Ez az egyik dolog. A másik, hogy a temetőben nyilván nincs tobzódás, ott egyébként sem szoktak gyülekezni az emberek, hanem mindenki a maga halottjával, annak sírjával törődik, mert azért megy oda, és nem azért, hogy másokkal találkozzon és eszmecserét folytasson. Az, hogy Te kilátogatsz-e az édesapád sírjához jelen helyzetben, saját döntésed, elhatározásod és lelkiismereted kérdése. A temetőbe az megy ki, aki ennek szükségét érzi.

Ehhez azonban a hagyatéki tárgyalásnak semmi köze. A hagyatéki tárgyaláson az jelenik meg, aki oda hivatott.

2020. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Nincs karantén, sem kiijárási tilalom, csak korlétozás. Miért nem vagy képes ezt felfogni?


A testvéred ne ossza sem az észt, sem a vagyont, aminek te ugyanúgy a jogos örököse vagy, akárcsak ő, te pedig védd meg magad. Mire van a szád, az akaratod?


Anyád azt csinál, amit akar, de lehetne annyi esze, hogy a gyerek (azaz te) erősebben megviselt egy gyászban, mkint ő maga, hiába ő a házastárs (gyk: a házastárs halála a srtesszfaktorok listáján az egyes számú).


ha nem mégy ki a temetőbe, akkor te másként gyászolsz. Nem kötelező látogatni a sírokat, attól még gyászolhatsz - magadban, belül.


Ps: Anyád jó kis firma, akárcsak a testvéredd, szó se róla! Ne törődj velük.

2020. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell sehova menni, csak ahova feltétlenül szükséges.

Kíváncsi leszek a húsvéti "csak a közeli rokon" látogatások után mennyire fog belobbanni a vírus terjedése. Maradjon mindenki a seggén!

2020. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs pozitív koronavírus teszted, akkor nem vagy karanténban. Miért ne lehetne temetőbe menni?
2020. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

En ertem mire gondolsz.

En nem is jarok sehova csak kizarolag bolt, ha nagyon muszaj (ott is es menetkozben maszkot viselek es kozben legalabb nem latszik ahogy tatott szanjal bamulom a tomegeket, akik itt tobzodnak az utcan es a boltban sajnos).

A kijarasi korlatozasrol - Cecike elmondta mar parszor, hogy esetleg sportolni lehet, de ...es csak ha feltetlenul szukseges, akkor mozduljunk ki.

Szoval azt gondolom a temetobe jarkalas se nem egeszsegugyi seta, es az se sport es nem is sport es nem is letszukseglet.

Ettol fuggetlenul a gyaszabana parja utan halni kivano par hetet nyugton maradni nem tudo idosek igy edesanyad is ha akar menjen ki a sirhoz. Te meg szabalykoveto leven ne menj. Ha piszkalnak miatta mondd meg sajnalod, de nem ertesz egyet a kimaszkalassal, viszont megerted nekik erre van szukseguk lelkileg, te maskepp gyaszolsz (jelenleg magadban, minden nap elalvas elott elmondasz egy rovid imat/gondolsz edesapadra - mondd ami hited szerint van.) Tedd hozza, termeszetesen amint a jarvanynak vege vagy enyhitenek a kijarasi korlatozason te is elmesz a sirhoz is.

A hagyatekival csak szurkalodnak...ne vedd fol.

2020. ápr. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Jó nagy parasztok, ha belekeverik a hagyatékit, és zsarolni próbálnak vele. Most kell erősnek lenned, és nem felvenni a provokálást, esetleg meg is mondhatod nekik, hogy álljanak le a zsarolással, egyészt mert nincs a két dolognak köze egymáshoz, másrészt meg ezzel csak elmarnak maguktól hosszútávon.
2020. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Hagyatéki sem lesz amig veszélyhezet van, úgyhogy et nem érv :P

"A Rendelet értelmében veszélyhelyzet ideje alatt a hagyatéki eljárásban tárgyalást nem lehet kitűzni, ezt a közjegyzőnek a veszélyhelyzet megszűntét követő időpontra kell elhalasztania. "

[link]

2020. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!