Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én lennék a szemtelen?

Valóban én lennék a szemtelen?

Figyelt kérdés
15 percre rá lett bízva a fél éves kislányom a nevelőapámra, hogy tologassa a babakocsiban az udvarban. A baba saját maga próbálgat ülni,de persze nem tud stabilan. Mondtam szépen, hogy bekötöm a babát vállrésznél is,nemcsak lent. Nem engedték anyámmal, mondván tudnak ők vigyázni, felneveltek már egy gyereket. Erre pár perc múlva látom, hogy nem tolja a babát,hanem húzza maga után a babakocsiban a babát és cigizik. Erre mondom anyámnak, hogy nem kéne a baba mellett cigizni. Teszem hozzá anyám útálja a cigifüstöt,mert ő fullad tőle. Erre mondja nekem anyám, hogy mit kötegszek, nem is megy a babára. Amúgy ahogy húzta maga után a babát nem is nézte,azt se vette volna észre, ha előrebukik a baba. Az egész sztori úgy végződött, hogy anyám kizavart engem a konyhából és azt kérdezte, hogy mért vádolom én a nevelőapám azzal, hogy lemérgezi a babát, meg azt mondta, hogy én így akarom tönkretenni az ő házasságuk. Azóta nem beszél velem, ez nem is baj, de egymás mellett lakunk, közös az udvar. Mindenhol ottvan én pedig már nem birom ezt a sértődést, pukkadozást, amit művel. Most én vagyok a szemtelen, hogy szóltam, hogy nem a baba mellett kéne cigizni?
2020. ápr. 8. 09:30
 1/8 anonim válasza:
50%
Szerintem teljesen jogos volt h szóltál.. Viszont ha tényleg együtt laktok muszáj a jó viszont megtartani, milyen lesz szegény gyereknek ha otthon a két család utálja egymást. Muszáj jópofizni, kibírni, a gyermeked érdekében! Próbáld meg a lehető legkevesebbet rájuk bízni, ha lehet oldd meg máshogy, kerüld a konfliktushelyzetet. Remélem minden rendben lesz :/
2020. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem. De ha nem nősz fel, amikor már gyereked is van, és nem forulsz végre szembe anyéddal siuentigazában, és nem tezsed helyre, akkor a gyereked még önállótlanabb és sérültebb lesz, mint te. Szeretnéd?


Abyád rendkívül durva, öbző agresszor és manipulatív játszmái vannak. Tessék szépen helyre rakni és nem törődni azzal, hogy megsértődik-e vagy sem. Igazad van, ha a gyreekte félted és ne jöjjön azzal, hogy ő felnevelt X embert. Inkább kérdezd meg tőle hogy HOGYAN nevelte fel?


"mért vádolom én a nevelőapám azzal, hogy lemérgezi a babát, meg azt mondta, hogy én így akarom tönkretenni az ő házasságuk."


Ez tipuks példája az önző, nárcisztilus, manipulatív, érzelmi zsaroló szülőnek. Velük laksz vagy sem? ha igen, akkor igyekezz elköltözni, ha nem, akkor egy jó idegig ignoráld őket.

2020. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
* sajnálom a sok elütést. Fáradt vagyok.
2020. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Nagy-nagy tanulság: közös udvarban nem lakunk senkivel! Még családtaggal sem, de lehet, hogy családtaggal még inkább nem. Mert lehet jó az, hogy rögtön kéznél vannak a szülők, gyerekek, de hogy rövid időn belül egymás idegeire mennek, az tuti. És egész nap egymást kell nézni, nem leje t semmit csinálni anélkül, hogy ne tudna róla a másik.

A távolság sokszor nagyon jót tesz, főleg szülő-gyerek viszonyban.

Ja kényszerítenének se laknék közös udvarban senkivel sem. Hiába nem laktok közös háztartásban, egy idő után úgy fognak viselkedni, és nem lesz olyan, hogy nem értek rá fogadni őket, és úgyis ti lesztek a szemétládák, ha csak egyedül akartok lenni nélkülük.

2020. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam rábízni, ebédet kellett főznöm és a kicsi nagyon nyűgös volt, hiányzott neki a séta. Mondtam anyumnak, hogy forduljon vele egy kört, mert neki nehezebb a kora miatt már megfőzni, mint a babakocsit lassan ballagva eltolgogatni, vagy egy kicsit a babát elszórakoztatni. Minden munkában segítünk nekik, adtam nekik kölcsön pénzt, amikor kellett, nem tudom, hogy a mi részünkről mi mást kéne még tennünk a jó viszonyért. Elköltözni az anyagiak miatt most nem birunk, és egy ilyen pici babával nehéz is. De tervezzük, amint nagyobb lesz.
2020. ápr. 8. 09:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem odaírni, hogy anyum lepasszolta a babát a nevelőapámnak, mondván hogy én elpöszmögök a főzéssel és este se lesz kész az ebéd.
2020. ápr. 8. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Igazad volt, baba mellett nem gyújtunk rá! Semmi kifogás, mentség, hogy nem ár megy, mert a hátan mögött van, nem arra fújja a szél a füstöt, stb. Nem! Gyerek közelében nincs dohányzás, mondom ezt dohányzóként. Sajnos láttam olyan esetet, hogy az anyuka cigivel a kezében tolta a babakocsit.
2020. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég primitívek.

Ne engedd a gyereket tologatni. Ennyi.

2020. ápr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!