Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik ezen az oldalon azt...

Akik ezen az oldalon azt szokták szorgalmazni, hogy a magáról gondoskodni képtelen, pl. skizofrén, autista, értelmi fogyatékos, stb. felnőtt gyereket a szülők tetessék otthonba, azok?

Figyelt kérdés

Azok jártak már ilyen otthonban?

Nem olyanra gondolok, ahova kb. 50-60 millió a belépő, vagy egy családi ház felajánlása, mert szerintem Ők sem ilyenekre gondolnak... Legalábbis nem szokták említeni.


2020. ápr. 10. 23:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem biztos,hogy jártak ilyenben de részben egészben igazuk van. Tönkremennek életek mert valakiről folyamatosan gondoskodni kell. Visszakérdezhetek? Te láttad már, hogy egy tomboló skizofrén rá támad egy családtagra? Vagy a demens mama pelenkában rikoltozik hajnal kettőkor, mert támadnak a németek? Oltottál tüzet, mert begyújtotta a szőnyeget a demens mert fázott?
2020. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Én sosem jártam ilyen otthonban, nem is válaszoltam ilyen kérdésre, talán nem is találkoztam még ilyennel ezen az oldalon, de ha ilyen helyzetben lennék szülőként, sajnos azért kéne, hogy otthonba kerüljön a beteg gyerek, mert én magam félnék tőle. Tudomásom van olyanról, aki autista, és igencsak agresszív, valamint egy skizofréniástól is félnék, ha a gyerekem, ha nem, sosem lehet tudni mikor borul el az agya, és megver, netán megöl valakit, akár a saját családtagjait.

Azonkívül, ha valaki autista vagy értelmi fogyatékos, emiatt vele kell lenni, gondozni, akkor nem is lehet eljárni mellőle dolgozni. Akkor miből él meg az a család? Miből lesz nyugdíj?

2020. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az egyessel. Rohadt könnyen ítélkezel mások felett. Nem tudom, az-e a szánalmasabb, ha úgy, hogy nem is voltál még ilyen helyzetben vagy úgy, hogy benne vagy és ezt kívánod másnak is...
2020. ápr. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Meg mi van akkor, ha pl kisgyerek van a családban? Legyen kitéve veszélynek?

Vagy ha a szülők már idősek, nincsenek olyan jó állapotban? Mi lesz, ha ők már nem lesznek?

2020. ápr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Azért egyeseknél elég érdekesen beindult a védekezőmechanizmus... Hol is ítélkeztem? Csak feltettem egy kérdést.


Egyébként a vázolt szituációknál sokkal, de sokkal rosszabbat is megtapasztaltam, igen.

És voltam már a másik oldalon is...

2020. ápr. 11. 01:53
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Laktál már együtt skizofrénnel,aki nem hajlandó a gyógyszereit szedni , elvagdossa a kábeleket a házban, késsel fenyegetőzik ,mert őt lehallgatják ,megfigyelik szerinte ?

Vagy ápoltál esetleg 80 éves demenciás papát,vagy Alzheimer kóros mamát ,aki nem ismer fel,pelenkázni kell,jobb napjain cska vegetál,a rosszabbakon agresszív is,és a testi ereje még így 80 évesen is vetekszik a tiéddel ?

Éltél már együtt súlyos autistával,aki csak hümmög egész nap békésen,kivéve ha valami miatt bepánikol ,túltöltődik ,a hallása sokkal érzékenyebb mint a tiéd,szóval elég egy mentőautó ,vagy az ,hogy a postás csenget ls dührohamot kap,amikoris a saját fejét a falba veri ?


Ehhez légyszives képzeld hozzá,hogy nem vagy milliomos,tehát vagy neked,vagy a párodnak (ha van egyáltalán) dolgoznia kell ,így is egy fizetésből meg az ápolási segélyből kell élnetek,és te mint ápoló 0-27 órás szolgálatban vagy. Mellette lásd el a gyereked/gyerekeid ha vannak .Csináld ezt évekig,úgy,hogy nem halsz bele sem testileg sem lelkileg. Utána tedd fel újra ezt a kérdést.

2020. ápr. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
0-24 ,szerencsére nem 27 óra egy nap
2020. ápr. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Serult ember szülője vagyok.

Jártam otthonban, oda talán beadnám a gyerekem egyszer talan egyszer, ha en mar nem birnam fizikailag, de amig birom addig nem. Ahol voltam az egy jo allami otthon, de nagyon messze van a jelenlegi lakhelyunktol es csak gyermekeket fogadnak, tehat kesobb ott felnottkent nem lehetne.


Es talalkoztam olyan apoloval, aki vitt orvosi vizsgalatra nagyon serult gyereket. Annyira vigyazott ra es olyan szeretettel beszelt rola. Pedig olyan otthonbol jottek, amitol borzadnak azok, akik csak beugranak egy latogatasra.


Egyebkent konnyu azt mondani adjak be, vagy miert nem adjak be, de egyreszt sokan foleg az edesanyak a beteg gyerekhez is ugyanugy kotodnek es mivel sokkal tobb energiat fektettek bele es jobban is ovjak nagyon nehezen adjak "be" barhova is. Ilyen tenyleg csak ehenhalas szelen jut eszukbe sokuknak.

Persze jo esetben az apa vagy ha elhagyjak oket az uj elettars keres annyit, hogy megeljenek akkor is, ha az anyanak nem sikerul ujra munkaba allnia semmilyen formaban sem (vannak nappali intezmenyek, ahova ezek a gyerekek/felnottek is jarnak/jarhatnak szerencsesebb esetben). Sokakat a nagyszulok tamogatnak, amig elnek, van aki tavmunkaban vegezheto munkara all at. Van ahol nagyobb a csalad es a mar felnovo testverek is segitenek.

Ismerek olyat ahol mar meglehetosen idos az ertelmi fogyatekos csaladtag es mivel nem agressziv, csak "kisse butabb" egyutt elnek, segit amiben kepes es amugy csak a tevet bamulja. Mindenki tisztaban van a kepessegeivel es termeszetesnek veszik ot.

A megelhetesrol: jo esetben nem egyedul el anyuka es a beteg egyutt.


A kerdesedet kerdezo ertem. Szerintem akik azt mondjak add be ne szenvedj vele otthon azok nem jartak ilyen helyen es nem ismernek ilyen csaladokat ugy igazan...

2020. ápr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőnek igaza van. Ha meg voltál is a másik oldalon, nem értem a kérdésed sem, hiszen akkor tudod, milyen...
2020. ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Otthonban nem jártam, de súlyosan halmozottan fogyatékos kamasz gyerekekkel dolgoztam évekig. Azt láttam, hogy a szülők hogy törnek össze fizikálisan (és sokan mentálisan is), ill. láttam hogy hullanak szét a családok. Én csak napi 6 órában emeltem, pelenkáztam, etettem töröltem nyálat, de pontosan tudom, hogy milyen mikor sajog az ember dereka, ide meg oda hasít a fájdalom... Meg szeretném jegyezni, hogy az otthonba adás kérdése még a családokat is megosztja. Szerintem se erőltetni, se ítélkeznie nem kéne senkinek. Hadd tudják a szülők, hogy meddig bírják anyagilag, fizikálisan vagy mentálisan a gyermekük ellátását, és ha ott vannak a határon, akkor igenis opció a szociális intézmény.
2020. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!