Miért ilyen édesanyám?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy anyukámnak nem volt könnyű gyermekkora. Sokszor gondolkoztam rajta, hogy ezért ilyen. Édesapámmal elváltak amikor kicsi voltam, kb 2 éves korom óta van velünk nevelő apukám. Minden hétvégén balhék voltak, folyton kiabált. Ezt akkor betudtam annak, hogy biztos valami rosszat csináltam. Öt éve született egy öcsém, rengeteget vigyáztam rá, suli előtt is én pelenkáztam át, ez középiskolában volt. Városi gimibe jártam, nem maradhattam órák után a barátaimmal, 4 év alatt egyszer mehettem el moziba velük. Ha rosszabb jegyet hoztam, mint 4-es akkor már ment a balhé. Elkerültem egyetemre, nem maradhattam ott hétvégére, csak ha dolgoznom kellett, akkor is csak nagy hisztik árán. Most van egy kapcsolatom, a távoktatás miatt megbeszéltünk, hogy páromnál maradok ameddig az óráim vannak, és hétvégén hazajövünk.

Persze ez sem tetszik neki túlzottan. Ha leülünk beszélgetni csak panaszkodik, meghallgatjuk majd amint elkezdenénk mi mesélni neki azonnal visszavált az ő 'problémáira'. Persze, nyilván meghallgatom, mert ez is a dolgom, de ő soha nem kérdezi meg, hogy velem mi a helyzet, hogy vagyok, rendben vagyok-e. Egyszerűen nem lehet vele beszélni, és ugyan ezt mondja nevelő apukám is. Nem egyszer megkaptuk már, hogy takarodjunk el máshová lakni, mert őt semmibe vesszük. Amikor itthon vagyunk mindig azt lessük, hogy ő mit mond, mit kell segíteni. Amikor este végre lefeküdnék sorozatot nézni akkor szól, hogy vigyek neki oda inni, halkítsak neki a tv-n stb... Mindig azt mondja, hogy azért nincs ideje az öcsémmel foglalkozni, mert mi semmit nem segítünk neki, de amikor nem csinál semmit akkor egy-két órán keresztül ül, telefonál és az öcsémmel pedig mi vagyunk. Szóval ha van ideje rá, akkor sincs. Akárhányszor és akárhonnan jövök haza már gyomorgörcsöm van induláskor, hogy most mi nem lesz jó neki. Párom azt mondogatja, hogy beszéljek vele, vagy amikor úgy beszél velem mint egy kutyával a telefonban akkor ne jöjjünk haza, maradjunk nála hétvégén. Rengetegszer gondolkoztam ezen már én is, de egyszerűen nem merem megtenni. Beszélni már próbáltunk vele, de akkor elkezdett üvöltözni, hogy persze ő a sz@r anya, ő semmit nem csinál jól.

A költözés opció lenne, ha nem az lenne bennem, hogy ezzel hátbaszúrom, mert ő mindent megtett azért hogy tető legyen a fejem felett. Úgy érzem nem tudnám ezt megenni vele.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék, mert úgy érzem, hogy nem bírom már tovább. Mire rászántam magam, hogy elmegyek a suli pszichológushoz, jött ez az egész koronavírus és nincs rá lehetőségem.


21/L



2020. ápr. 11. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem válsz le anyádról, bele fogsz pusztulni. Olvasd el Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét. Az arról szól, hogyan kell felismerni, hogy egy szülő nem feltétlenül csak jó ember lehet, és hogyan éljünk túl egy mérgező szülőt. A te édesanyád mérgező.
2020. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi a faxom van ha tetőt adott a fejed fölé? Ha már kipottyantott ez a LEGKEVESEBB amit megtehetett érted. Azt adod az egyik embernek amit te tőle kapsz. Ennek semmi köze ahhoz hogy az anyad. Egy hárpia. Nem érdemli meg hogy foglalkozz vele, vagy hogy helyette neveld a testvéred. Hagyd el a francba, ne menj többet haza. Mindig elgondolkodom, hogy felnőtt emberek, hogy nem képesek elszakadni otthonról, a nyilvánvalóan mérgező közegből. 21 éves vagy. Tegyél valamit, ne csak illedelmesen hallgass, mert addig fog gyilkolni amíg hagyod.
2020. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te azt elhiszed, hogy azért, mert a lánya vagy, az a kötelességed, hogy végighallgasd az ő problémáit és eltűrd azt, hogy sz#rul érezd magad.

Nem kötelességed semmi ilyen!

Anyád önmaga döntése volt megszülni téged, a felnevelésért cserébe nem kell azt érezned, hogy neked ezt kell tenned és viszonoznod kellene ezt. Mert neki, mint szülőnek, ez volt a feladata. Ezért cserébe nem várhat semmit tőled.

És igen, ő a sz#r anya, nagyon jól gondolja.

2020. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A könyvet már el is kezdtem olvasni.

Úgy tűnik tényleg nincs más választásom, mint az, hogy kilépek ebből, bár nehéz és én érzem magam rossznak.

Azért tényleg köszönöm mindhármatoknak. Talán ezekre a kicsit nyers, de őszinte véleményekre volt szükségem.

2020. ápr. 14. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!