Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mit fognak csinálni?

Ilyenkor mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát, bocsi hogy ebbe a kategóriába írom, valamennyire ebbe a témakörbe is illik. 2018 Dec. 12-ig volt gyermekvédelmim, addig nem kellett fizetni suliban az ebédért.Az lejárt, utána kellett. De én nem jártam be ebédelni, részben mert a kaja szar volt, részben mert a rossz busz menetrend miatt nem akartam másfél órát várni a buszra. Január végén kaptam a papírt a decemberi és januári ebédem áráról.. Nem volt vészes összeg, de mivel nem jártam be, így elég jogtalannak éreztük. Nem sokkal utána anyummal megbeszéltük hogy akkor lemondjuk. Kértem papírt az egyik irodában dolgozótól,itthon kitöltöttük, beraktuk a táskámba. Pár napig mindig elfelejtettem leadni, de anyum rágta a fülem, úgyhogy leadtam. 2019 májusában kapom a papírt hogy decembertől májusig felszámolták az ebédem árát.

Pedig januárban le lett mondva, februártól érvényes. Akkor szóltunk a titkárságon, ők mondták hogy megkeresik a papírt (egy példány volt csak), de nem találták meg. Jött az év vége, akkor ez az ügy abbamaradt. Az is érdekes hogy január után csak májusban kaptam tájékoztató papírt hogy van rendezni való tartozásunk.. Anyum nemrég kapta a levelet a járási hivataltól, hogy mivel nem lett kifizetve ez az összesen 35.500 ft-nyi összeg, be kell mennünk, ott meghallgatnak stb, és lehet hogy védelembe vesznek.. Ez ebben az esetben mit is jelent pontosan? Tudunk úgymond "fellebbezni" hogy LE LETT ADVA A PAPÍR, csak szar a dokumentáció, mindenről küldenek 8 millió papírt, erről nem tudtak egy fénymásolatot? Anyummal beszéltük hogy a decemberi és a januárit vagyunk hajlandóak kifizetni, a többit nem. Megvan a messenger beszélgetés ahogy anyum kérdezi hogy leadtam-e, én írtam hogy igen. Mik a lehetőségek, mire számíthatunk? Ha igazságügyi pszichológust kérnek, és mivel csak annyit tudok hogy LEADTAM, nem emlékszem kinek, és hányadikán, milyen óra után, hányadik szünetben, a szakértő szerintem azt fogja megállapítani hogy csak féltem elmondani anyumnak.. Anyum mondta hogy ha kiderül hogy hazudtam,(legalábbis ezt állapítja meg a pszichológus) akkor lemond rólam.. Mondta hogy bármit meg tudunk beszélni, csak a hazugságot nem. Kétségbe vagyok esve. Kérlek segítsetek. Köszönöm a válaszokat!


Egy kétségbeesett tizenéves



2020. ápr. 13. 01:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Egy anya sose mond le a gyermekéről.
2020. ápr. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Egy ilyen anya jobb is ha lemond a gyerekerol, mert nem erdemli meg a gyereket.
2020. ápr. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Van itt más is, nemcsak a nyavalyás ebéd miatt megy a feszkó. Te sem vagy 100-as, anyád sem.
2020. ápr. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Hajlandóak vagytok kifizetni? Még szép. Az hogy nem használsz egy szolgáltatást, amit nem mondtál le, a te hibád. Egyértelmű hogy ki kell fizetnetek. Ha nem mondom le a netflixet, de nem nézek egy filmet se rajta, attól még l az előfizetés, egyértelmű hogy tartozok a pénzzel nekik, ez az ebédes dolog ugyanolyan.
2020. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Igazságügyi pszichológus? Szórakozol? Ennyi miatt fel sem merülne hogy védelembe vesznek. Bűzlik itt valami a sztori kiörül...
2020. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az előttem szóló emberek is írták ez egy havi szolgáltatás, amit ha használsz, ha nem fizetsz. Nem a suli, hanem a Te hibád ha feleslegesen fizetnetek kell.
2020. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy hülyeség, ebből semmi nem lesz, max. ki kell fizetni.
2020. ápr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem adtad le a papírt, most félsz,hogy mi lesz! Semmi! Ki kell fizetni a kaját! Ennyi!
2020. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi rá a bizonyíték, hogy le lett adva? Persze lehet, a gyereket hibáztatni, de lehet az iskolai dolgozó keverte el valahova. Mondjuk 35 000 Ft miatt egy szülő se mond le a gyerekéről. Szóval biztos valami komolyabb dolog van a háttérben.
2020. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincs semmi más a háttérben.. Igen,igazatok van, nyilván jogos hogy ki kell fizetni JANUÁRIG az összeget. Ez nem is volt kérdés. A kérdés az, hogy mik a lehetőségeink ilyenkor?
2020. ápr. 13. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!