Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kibékülni azzal,...

Hogy lehet kibékülni azzal, hogy az embernek nincsen rendes, tisztességes, szerető édesapja?

Figyelt kérdés
Hogy lehet továbblépni és úgy élni az életet, hogy ez ne legyen kihatással az ember mindennapjaira, döntéseire és általános pszichéjére?

2020. ápr. 14. 21:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem kamasz vagyok, hanem huszonéves, felnőtt. És nem dühös, hanem visszaköszönni látom ezt a hátrányt az emberi kapcsolataimban, nyughatatlanságomban, belső üresség-érzetemben. Sokszor nem gondolok rá, eltemetem magamban, de néha nagyon intenzíven előjön.
2020. ápr. 14. 21:31
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Menj el pszichológushoz vagy kineziológushoz! Egyébként ezt nem kellene hátránynak tekintened vagy azt gondolni emiatt gáz az életed, nem egy embert ismerek aki nem is ismeri az apját mert kicsi korában elhagyta őket vagy ne adj isten meghalt, mégis ugyanolyan normális ember lett belőlük. Ha amúgy normális körülmények között nőttel fel ez egyáltalán nem hátrány
2020. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Én nem vagyok se szektás, se hittérítő (ettől függetlenül le leszek pontozva), de arra gondolj, hogy van Égi Édesapád, aki a legjobb példával jár előtted és akinem a legnagyobb szeretetében élhetsz!


Tekintsd kihìvàsnak, vallástól függetlenül: olvasd egy hónapon keresztül minden nap:

www.maiige.hu/maiige


Sokszor olyan jó filozófiai, pszichológia tanácsokat lehet benne olvasni hogy tényleg megéri olvasni!


22L

2020. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Sehogyan sem, soha.
2020. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Könnyen. Menj.. Élj..
2020. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt kapcsolatom az apámmal. Egyszer láttam a városban kutyát sétáltatni, többször nem. Idén leszek 22 éves és még mindig fájó pont, amikor látom hogy más milyen jól kijön az apjával. Mindig az jut eszembe, hogy az egyik legfontosabb embernek kellene lennie, de eszébe sem jutok. Apafigura sem igazán volt az életemben, anyámnak voltak kapcsolatai, de egyik sem volt elég komoly vagy tartott olyan sokáig. A kapcsolataimra szerintem kihat. Nehezebben barátkozom, idegen számomra hogy ténylegesen egy "squad" tagja vagyok. Innen-onnan van egy-egy ember, akivel jóban vagyok. Párkapcsolat terén is nehezen boldogulok. Az egyik gyerekkori barátnőm apja szintén lelépett és az ismerőseim közül ő az egyetlen, aki mindig megszívja a pasikkal. Nem volt férfi minta, és mindenféle pasija volt már, de az összes hatalmas zsákutca volt.
2020. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az zavart, hogy az apám nem olyan, amilyennek akarom, hogy legyen, hanem hogy nincs egy olyan apám, mint a filmekben.


Miután anyukám meghalt, akkor jöttem rá, hogy mennyit sajnáltam magam, hogy jaj nincs apám, brühühü, és nem vettem észre soha, hogy milyen szuper anyukám volt. Két szülőt is kitett, kettő helyett szeretett, és mindig természetesnek vettem, hogy ott van, pedig mások csak álmodnak ilyen anyáról.


Ne arra fókuszálj, hogy mid nincs, hanem arra, amid van.

2020. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán pszichológus, nem tudom. Én is keresem a megoldást. Igaz én csak 18 éves vagyok. A rendes apámat nem igazán érdeklem, anyám új faszija pedig egy önző szemétláda.

Nem túl bíztató hogy nálam idősebbeknek se sikerül az ilyesmit feldolgozni, kezdem elveszíteni a reményt hogy elmúlik magától. Nekem is pszichológushoz kéne fordulnom de nehéz rászánni magam... úgy vagyok vele hogy rá lehet tenni a ragtapaszt, de meg nem történtté tenni nem lehet.

2020. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem fügsz már tőlük, akkor elég egyszerűen tovább sikerült lépnem! Nem tudom, hogy mit jelent a tisztességes - lop? csal? hazudik? Az enyém alkoholista volt, csak az érdekelte és emiatt nem tudott normálisan dolgozni se stb, amint lehetet elmentem egyetemre, kolégiumba, ritkán de haza jártam, most meg élem az életem szinte nélkülük.
2020. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ilyen apám van. :(

De nagyon imádom az édesanyámat és számomra ez pótolja az érzést, nem gondolok erre. Csak az fáj, ha megbántja anyát, az nagyon és akkor kegyetlen rossz szemmel nézek rá.


22L

2020. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!