Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék egy verbálisan...

MercyMester kérdése:

Mit tehetnék egy verbálisan bántalmazó szülő ellen? Kezdem elveszteni magam és nem szeretnék összezuhanni

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm verbálisan, tehát szavakkal bánt, próbálok mindig új módszereket alkalmazni, mikor beszélünk; máshogy hangsúlyozok; más szavakat használok, amik erkölcsibbek; csendben maradok és helyeslek; stb., de minen reménytelennek tűnik. Nem tudom, mit tehetnék, a barátaimtól teljesen eltávolodtam az elmúlt fél évben, és nehezen bízok meg az emberekben, ezért a barátomnak sem mondok többet annál, hogy veszekedtünk és tiszteletlen voltam a szüleimmel szemben. Most így, karantén idején a tanáraimmal is nehéz lenne felvenni a kapcsolatot, a családom pedig nem érti meg ezt a problémám, hiszen nem rendes ember módjára reagálnak semmire; a szüleim elváltak. Érett és hasznos válaszokra számítok, kérlek, had ne kelljen csalódnom.

2020. ápr. 14. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi lényegeset nem írtál le; hány éves vagy? Tudsz dolgozni? Van pénzed? Nagyszülő? Albi? Erről beszéltél már a szüleiddel? (Mert az, hogy milyen hangnemben beszélsz velük, nem derült ki, hogy miről.)

Ennek valószínű addig nem lesz vége, amíg: 1. Ott élsz

2. Élnek.

2020. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bánt?? oké, hogy szavakkal, de milyen kijelentésekkel?

Amúgy sok féle képpen lehet, de elsőnek is megpróbálhatnád megbeszélni velük, hogy ez így nem okés.

2020. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne, hogy normálisan tárd elénk, ami a problémád! Érett választ akarsz egy totálisan éretlen kérdésre! Ne simogasd már a témát, hanem írd le feketén-fehéren, hogy mi az ördög történik nálatok! És mi az, hogy "erkölcsi szó"? A barátaidtól meg végképp nem indokolja az eltávolodást az, hogy a szüleid veszekszenek veled, mert rendetlen a szobád!
2020. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves harmadik válaszoló; a barátaimtól való eltávolodást azért említettem meg, mert így megérthető, hogy miért nem hozzájuk fordulok segítségért vagy tanácsért


egyébként pedig legtöbbször kritizálnak, pl.: "Megint idióta vagy, gratulálok!" vagy "Jó, akkor most ismételten megcsinálom ezt helyetted, mert te olyan hülye vagy, hogy nem bírod helyesen megoldani."


nagyon sokszor próbáltam már velük beszélni, külön is, csak négyszemközt illetve úgy is, hogy mindketten ott voltak, de a vége mindig csak a tőlük jövő tagadás és a szidalmazás volt.

2020. ápr. 16. 13:42
 5/6 A kérdező kommentje:
a koromat nem szeretném megosztani, de még nem dolgozhatok illetve nem is költözhetek el. a családom kész káosz, ha lenne egy rendes rokonom, már nála laknék
2020. ápr. 16. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol vele? Ők is világi balfszok lehetnek. Ha az én szüleim pl vezető mérnökök lennének, a szakma elismertjei, egyetemen tanítanának, stb... vagy magánpraxisban rendelő orvosok, esetleg valami más, sikeres karriert befutott emberek, akkor venném komolyan, amit mondanak. Egyéb esetben ők is pont olyan hülyék meg idióták, mint amilyennek téged gondolnak.
2020. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!